Království zombie

Série(2) / Epizody(12)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Království zombie (2019)

Prva a posledna mnou videna seria: Zaner horror pri tomto seriali bol pre mna hlavnym lakadlom. Dufajuc, ze Korejci pridu s niecim novym, nevidenym. Zial, nie je tomu tak. Patos, komedia az absurdita, ale v prvom rade "cez kopirku" napriec historickymi filmami z Korey, ci Ciny, kedy uz takmer nema co prekvapit. Od hier mocnych kast az po zlozenie "hrdinskych odporcov". Zombie-linia je......neoriginalna. Nechcem spoilovat, a tak len napisem, ze povodca nakazy vam "vyrazi dekel". Mali tam kvoli tomu napisat pridat zaner rozpravka alebo fantasy. Zabavi takmer vyhradne len fanusikov bud tohoto zanru juhokorejskej kinematografie, alebo zombie-tematiky vseobecne. Rychloposuv uz bol nutny, aby som seriu vobec vladal dopozerat. Sklamanie a zabity cas. Neodporucam, ak nepatrite k jednej z vyssie spomenutych skupin. A i tak vas to moze rozladit. 35% ()

Série 1 (2019) (S01)

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Kasty, ponizenost, vtedajsie zakony , obradnost, to vsetko mnohi pozname z mnozstva historickych filmov. Ci uz korejskych, ale i hong-kongskych, ci cinskych. V tomto prevedeni ma to teda neohurilo. Avsak linia so, zrejme, "zombie-kralom", coby najmocnejsim muzom v risi, je zaujimava. Par scen je v tejto linii totalne nelogickych az hlupych. Princatko s vtipnym spolocnikom, ktory mimochodom hrava zabavne postavy zrejme neustale, je standardne rozvetvenie deja. Tiez vladnuci uradnici su povinna jazda. Uvidime, co sa vykluje z "liecitelky". Je jasne, ze sa pretne jej a princatkova linia. Zatial nic extra. Navnadil ma priradeny zaner, horor. Naznaky tu boli, len tien a divne zvuky za zavesom a v uplnom zavere cez skaru dveri. Fakt dost bieda. 40% ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Chapeme. Vtedy uzavrete pitevne neboli. :) Tato epizoda s tymi afektovanymi hereckymi vykonmi bola az komedialna. Ale aspon sa dej niekam posunul. Na riadnu "epidemiu" je zavarene. :) Potesilo i vysvetlenie, preco kral este zije. Samozrejme, konkubina najskor musi porodit hehe. Politika. Ale zoci-voci tomu, co maju v palaci nie moc uveritelna. Prekvapenim pre mna bolo, ze princatko nebol s tym ceremonialnym mecikom uplne marny. Inak, kventinka sposobi pacienta "zero"?  45% ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Patos, komedia a v prvom rade "cez sablonu" napriec historickymi filmami, kedy uz takmer nema co prekvapit. Vacsinou len pre fanusikov bud tohoto zanru juhokorejskej kinematografie, alebo zombie-tematiky vseobecne. Rychloposuv uz bol obcas nutny. Zrejme nim i rychlo ukoncim seriu. Po dalsej uz urcite nesiahnem. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Slaby priemer a zaroven sa tato epizoda priblizuje len dalsiemu z radu mnohych historickych azijskych filmov. Predvidatelne. ()