Hrůza na jevišti

• Česko Jeviště děsu (více)

Klasická vyvražďovačka na italský způsob – brutálnější, krvavější, zábavnější! Nucený přesčas v divadle se jedné deštivé noci stává pro skupinku herců čirou noční můrou. Nacvičovaná kriminální hra se s příchodem šíleného zabijáka mění v krutou realitu a více, než o cokoli jiného, jde bezbranným hercům o holý život. Není kam uniknout a duševně nemocný vrah v soví masce nezná slitování. Divadelní jatka začínají... (oficiální text distributora)

pend

Nadprůměrný debut. Soavi natočil výborný slasher v zamčeném divadle, vzal si k srdci rady od Argenta (poletující peří, bizarní scéna s mrtvolami na jevišti). Poznámka pro Obituse: Démoni byly natočeny už v 85.:) ()

Matli

To je fakt hrůza, nechápu hodnocení ostatních. Chabá vyvražďovačka v divadle bez jakéhokoliv scénáře nebo podtextu nebo zvratu. Herecké výkony škoda mluvit, prostě o ničem. Vidět to v roce 87, tak bych dal asi za 3, ale jinak né. 16% ()

MickeyStuma

Vyvražďovačka od italských tvůrců z divadelního prostředí. Děj se z počátku zaměřuje na všechny aktéry příběhu pro jejich seznámení s divákem a pak se pomalu začne rozvíjet. Velký důraz byl i na obrazovou stránku věci. Nasvícení všech scén odkazuje na styl noir. Napětí, sem tam lekačka, brutální scény. Rána krumpáčem rovnou do otevřené pusy ječící ženské oběti při dnešních krvácích asi už moc nevynikne, přesto se jedná o velmi zdařile nasnímanou a sestříhanou scénu. Použitá hudba však vkusně uvolňuje atmosféru a vytváří z filmu spíše hororovou zábavu. Film nestárne a s přehledem zapadne i mezi současné snímky stejného žánru. Klasika, která má co říct i dnes. ()

kkarx

Skrz na skrz průměrnej slasher s dobrou kamerou a barevným ztvárněním připomínajícím pozdního Argenta. On taky Soavi byl Argentem silně inspirovanej a stylem ho kopíroval. A tak Hrůza na jevišti připomíná víc než cokoliv jiného Argentův Děs v opeře ze stejného roku, na kterém se Soavi částečně podílel. Zřejmě se při natáčení něčemu málu přiučil a následně znalosti využil při tvorbě vlastního filmu. A výsledkem je, i přes naprosto dementní scénář, asi Soaviho nejlepší film. ()

Leoric

Deliria je opravdu výtečný slasher a v lítém boji překonává i Argenta. Pečlivě gradující vraždy vrcholí v monstrózní snové finále, kde se dostává již od začátku pronikající výrazná vizuální složka do popředí a zahalí vše. Zastaví se i čas, když se pod hledištěm plazí křehká italka hledající klíč a její dech je přiškrcen stejně tak, jako ten váš. Pro přátele italských hororů povinnost. A třikrát hurá panu Řitkovi, protože vydáním tohoto klenotu mi natrhnul řitku :) ()

helraiser

Já osobně abych si slasher pořádně užil vyžaduji tyto kritéria bez kterých si dobrý slasher nedovedu představit a tedy ani užít. 1. Na prvním místě jsou samozřejmě zabití. Musejí být nápaditá značně krvavá a brutální a pokud možno alespoň trochu originální. V tomto případě jsem více než spokojen. Zabití jsou opravdu krvavá a nápaditá. Máme tu provrtání vrtačkou, přeříznutí motorovou pilou, krve jak na jatkách což přesně vystihuje tento film, jelikož zde jde opravdu o jatka a to jatka vskutku luxusní. 2. Co by to byl slasher bez pořádného charismatického zabijáka. Vrah v soví masce je charismatický víc než dost a práce mu jde pěkně od ruky. Nemluví, jen dělá svou krvavou práci a to dobře. Zabiják se mi opravdu líbil, takže moje hodnocení vraha je jednoznačně výborné, od jedničky do desítky jasná desítka. S celkovým výsledkem jsem více než spokojen. Hodně lidí může namítat, že tu není žádný děj, příšerní herci s příšernými hereckými výkony, ale to mě vůbec nezajímá to totiž u slasheru vůbec nepotřebuju. U mě je tento slasher ukázkový příklad jak by měl pořádný slasher vypadat takže nemám problém dát plnej počet. ()

