Království zombie

Série(2) / Epizody(12)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Recenze uživatele iXtr3m3 k tomuto seriálu (1)

Království zombie (2019)

Skvelý až perfektný miniseriál. Pri takom malom počte častí nedošlo k žiadnej vate a seriál nemá šancu ani len začať nudiť. Skvelé intrigy danej doby, samozrejmosťou je fakt že dokonalé aj technické aj dobové spracovanie, kasting sympatický a tie dva "mega" momenty pred koncom poslednej časti som fakt teda nečakal, tie ma navnadili na sledovanie osudov hlavných hrdinov aj v ďalšej sérii fakt že neskutočne. Samozrejme doba samurajov nesadne každému, našťastie ja nie som "každý" :) UPDATE PO DRUHEJ SÉRIÍ: Takže sa pridalo na intrigách, pridalo sa na krvavých súbojoch, pridalo sa na bezvýchodiskových situáciách a poumierali dôležité postavy. Cliffhanger bol absolútne nečakaný, pretože tvorcovia umne zamaskovali poslednú časť tak, aby to vyzeralo trošku inak, ako to naozaj má vyzerať. Viac neprezradím. Pre zombie fanúšikov je toto jednoducho MustSee titul, ktorý nie je rozťahaný ako Walking Dead, ktorý už nikoho nezaujíma a predsa mu predpovedajú tvorcovia ešte tak desať sérii. Toto má o niečo slabšie masky, ale na druhú stranu nekompromisné zombie a tá vybavenosť a možnosti v danej dobe sú totálne proti všetkým hrdinom, oproti nim sú hrdinovia vo všetkých moderných a súčasných zombie seriáloch napriek svojim bezútešným sitáciám, ďaleko lepšie pripravení, vyzbrojení a majú viac šancí na úspech. ()