Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2001, 82 min

Předloha:

Donald A. Wollheim (kniha)

Joel Soisson

Nathan Hope
  • dr.horrible

Pri sledovaní všemožného shitu mi už pomaly začínajú dochádzať synonymá slova blbosť a nechcem sa opakovať, k deju ani efektom sa teda vyjadrovať nebudem. Takže aspoň skritizujem predstaviteľku hlavnej úlohy. Do takéhoto filmu musíte dať buď dvacinu, blondínu, alebo nejakú charakterovú herečku. Slečna Koromzay nevie hrať, má na tridsať a vyzerá na štyridsať. Castingová tragédia podobná obsadeniu Timothy Olyphanta do role Hitmana. Skrátka ďalšie nudné céčko. Na trojku už sa asi neodhodlám. PS: Oficiálny text distribútora nemá chybu.(15.3.2013)

Po nedávném shlédnutí prvního dílu, který se mi velmi páčil jsem se rozhodl, že zkusím jeho mladšího bratra. Stáhl jsem si verzi se slovenským dabingem. A celková kvalita obrazu nebyla nic moc, jelikož to byl tv rip. No ale budiž. Nic lepšího jsem na internetu nenašel. Z toho sk dabingu jsem měl veliké obavy, jelikož jsem se minulý rok přesvědčil o tom, že našim sousedům moc nerozumím. Byl jsem na několika školeních, které se týkaly finančního poradenství. No a celé osazenstvo bylo ze Slovenska, takže každá přednáška byla pro mě v cizím jazyce. Byl jsem tam k smíchu a myslím si, že v mé nepřítomnosti si museli klepat na čelo. A teď zpátky k filmu. Měl jsem trochu obavy, jelikož se režie ujal úplně někdo jiný. Samozřejmě, jak jsem předpokládal, kvalit prvního dílu to nedosahuje. Ale na druhou stranu si to drží úroveň. Nevím, co si mám myslet o příběhu. Entomoložka Remy učí ve škole. A zrovna v té době se objeví jeden velký šváb, který začne vraždit Remininy známosti. Samozřejmě, hloupí policisté začnou z vražd obviňovat křehkou Remy. To mi přišlo hodně na hlavu. Když vezmete v potaz, jak ty vraždy byly provedeny. Atmosféra už není taková jako v díle prvním. Stopáž filmu je příjemná. Uteče to, než bys řekl švec:-) Režisér mě naštval tím, že do hlavní role neobsadil tu sexy kočku z dílu prvního. Nepochopil jsem, proč malí švábi pořád cestují v kufru. Dialogy trochu pokulhávají. Potvory vypadají slušně. I když mohly vypadat strašidelněji. Co mě ale velmi překvapilo je to, že si oblékají oblečení. A já se teď budu vždycky hodně soustředit na to, koho to vlastně potkávám v rušném velkoměstě. Možná jsem trochu úchyl, ale hodně jsem se nasmál, když ta příšera vtahovala mrtvolu do velmi úzkého otvoru. Děkuji snímku, že jsem si z něj vzal velké ponaučení. Když po vás půjde nějaký šváb, tak se svlečte do naha, jelikož ty slizké potvory jdou po osobním pachu. Celkově je tento film příjemná oddychovka na jedno sobotní odpoledne. Za chvíli si pustím třetí a zatím poslední díl o těchto slizkých potvorách. Mimic 2 hodnotím slušnými 60%.(30.1.2009)

Pokračovanie, ktoré je o niečo lepšie, réžii sa chopil Jean de Segonzac neznámy režisér, ale dvojka splňa všetky kritéria a aj keď to je video film, zábava sa dostaví a nudiť sa nebudete. Šváby vyzerajú dobre, slizko a majú nevýslovný hlad a tak znovu zaútočia na svojich nepriatelov ludí 80 percent.(17.7.2008)

• MM_Ramone

Mexický režisér a scénarista Guillermo del Toro natočil v roku 1997 film "Mimic". Bol to pomerne originálny horror o zmutovanom, vražednom hmyze, ktorý sa vyvinul v podzemí New Yorku a začal zabíjať nič netušiacích občanov. O štyri roky neskôr bolo natočené voľné pokračovanie. Zabijácky hmyzáci sa vrátili. Lenže tento krát už to nie je pod taktovkou del Tora. Chopil sa toho televízny režisér Jean de Segonzac. "Mimic 2" sa stal jeho jediným kino snímkom, ktorý počas svojej kariery natočil. **(27.5.2016)

• tron

„Je to sadistická lesba.“ – „Ako si na to prišiel?“ – „Žije sama a sťahuje chlapom kožu z tvárí.“ Najhorší diel trilógie. Kým del Torov prvý film sa dal chápať ako hororové áčko s hercami a atmosférou, tretí diel bol video béčko, ktoré vzniklo z posledných síl, aby ešte aspoň zopár fanúšikov skočilo na lep a zaplatilo producentom Weinsteinovcom; stále ale bolo (o čosi) lepšie, ako nezáživný druhý diel. Kým trojka mala aspoň rúham sa jemnú hitchcockovskú atmosféru a Lancea Henriksena s brokovnicou, dvojka je strach a hrôza. Mimoriadne nesympatické postavy (od detí cez policajtov po ústrednú hrdinku, „náhodou“ sa podobajúcu na Miru Sorvinoovú), totálne predvídateľný dej, smiešne dialógy, hlúpe hlášky, trápne pokusy o strašenie a asi minúta masiek/trikov. Ponurá atmosféra tak raz za 35 minút, väčšinou však len hnusná otrieskaná výprava rozpadnutých budov. Tomuto ja 40% nedám.(28.5.2011)