Království zombie

Série(2) / Epizody(12)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Recenze uživatele tron k tomuto seriálu (11)

Království zombie (2019)

Kingdom je skvelá jazda. Pôsobivý boj o kráľovský trón vo Feudálnom Japonsku na pozadí čerstvo prebiehajúcej desivej zombies nákazy. Nikto si nemôže byť istý prežitím, ani dôležité postavy. Parádny vizuál (od výpravy cez kostýmy atď.) po sympatický kasting a pôsobivé bojové scény. Niektoré epizódy možnože veľmi mierne nudia, ale fakt ide len o symbolické množstvo. ()

Série 1 (2019) (S01)

V prvom rade sa chcem poďakovať čurákovi, ktorý mi vymazal pôvodný koment. Vskutku profesionálne jednanie. Takže ak by mal chuť urobiť to znova, tak už len v krátkosti a rýchlosti: prvá séria je napriek pár drobným výčitkám skvelá. Už z princípu ide o riadne originálnu vec, zombies vs. zákulisné podrazy vs. feudálne Japonsko, to je fakt brutálna kombinácia, aká tu asi ešte nebola. K tomu sympatický kasting, dobré akčné scény, vynikajúce scény, napätie, ale prekvapivo občas aj humor, ktorý však našťastie neznižuje celkovú vážnosť a strašidelnú nepríjemnosť. Na konci sme sa dočkali logického, napriek tomu prekvapivého twistu. teším sa na druhú sezónu. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Umiestniť zombies do tohto historického obdobia a do tejto krajiny, to je fakt originálne. Vizuálne je to určite bez debaty, postavy však zatiaľ trochu nudné, ale cítiť z nich potenciál zaujímavosti. Netvormi sa v prvej časti šetrí, ale nepochybujem o tom, že časom sa to rozbehne do takej miery, až to budem ľutovať. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Wau, začína sa to pekne rozbiehať. Sympatické postavy, pôsobivé postupné rozuzľovanie tajomstva, skvelá výprava, perfektná dobová atmosféra. Myslím, že z toho môže byť jeden z 30. najlepších seriálov roka. Rýchlo utekám na trojku. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Tak sa nám to fajnovo rozbehlo. Apokalypsa naberá na obrátkach. Prekvapivo dobre funguje aj pár humorných momentov ("bolesť v penise"). ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Ak budú voľby o najsympatickejšiu postavu televíznej obrazovky, asi už viem, komu dám svoj hlas. Jatky a do toho skvelé postavy. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Parádna scéna z poľa a k tomu zaujímavá, zatiaľ dosť tajomná postava princovho starého mentora. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Nechcem sa hrať na múdreho, ale tušil som, že v tej noci bude nakoniec nejaká finta. ()

Série 2 (2020) (S02)

Hoci má aj druhá séria iba šesť dielov, ani to nezabránilo menšej stagnácii uprostred sezóny, kde sa vyskytli dva diely, ktoré ma trošku nudili. Prvé a posledné epizódy sú ale za 4*, takže prižmurujem oko a ako prvej, aj druhej sérii dávam 80%. Najlepší dôkaz toho, že tvorcom nešlo o lacné a telenovelové naťahovanie deja za každú cenu, ale o čo najlepšie vyrozprávanie celistvého príbehu, vypovedá zrejme práve druhá séria, ktorá prinesie nečakanú likvidáciu viacerých pre dej dôležitých postáv. Aj keď je pravda, že v zombies tematike smrť nič neznamená, ehm. Každopádne druhá séria je skvelá šupa, vizuálne krásna (rôzne mestá, ale i kostýmy a výprava celkovo, opulentné dekorácie, rekvizity atď.). Oceňujem, že ústredný hrdina je naďalej veľký sympaťák, čo v titulných seriálových rolách prekvapivo nie vždy býva samozrejmosťou. Dole klobúk i za poslednú epizódu, ktorá má síce až skoro hodinu, ale skvelé na nej je, že mäsiarčina trvá len prvú polovicu a v druhej sa scenár vydáva do nečakaných miest, ktoré, ehm, nečakáte. ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

Takto pred cca 13. mesiacmi som komentoval posledný diel prvej série. Došlo k nemu k zásadnému obratu situáciu. Tušil som, že nejaký príde, tá "noc" mi od začiatku bola nejaká podozrivá. Keď k twistu došlo, nasledovali záverečné titulky a ja som sa okamžite začal tešiť na začiatok druhej série. Je tu a je to presne taká divočina, akú som čakal. V prvej časti niet čas na vyrovnávanie sa s novou situáciou/informáciou. Je čas akurát si zachrániť holé životy. ()

Epizoda 2 (2020) (S02E02)

Tu už sa "konečne" troška spomaľuje a okrem masakru je čas už i na zákulisné dianie okolo následníka trónu. Situáciu komplikuje nečakaná likvidácia jednej z mojich najobľúbenejších postáv, ale ako sa ukáže na konci, smrť v tomto seriáli nič neznamená a daná postava ešte zaujímavo zamieša kartami. Potešila ma tiež rozumná minutáž ani nie 40 minút. ()