Poctiva oldschoolova kriminalka o jednom expolicajtovi, momentalne ochlastovi, ktory sa rozhodne vyriesit pripad vrazdy mladeho dievcata, ktore nahodou najde. Samotny pripad sice nie je strhujuci, ale film taha charizmaticky hlavny hrdina, ktory aj ked je momentalne v riti, tak mu celkom verite, ze to nejak nakoniec vyriesi a obcas sa ukaze, ze v nom este je kus drsneho chlapa. Povedomy xicht z mnohych filmov John Hawkes tu exceluje. Aj vedlajsie postavy su trefne obsadene ci uz viac ci menej znamymi xichtami. Obcas sa dockame poriadne brutalnej a stylovo natocenej prestrelky. Pripomenulo mi to stare dobre devätdesiate roky, ked vznikali taketo lacne ale nie podfinancovane kriminalky v ktorych mali moznost herci poriadne vyniknut a nesnazili sa zavdacit celej rodine. K uplne spokojnym styrom hviezdickam mi tam maly kusok chyba. V urcitych momentoch je to trochu nuda. Niektore akcne sceny mohl byt este intenzivnejsie. Skoda, ze väcsi priestor nedostalo zaujimave zabijacke duo. Proste kus pridat sem, kus ubrat tam. Ale celkovo som spokojny a dalsi pripad sukromneho opileckeho očka si pozriem velmi rad. P.S: Co by dnes za takuto ulohu dal Cage alebo Travolta? Musia byt riadne nasrati, ze tam nehrali oni. 7/10.(26.3.2018)

Moc dobrý thriller! Jednoduchý děj, šťavnaté přestřelky a sice nesympatický, přesto kladný hrdina, kterému budete fandit. Nic světoborného se tu neděje, ale má to spád, přiměřenou stopáž (tedy bez vaty), hořko - černý humor a člověk dostane to, co očekává. Ochlasta Mike Kendall mě tedy velmi zaujal, a proto volím nadprůměrné hodnocení.(29.4.2018)

„SHLEDÁME SE NA NEBESÍCH...“ /// Po beznadějným alkoholickým úvodu přichází investigativní pátrání. Není strhující, ale fajn to ubíhá, lidi mluvěj normálně a k věci. Což je podstatný, páč to má hoďku a půl. Pak se to dokonce ještě zlepší, když Mikemu začne docházet, že tenhle případ mrtvý děvky mu může pomoct k návratu ke sboru. Jednoduchej a funkční příběh, zakončenej až westernovou přestřelkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem chlastající policajt. 2.) Mám rád krimi a Poirot mě nebaví. 3.) Thx za titule „vočko“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(30.4.2018)

Standardní detektivka, která rozhodně neurazí. Po všech stránkách slušná filmařina, která nemá žádné slabší momenty ve střihu, kameře, nebo ve výstavbě příběhu (žádné scenáristické berličky, zbytečné odhybky, nebo okatá prvoplánovost - určitě i díky rozumné stopáži). Mám osobně dojem, že se obdobně stavěná detektivka (soukromý detektiv na stopě) už delší čas mezi filmovými novinkami neobjevila, takže i za to dávám hvězdu navrch. Mimo to mám radost, když si pustím po delší době film, o kterém nic předem nevím a on mě příjemně překvapí. Ačkoliv tu nenajdete nic, co by jste už někde předtím neviděli a určitě ničím zvláštním nevybočuje z řady, stojí minimálně za zmínku.(14.3.2018)

Podobných filmů by mělo bejt fakt víc. John Hawkes si roli detektiva užívá, vizuálně oku lahodící a nechybí ani fenomenální přestřelky, s brutálními průstřely a epickým zvukovým podkresem. Je to chlapské, snaží se to vykreslit nějakej děj a případnej sequel si nenecham ujít. Pozornost získaj i ti dva profi zabijáci. Největší problém mám však s tim, že atmosféra je spíš laděná víc komediálně, nejde vůbec na dřeň a proto to působí, jakoby vlastně o nic nešlo. Jinak ale poctivé řemeslo, zábavné, zajímavé a místy solidně nekompromisní.(1.8.2018)