Boj s obry

(festivalový název)
  • USA I Kill Giants (více)

Mladá Barbara Thorson (Madison Wolfe) je úplnou outsiderkou své generace, navíc poblázněnou do světa Dungeons & Dragons. To má bohužel za následek, že Barbara nemá žádné kamarády a ani pochopení svého okolí. Barbara se proto začne do svého světa fantasy a magie uzavírat čím dál tím častěji, což jednoho dne zapříčiní, že svoje vysněné tvory začne vídat ve skutečném světě. (UncleMorty)

666Carnage

Já jsem si o tom nic moc nezjišťovala čekal jsem trochu něco jiného. Dostal jsem ale slušné drama o holce co má boj jak ve škole tak ve své hlavě. Zajímavě natočeno a pár známých tváří. 50% ()

Gogo333

Při sledování filmu jsem si vzpomněl na perfektní A Monster Calls a kvůli tomu jsem začal ty filmy srovnávat. Bohužel I Kill Giants postrádá silnější příběh a postavy, celkově takové utahané. Zoe nemusim, takže to filmu taky nepřidalo. Koukat se na to dalo a chvílema to i zaujalo, ale prostě proti A Monster Calls to neobstojí. 60% ()

Esgalnor

Tak tomuhle se říká nevyužitý potenciál. I Kill Giants má solidní premisu balancující na hranici reality a fantazie, kdy divák sám moc netuší, jak se věci mají. A ačkoliv je zpočátku takové tápání zábavné, film si s tím hlavním odhalením dává načas až příliš - závěrečná citová ždímačka tím pádem příliš nefunguje, protože místo aby se film věnoval více největšímu traumatu hlavní hrdinky (popř. jej rozehrál nebo naznačil o něco dříve), zabývá se malichernostmi a zbytečnými opakujícími se dějovými odbočkami. K závěrečnému dojetí tak nedojde, protože ačkoliv Barbaru divák pozná pořádně, to podstatné zjistí až těsně před tím a tím to celé jen tak vyšumí do ztracena. Což je škoda, protože Madison Wolfe je talentovaná a ve své roli je výborná, film má slušnou výpravu a osobitý styl a místy to celé dává vzpomenout na výbornou Terabithii. Kvůli zpackané struktuře nakonec ale zůstává dalece v jejím stínu, bohužel. ()

warrenur

Clivy pribeh maleho dievcata, ktore svoje chmurne predstavy projektuje do sveta, v ktorom ma sancu porazit temny osud. Vyborne herectvo mladuckej Madison a ostatne i vsetkych zucastnenych spolu s vybornou hudbou a obrazmi ma drzali v zaujati. Slabsie stvorhviezdie. Odporucam. ()

Cinematrix

Hnusná Zoe Saldana, těžící popularitu z Avatara, tady sekunduje rozpolcené adolescence, která má vkus na brejle stejnej, jako Donald Trump na dobrého holiče. A ta adolescentka je poměrně asociální případ, kterej místo toho, aby se začlenil do společnosti, tak radši ve svejch haluzích vidí obry. Mnozí tuhle zoufalost připodobňují k celkem zdařilému "A monster calls", což zrovna zdařilé přirovnání není, neboť "A monster calls" byl založený na poměrně procítěné komunikaci mezi hlavním hrdinou a jeho představami, což zde naprosto chybí. Film se snaží být smutný, nebo co, ale ve výsledku je asi tak originální, jako inkontinentní XXL vložka mezi nohama devadesátiletý báby. ()

papaguy

Hrubě podceněný film. Snímek nelze vnímat doslovně, ale symbolicky. Každý bojuje se svými obry. Většina lidí něco ve svém životě popírá. Zajímavý komentář: barteca. ()

kondor77

Takový neškodný holčičí film o jedné narušené mladičké hrdince rozdávající si to s partou obrů (a ne Vy úchylové, o skupinový sex nejde) a kde celé je to vlastně jinak, ale koho by to zajímalo. ()

Zombiepod

Po celú dobu som čakal, kedy konečne nerdská hrdinka začne zabíjať tých obrov, a keď už konečne v závere na to prišlo, nestálo to veru za veľa. Viem, pointa filmu stojí niekde úplne inde, pretože dej je sústredený na nesympatickú, zamindrákovanú, asociálnu teenagerku, ktorej zomiera matka, a ona sama chce preto bojovať s celým svetom. V takomto podaní je to fajn, soundtrack vybratý pekne a herci hrali poctivo, no podobných filmov už pár bolo, a lepších, ktoré zahrali na city omnoho viac. I Kill Giants je len akýmsi nemastným - neslaným odvarom žánru, v ktorom sa aj tých pár svetlých momentov topí pod hladinou priemeru. Priestor nedostali ani vedľajšie postavy, ktorých dôležitosť v príbehu mala byť podľa mňa o dosť väčšia. Odfláknutá fantasy dráma, od ktorej som očakával naozaj niečo viac. ()

Jeyninka

Prožijte si to. Proč to přirovnávat k A Monster Calls... Film je to těžký, táhlý, ale je v něm tolik bolesti a smutku, že kdo má v sobě aspoň kousek empatie, tak se ho to musí dotknout. Oběma holkám jsem to věřila, animace se mi líbila a konec mě rozsekal. Tečka. ()

Pitryx

Viděl jsem jen pár fotek z filmu a moc se mi do toho nechtělo. „Holčenčí“ filmy fakt nemusím, děvušky tohoto věku mi lezou děsně krkem. Ale nachystal jsem si nějakou činnost, a filmík pustil. K mému překvapení a úděsu byl holčina vcelku sympatická. No, spíš ta její mluva, takže jsem se nenudil. Zpočátku. Ale ani po čtyřiceti minutách se děj nehnul kupředu, neodehrálo se nic zásadního a vlastně to bylo celé statické. Takže jsem občas hrábl po tlačítku na rychlost. Nakonec se z toho vyjevilo to, co jsem čekal. Snímek je vhodný pro teenagerky, těm by se líbit mohl. Mne naprosto ničím nezaujal, ale přece jen dám desítku té herečce a další za těch pár skromných efektíků. Jinak je to fakt blbina až na půdu. ()

Deeus

Poutavé, herecké výkony uhranuly a teď rychle prošmejdit i předlohu... Nejspíš se objeví srovnání s A Monster Calls... Popravdě, tohle mě vzalo za srdce víc. Proč se podívat? Barbara je skvělá, a i když se ty interpretace fantasy coby úniku od problémů nebo jako psychická nemoc nějak množí, za mě palec nahoru. Tohle zpracování se mi zdálo surovější, opravdovější a je to menší slovní výplach než Monster Calls, takové severštější... U Monster jsem váhala mezi dvěma až třemi hvězdičkami (nakonec radši nehodnoceno), tady to bylo mezi třemi a čtyřmi. ()

brasek

Príbeh je priam iritujúci, nepodarené dobrodružstvo s nesympatickou lovkyňou obrov. Jedna hviezdička za trikovú kameru, inak v príbehu nie je nič a pointa snímku mi uniká nielen z dôvodu, že celé je to fádne a nudné. ()