poster

Poslední tank

 • Španělsko

  Batalla del último Panzer, La

 • Itálie

  Battaglia dell'ultimo panzer, La

  (Itálie)
 • anglický

  Battle of the Last Panzer, The

Válečný

Španělsko / Itálie, 1969, 91 min

 • destroy83
  **

  Poměrně slabý válečný snímek z období konce Druhé světové války. Děj nás zavede na francouzský venkov, kde německý tank Tygr odolá dělostřeleckému útoku američanů a ocitá se sám se svou posádkou na území nikoho. Posádce velí válkou pološílený plukovník, který se nehodlá vzdát a chce se za každou cenu probojovat k německým liniím, avšak většina posádky jeho názor nesdílí a tanku začne docházet palivo. Film je v prostředních sekvencích dost vláčný a začíná nudit, avšak tankové bitvy a partyzánský útok jsou celkem povedené. Z postav zaujme především německý plukovník a francouzská venkovanka, mezi kterými začně postupně vznikat zvláštní pouto. Navíc závěr je dost nečekaný a překvapivý. Hodnotím dvěmi hvězdami.(27.3.2009)

 • Carbo
  **

  Celkem zajímavý příběh s celkem nepředvídatelným koncem. K plusům je možno přidat i muziku. Příběh se odehrává ve Francii, avšak herci, příroda, architektura to vše mě sedělo spíš do Italie. Celkem mě zaujalo i pár technik použitých při natáčení např. snímaní z hledí pušky, ve chvíli plukovníkova bojového šilenství barvené filtry atd. Samozřejmě i krásná Erna potěšila. Nicméně film doporučuju spíše jen pro žánrové fanoušky.(20.6.2008)

 • antragus
  **

  Tak nejdříve ze všeho se vyjádřím k podivné talošské obsesi, kterou evidentně trpí při obrovském množství svých filmů - děj se odehrává ve Francii, vystupují tři národnosti, z toho ani jedna italská (Francouzi, Němci, Američané), kupodivu ale všichni bravurně ovládají tento jazyk (myslím, že kdyby aspoň jedné "jakože" národnosti nechali v hubě její původní jazyk a otitulkovali to už v originále, byly by minimálně některé scény přehlednější). Kulisy, lidi a filmové chyby vás ale vždy naprosto přesně přesvědčí, že je to točené v italské produkci a nejlépe u nich doma. Maximálně se užije pár neurčitých vzdušných záběrů na velkoměsta té které země pro navození atmosféry (ač pravda u tohoto filmu tyto záběry nebyly). Zajímalo by mě, kdy konečně začnou točit o svých lidech ve své zemi (čest vyjímce El Alamein, která se zčásti v Itálii odehrávala...a mimochodem taky nestála za nic). U historických se to dá ještě omluvit tím, že se u nich prostě nic nedělo, o čemž pochybuju, ale proč cpou jinam i horory, komedie atd.?Jinak, příběh není žádná sláva, do chování německých vojáků místy leze typická italská nedisciplinovanost. Ve zbraních se nevyznám, ale věřím názorům ostatních, tedy že naprosto neodpovídaly. Matroše bylo evidentně natočeno daleko více a pak se to nějak sestříhalo, protože některé střihy a přechody scén jsou trochu zbrklé, někdy i nelogické. Červený filtr při scéně s partizány mě osobně moc nenadchl a rádoby vyšinutý velitel střílející neustále kolem sebe mi nejvíce ze všeho připomínal mě v dobách, kdy jsem ještě pařil Carmageddon. Pokud někdo ujíždí na válečných filmech, patrně si užije, pro ostatní doporučuju pouze jako poučení o filmové historii. Co se týče námětu, přečtěte si raději podobného, ale podařenějšího Brophyho Nesmrtelného seržanta (údajně i zfilmováno)...(9.9.2010)

 • JohnSmith
  odpad!

  Tak tohle bylo už opravdu moc. Když chce někdo natočit válečný film, tak by se měl držet alespoň toho, aby vojáci nosili odpovídající uniformy a výstroj a používali patřičné zbraně. Tady mají američtí vojáci na hlavách místo helem uříznuté hrnce a používají pušky HK G3, které se vyráběly až v 60 letech. Možná jsem detailista, ale tohle mi prostě totálně zkazilo celý film, který už tak stál za prd.(19.12.2013)

 • GCaesar
  ***

  Nepříliš povedený italský válčený film o tom, kterak na začátku hrstka Američanů vyřadí nějakým záhadným způsobem z boje 4 Tigery a nějak tam nikoho nezajímá, že až na jeden tank šly všechny střely vedle a tanky přesto začaly hořet. Děj filmu je pak celý zasazen do Francie, ačkoli z prostředí ve kterém je točen přímo dýchá Itálie, tady je naprosto nepochopitelné, proč tvůrci raději film nezasadili do severní Itálie, když už tam stejně točili a ve 2. světové válce se tam také dost bojovalo. V roli Tigeru hraje americký M60, ani nemluvě o tom, že většina vojáků používá zbraně poválečné výroby. Filmu rozhodně nahrává zajímavý konec a fakt, že některé scény jsou poměrně dobře udělané, ale jinak to v žádném případě na víc než na 3/5 nevytáhne.(26.6.2011)

 • - Tank, ve kterém posádka jezdí, je upravený americký M 26 Pershing. (Zodiak455)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace