Epizody(16)

Skupina obyvatel, která je těžce zklamaná ze zrady a zločinů páchaných jejich vlastní vládou, se jménem svých milovaných dožaduje spravedlnosti. (Netflix)

Recenze uživatele TheRoller k tomuto seriálu (1)

Pasukkun (2017)

Miestami sa to hralo na viac, ako to v skutočnosti bolo. Miestami som takmer určite nepostrehol a dostatočne nedocenil veci, ktoré to ponúklo. Miestami to bolo príliš komplikované v čase, kedy to šlo jednoduchšie a naopak, miestami až veľmi jednoduché, kde by človek čakal väčšie zauzlenie. Téma sa mi veľmi páčila, príbeh bol napísaný vzhľadom na to, že ide o seriál dobre a živo si viem predstaviť jeho prepracovanie do hĺbky napr. v podobe knihy, čo by bola veľká pecka. Pri niektorých nelogických pasážach má človek dokonca pocit, že ide o námet z rozsiahlejšieho diela, kde sa niektoré časti na úroveň 32x30 minút nedostali a v rámci klasického filmového "výcucu" do príbehu to výusťuje práve do spomenutých oných nelogickostí. Aj napriek veciam, ktoré kde-tu vadia, človek to v podstate nemôže ne- "bindž-wočnúť", napätie je prítomné stále a tie polhodinky odsýpajú jedna radosť. Veľmi cením de facto úplne vynechanie motívu 99% kdrám a to love story, ktorá je tu len v nevyhnutných náznakoch a všetko ostatné sa sústredí na akciu. Ústredná dvojka Lee Si-yeong a Kim Young-Kwang (prečo tu nie je v obsadení??) to odohrali naozaj bravúrne, zvyšok obsadenia taktiež skvelý. Veľmi potešila účasť miláčika Kim Seul-gi, ktorá bola perfektná tak ako vždy a všade. Záver buď zhromaždil najviac "dier" v príbehu za celý seriál, alebo pripravil na druhú sériu, ktorú by som si určite pozrel. ()