Kung prásk: Smrtonosná smrt

• USA Kung Pow: Enter the Fist (více)

Parodie na KUNG - FU filmy, jaká tu ještě nebyla! Autoři sestříhali dohromady dva hongkongské bojové filmy a nově natočené scény s novými postavami a dialogy. Původní postavy tak říkají úplně jiné věci a vás čeká skutečně pořádná zábava! Film Kung prásk smrtonosná smrt nepostrádá typický scénář - legendární válečník, zvaný "Vyvolený", chce pomstít SMRT své rodiny, a tak se vydává na cestu přes celou zemi, aby našel vraha. Nechybí ani pořádná akce a neuvěřitelné efekty. Vše je ale trochu jinak - a vás nepřejde smích od samého začátku až do úplného konce! (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Okrem dramatických zoomov v úvode a zaverečných titulkov, neponúkne Kung Pow absolútne nič (okrem toho, že film komplet vyspoileruje Tiger & Crane Fists) čo by stálo za zlámanú grešľu. Simultálne dialógy sa pohybujú niekde medzi ZŠ (ty si prdol!, ja som prdol?, on si prdol!) a jasličkami (chrrrr, uiiii-uiiii, chrocht), choreografia (ak nerátam pôvodne zábery) nulová, Oedekerk nesympatický, a film pri svojej infantilnej debilite na jeden šup prakticky nestráviteľný. Ruky preč. ()

Skejpr

V konceptu naprosto šílené, v realizaci naprosto perfektní, výsledek bohužel kdesi na půl cesty mezi geniální kultovkou a dalším počinem z řady podprůměrných a esteticky i motivově velmi problematických komedií z období přelomu milénia. Skoro si říkám, že čím víc je člověk filmově vzdělaný, tím víc si musí Smrtonosnou smrt užít, protože teprve v takovou chvíli si dovede v plném rozsahu představit, kolik práce, podotýkám, že naprosto precizně udělané, na tom filmu vlastně reálně je. A přitom taková blbost. ()

herrbierer

Sice naprostá ptákovina, ale je na tom znát, že to tvůrci dělali proto, že je to opravdu bavilo, a ne primárně aby vydělali na další nechutné komedii. Nejvíc oceňuji audiovizuální stylizaci, která opravdu věrně napodobuje parodovaná díla (hlavně kamera a záměrně nedokonalý dabing). Humor je sice určen západní mládeži, ale z velké části vychází z onoho typu humoru, který se v asijských snímcích vyskytuje. Celkově mě tento snímek docela přijemně překvapil, je to sice parodie soudobého ražení, ale do jednoho pytle s ostatními teenagerskými komediemi bych ji neházel. ()

Bohulib

Hned ze začátku na nás vykoukne jedno filmové klišé - osiřelého vyvoleného dítěte se ujme cizí dobrá žena - aby bylo toto klišé vzápětí rozmláceno o šutry při dalším kutálení ze svahu po něžném: "Pá, pá!" Řehtal jsem se jako kůň. Škoda, že podobných geniálních fórů tam bylo jen pár. Český one-man dabing se mi moc nelíbil a ani bojová kráva mě za srdce nevzala. Celkově průměr. ()

ElisD

Až na to, že některé komentáře (a trapné hlasy v dabingu) to byla děsná prča, na vyčištění hlavy top ten. Jak nalezla žena kutálející se dítě na začátku, to jsem dostala záchvat smíchu, taky jak mistr něco vysvětluje druhému starochovi a ten přikyvuje, přikyvuje - "chápeš?" - přikyvuje... "ne". To se nedá popsat. Po dlouhé době jsem málem umřela smíchy. ()

• Původní scény jsou z filmu Tiger & Crane Fists (1976), režisér Steve Oedekerk jej sestříhal, dotočil nové scény a vytvořil originální a nesouvisející film. (Lumberjack)
  • Steve Oedekerk namluvil všechny dabované postavy kromě Whoa. (Dreadd)
  • V závěrečných titulcích běží fiktivní trailer na pokračování filmu, Kung Pow 2 ! Tongue Of Fury, který je však vytvořen z vystříhaných scén. (Lumberjack)