Ygnor

Mám slabost pro divadlo, nikolivěk bezduché herecké výkony. Místy unylá režie, ale naproti tomu místy skvostné záběry. Již zmiňované defilé ala post mortem nemá chybu. Sečteno podtrženo, sympatické tři bodíky. ()

messi@h

Delirii hodnotím až s odstupem času, což je v některých případech to nejlepší, co se dá udělat. Některé filmy potřebují rozležet v mysli, abychom pochopili, jaký dojem v nás zanechaly. Problém Delirie je, že po jejím shlédnutí jsem měl takový celkem nanicovatý pocit - a nezlepšilo se to ani s odstupem času. Pro mě osobně šedivý průměr, ale netvrdím, že pro někoho jiného se nemůže jednat o zážitek daleko uspokojovější. ()

BrianStorker odpad!

Komentář obsahuje spoiler k filmu! Film bych přejmenoval na "Hrůza na obrazovce". Herecké výkony naprosto podprůměrné, spojené s totální nelogičností v chování by se spíše hodily do filmů třetí kategorie. Zjistím, že někdo asi vraždí v masce hereckého kolegy, ale ani náznakem slova jej nepůjdu hledat? Vykašlu se na kolegu abych se přesvědčil o své hypotéze, ale raději budu hledat skutečného vraha v masce, namísto toho, abych se přesvědčil, kde je můj kolega a zda je v pořádku? Skrz okénko ve dveřích se objeví ruka, která škrtí mého kolegu a já namísto toho, abych popadl cokoliv co mi přijde pod ruku a začal do ruky mlátit a pomohl škrcenému kolegovi budu ječet, třeštit oči a zakrývat si hrůzou pusu? Takhle by nikdo nereagoval. Blbost nejvyššího stupně... No a pokud tomu dá někdo 4 * jen proto, že ve filmu někdo někomu provrtá vrtačkou břicho... jeho věc a myslím si o něm své. Já jen lituji hodiny co jsem sledoval tento film a čekal, že se konečně něco horrorového začne dít a ono pořád nic... Poté vypnuto a nedokoukáno... Otrava, stupidita... s horrorem to nemá absolutně nic společného. ()

Tormentor665

Je to mezi třemi a čtyřmi, konec mě přiměl dát horší hodnocení. Co dělá italské horory zajímavé, je estetika, což tomuto kousku nelze upřít. Vrcholí to scénou s podiem, peřím, kočkou a klíčem. Zakončení ovšem vyzní jako béčkový slasher, nikoli jako nadýchané giallo. ()

vozralec

Postupně se to slušně rozjelo. Pan Sova se s tím nepáral. Vždycky je lepší udělat alespoň něco než vůbec nic. ()

GameboyNES

Sovy nejsou tím, čím se zdají být :) Docela slušná vyvražďovačka v divadle. _Dojde i na půlení princezen, řízi řízi motorovkou a kozenka je fuč :) Povedený i sountrack. ()

G04T

Až na dvě hovadiny (nechci spoilovat.. a nebo víte co? Nasere si! - vrah odněkud utekl hodně rychle... Totiž soudím podle toho, že ten, koho vezli na nosítkách byl ten vrah. A za druhý - když to dostal přímo mezi oči.. neměl by náhodou umřít?) je tohle jedna z nejlepších osmdesátkovejch záležitostí. Proč nazývat Fulciho Otcem goreu, když můžete Soaviho? =) ()

habertek

Úplně béčkový horor! Nechápu zdejší hodnocení, film je nudný až trapný, některé scény jsou k smíchu, některé k pláči. A nejtrapnější byl ten konec, opět nesmrtelný vrah jak už to tak v těchto ,,béčkách" bývá! Nejdřív jsem dal jen 2*, ale teď po dlouhé době jsem si na film vzpoměl a překvapivě jsem si z něj dost pamatoval což svědčí přece jen o nějaké kvalitě filmu, protože jen lepší filmy uvíznou v paměti:) 50% ()

Alex696

Bolo to bezduchý horor, skoro taký zlý ako to divadlo, čo nacvičovali. Herecké výkony pod psa. Viac čo k tomu povedať, Dve hviezdičky až moc . ()

predator.1

Klasika!! Jsem velice zvědavý co nám přinese nové zpracování, které se blíží do kin. Ale zřejmě to podle trailerů nebude nic extra. ()