Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2001, 82 min

Předloha:

Donald A. Wollheim (kniha)

Joel Soisson

Nathan Hope
  • dr.horrible

Pri sledovaní všemožného shitu mi už pomaly začínajú dochádzať synonymá slova blbosť a nechcem sa opakovať, k deju ani efektom sa teda vyjadrovať nebudem. Takže aspoň skritizujem predstaviteľku hlavnej úlohy. Do takéhoto filmu musíte dať buď dvacinu, blondínu, alebo nejakú charakterovú herečku. Slečna Koromzay nevie hrať, má na tridsať a vyzerá na štyridsať. Castingová tragédia podobná obsadeniu Timothy Olyphanta do role Hitmana. Skrátka ďalšie nudné céčko. Na trojku už sa asi neodhodlám. PS: Oficiálny text distribútora nemá chybu.(15.3.2013)

• tron

„Je to sadistická lesba.“ – „Ako si na to prišiel?“ – „Žije sama a sťahuje chlapom kožu z tvárí.“ Najhorší diel trilógie. Kým del Torov prvý film sa dal chápať ako hororové áčko s hercami a atmosférou, tretí diel bol video béčko, ktoré vzniklo z posledných síl, aby ešte aspoň zopár fanúšikov skočilo na lep a zaplatilo producentom Weinsteinovcom; stále ale bolo (o čosi) lepšie, ako nezáživný druhý diel. Kým trojka mala aspoň rúham sa jemnú hitchcockovskú atmosféru a Lancea Henriksena s brokovnicou, dvojka je strach a hrôza. Mimoriadne nesympatické postavy (od detí cez policajtov po ústrednú hrdinku, „náhodou“ sa podobajúcu na Miru Sorvino), totálne predvídateľný dej, smiešne dialógy, hlúpe hlášky, trápne pokusy o strašenie a asi minúta masiek/trikov. Ponurá atmosféra tak raz za 35 minút, väčšinou však len hnusná otrieskaná výprava rozpadnutých budov.(28.5.2011)

Pokračovanie, ktoré je o niečo lepšie, réžii sa chopil Jean de Segonzac neznámy režisér, ale dvojka splňa všetky kritéria a aj keď to je video film, zábava sa dostaví a nudiť sa nebudete. Šváby vyzerajú dobre, slizko a majú nevýslovný hlad a tak znovu zaútočia na svojich nepriatelov ludí 80 percent.(17.7.2008)

• jondzavid

Po slušnej žánrovke Mimic som si pozrel aj toto videobéčko. Mal ma odradiť už režisér (Segonzac má na konte ešte horší katastrofický tv brak Ľad), ale presto som dotoho išiel a bolo to horšie ako som čakal - 1* dávam zato, že to bolo miestami nechcene zábavné(alebo chcene?) a nenudil som sa tak, aby som dal odpad.(10.5.2005)

• SOLOM.

Po několika letech vzniklo pokračování o zmutovaných švábech, které s jistotou řadím do kategorie zbytečných. Původní díl natočil režisér del Toro a díky svému umu dokázal z něho vyždímat co se dalo. Tentokrát do režisérského křesla usedl Jean de Segonzac, který ve spolupráci s autorem (scénáristou) Joelem Soissonem předvedli, proč je Soisson často označován za prznitele dobrých filmů. Soisson zcela obešel scénář a děj prvního dílu a vymyslel si svůj vlastní, což by se mělo ocenit, ale jen kdyby se držel určitých faktů a nepředvedl nám snůšku nesmyslných scén, zcela nelogických prvků či hlášek a v neposlední řadě směšným dějem. Zatímco del Toro dokázal navodit slušnou atmosféru a podložil mutaci švábů alespoň trochu logickým vysvětlením, tak zde máme možnost vidět další evoluční skok brouka, který si dokáže měnit dle libosti obličej člověka, zamiluje se do člověka, odstraňuje konkurenci a dokáže stavět zátarasy. Z předešlé invaze brouků nezbylo nic, ale začala se nám rozvíjet zoofilní romantika.(4.5.2010)