Vojnu lze přežít jen s písničkami Suchého a Šlitra. Na začátku nově příchozí vojáci založí hudebně divadelní soubor, aby unikli ponižování ze strany těch starších. Zařeknou se, že oni budou na příští nováčky hodní. Jenže se ukáže, že bez přísnosti se nic nezmůže a že mazáctví není nějakou deviantní úchylkou. V této komedii najdete nejen skvělá hudební čísla, ale také spoustu gagů z vojenského prostředí. Je to zároveň první film, ve kterém se objevila slavná semaforská dvojice Suchý a Šlitr. (oficiální text distributora)

jatamansi

Dost příšerná vojenská agitka, povýšená ovšem Suchým, Šlitrem a řadou dalších hvězd na alespoň sledovatelný film. Děj to má, láska v tom je, lidé jsou pěkní, písničky se dají poslouchat. A k tomu mladý Ctibor Turba jako bonbónek navrch. Tehdejší branci to museli brát a dívky určite uronily slzičku do kapesníčku. A komu všechno bylo málo, alespoň se mohl koukat na Schoberovou. ()

solskjaer

Kachlíkovo obraz do vojenského prostředí z hereckým duem Suchý - Šlitr. Tenhle typ filmů moc nemusím, přijdou mi dost nezáživné a dost mě nudí. Jediným světlým okamžikem byla Olga Schoberová , kterou řadím mezi nejkrásnější české herečky vůbec! ()

Merkin

A proč vlastně ne? Zajímavé, vtipné, umělecky propracované, plynulé. Pantomimická čísla mě pobavila, herecký průměr, nicméně scénář na slušné úrovni, jeden z těch zajímavějších černobílých snímků šedesátých let. ()

Pitryx odpad!

Byl ten člověk, co tohle natočil na vojně? Asi ne, ani k tomu nečuchl. Hlavně to první ráno. Bez řevu, buzerace… Ti se měli. Písničky slavné dvojice mi nikdy neseděly, pantomima mne nechává chladným. Takže jediné obr plus je zde mihnutí se Olinky Schoberové, ale celkově to více jak desítku nedá. ()

Max Q.

Příšerná slátanina. Ani pěkné písničky tento film nezachrání. Děj zmateně přeskakuje mezi jednotlivými epizodami a obávám se, že to záměr nebyl. A hodní majoři a plukovníci a přísní velitelé družstev... no to už je jen plivanec na dortu dobové propagandy. ()

antoninsesta

Na vojně jsem byl v létech 63 - 65, poprvé jsem film viděl ve vojenském kině a jen jsem zíral. Okolo vojáků se točila spousta atraktivních dívek, lampasáci byli přísní, ale hodní a spravedliví. Snad takhle vojna tehdy vypadala, pouze já jsem měl smůlu.... ()