Noc je krátká, tak kráčej dál, děvče (festivalový název)

• Japonsko

Joru wa midžikaši aruke jo otome

夜は短し歩けよ乙女

• Japonsko

Yoru wa nijikashi aruke yo otome

Night is Short, Walk On Girl

Night is Short, Walk On Girl

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2017, 95 min

Masaaki Juasa

Je tu prítomných mnoho režisérových trademarkov, čo je na jednej strane skvelé, keďže Yuasa je jeden z najunikátnejších autorov v svojom obore. Na druhej strane sa miestami môže dostaviť jemný pocit recyklácie niektorých ideí. Ja som to však zhltol a mal som krásny zážitok. Pozitívna energia.(25.6.2018)

• kockodan

Imbecilní asijská psychedelická sračka o mladé začínající alkoholičce a jejím těžko uvěřitelném nočním tahu, kdy vyžahne celou svou váhu v alkoholu ale přesto zůstává čilá, střízlivá, upravená, při síle a při smyslech. I když o tom posledním by se dalo v průběhu filmu i dost polemizovat, a to hlavně u diváka. Vypadá na 15, ale přitom chlastá jak starej námořník. To má být asi nějaký vtipný kontrast v Japonské kultuře, jemná, křehká dívenka vystrojená jak na katechismus do nedělní školy s postavou Barbie chlastá první ligu s ožungry z mokré čtvrti. Ha ha. (Not funny). Mezitím se tam rýsuje imbecilní, infantilní a nesympatická love story s jakýmsi brejlatým debilo-lůserem neustále nadbíhajícím holce, která ho totálně ignoruje, a člověk by jí i jemu nejradši dal facku, za tu imbecilní zoufalost a ochotnickou "roztomilost" kdy ona je tupá a nechápající a on nemotorný hňup a ňouma. Mezi Odpadem a jednou hvězdou zvítězila hvězda jen díky zajímavému vizuálu ke konci, na který by tedy dle mého pouze alkohol nestačil a připadal mi hodně lajznutý LSD. (Možná byl i nějaký vizuál uprostřed, to ale nevím, zdřímnul jsem si...). Ale i tak je to jen půl hvězdy, páč tohle crazy psycheledické animační třeštění není v anime nic nového a za účelem udržení pozornosti a šokování diváka za každou cenu je neustále recyklováno a napodobováno v každém druhém filmu anime typu. Už bych chtěl taky jednou vidět nepolopatické ztvárnění dvou zamilovaných lidí jinak, než že se opravdu vznáší vzduchem nad městem, či krajinou a hezky jim povlávají šaty a vlásky, popř, že jim narostla křídla a nebo najednou z té lásky nebeské, umí lítat jen tak a tupě si při tom čumí z očí do očí. Chápu, že dorůstají nové a mladé generace, pro které je tohle vše světoborná novinka a můžou a asi i jsou z anime nadšení, páč jich ještě tolik neviděli. Mně se první anime kousky také líbily jako něco neotřelého, exotického a zajímavého z Japonska. Čím je člověk starší a čím víc jich viděl, tím víc je ta sterotypnost a to neustále stejné filmové animační vyjadřování prostě k zblití. Člověk s věkem brzo prokoukne, že je to furt ta samá formule, jak přes kopírák. Zde navíc čistá propagace alkoholismu mi vůbec nesedla ani mi nepřipadla vtipná, či zajímavá. Navíc glorifikací alkoholu nabádat de facto k závislosti mladé lidi se mi zdá přímo nechutné. Alkohol je karcinogen, a stejně tak jako normální je nekouřit, je i normální nepít. 10%(16.10.2018)

Japonsko! Milovníci absintu, oldchoolových předinternetových pornokreseb, chození na ostro a klubu přátel zahnědlých nikdy nepraných trenek - ti všichni jsou v kině vítáni.(18.9.2018)