Poslední tank

Battle of the Last Panzer, The

Válečný

Španělsko / Itálie, 1969, 91 min

• Karlos80

Drsný nacistický plukovník, posádka tanku číslo "71" zoufale bojující o přežití sebe i tanku v zemi nikoho, to vše v tomto nepřílíš známém a nepříliš povedeném poloválečném snímku ze sklonku 2. světové války. Až na ten slibně vypadající začátek žádná pořádná akce a po prvním výstřelu a prvních slovech jsem už věděl, že to bude nejspíš hodina a půl nudy..Mohlo to být přece jen o něco lepší. Celkový dojem mi totálně zkazil katastrofální český dabing od společnosti Řiťka video s.r.o. Kdo mě alespoň trochu zaujal, tak to byla ta krásná prsatá blondýna, herečka Erna Schürer (ve filmu jako Jeanette), radost pohledět, a pak docela dobrá hudba jako z nějakého westernu:-)(25.1.2008)

• JohnSmith

Tak tohle bylo už opravdu moc. Když chce někdo natočit válečný film, tak by se měl držet alespoň toho, aby vojáci nosili odpovídající uniformy a výstroj a používali patřičné zbraně. Tady mají američtí vojáci na hlavách místo helem uříznuté hrnce a používají pušky HK G3, které se vyráběly až v 60 letech. Možná jsem detailista, ale tohle mi prostě totálně zkazilo celý film, který už tak stál za prd.(19.12.2013)

• Carbo

Celkem zajímavý příběh s celkem nepředvídatelným koncem. K plusům je možno přidat i muziku. Příběh se odehrává ve Francii, avšak herci, příroda, architektura to vše mě sedělo spíš do Italie. Celkem mě zaujalo i pár technik použitých při natáčení např. snímaní z hledí pušky, ve chvíli plukovníkova bojového šilenství barvené filtry atd. Samozřejmě i krásná Erna potěšila. Nicméně film doporučuju spíše jen pro žánrové fanoušky.(20.6.2008)

Nepříliš povedený italský válčený film o tom, kterak na začátku hrstka Američanů vyřadí nějakým záhadným způsobem z boje 4 Tigery a nějak tam nikoho nezajímá, že až na jeden tank šly všechny střely vedle a tanky přesto začaly hořet. Děj filmu je pak celý zasazen do Francie, ačkoli z prostředí ve kterém je točen přímo dýchá Itálie, tady je naprosto nepochopitelné, proč tvůrci raději film nezasadili do severní Itálie, když už tam stejně točili a ve 2. světové válce se tam také dost bojovalo. V roli Tigeru hraje americký M60, ani nemluvě o tom, že většina vojáků používá zbraně poválečné výroby. Filmu rozhodně nahrává zajímavý konec a fakt, že některé scény jsou poměrně dobře udělané, ale jinak to v žádném případě na víc než na 3/5 nevytáhne.(26.6.2011)

• destroy83

Poměrně slabý válečný snímek z období konce Druhé světové války. Děj nás zavede na francouzský venkov, kde německý tank Tygr odolá dělostřeleckému útoku američanů a ocitá se sám se svou posádkou na území nikoho. Posádce velí válkou pološílený plukovník, který se nehodlá vzdát a chce se za každou cenu probojovat k německým liniím, avšak většina posádky jeho názor nesdílí a tanku začne docházet palivo. Film je v prostředních sekvencích dost vláčný a začíná nudit, avšak tankové bitvy a partyzánský útok jsou celkem povedené. Z postav zaujme především německý plukovník a francouzská venkovanka, mezi kterými začně postupně vznikat zvláštní pouto. Navíc závěr je dost nečekaný a překvapivý. Hodnotím dvěmi hvězdami.(27.3.2009)

• - Tank, ve kterém posádka jezdí, je upravený americký M 26 Pershing. (Zodiak455)