Kariéra vyslúžilého policajta Mika (John Hawkes) sa neskončila práve najlepšie. Keď jedného dňa objaví telo mŕtvej mladej ženy, rozhodne sa vraha dolapiť za každú cenu, aby mohol napraviť svoju povesť. Aj keď vďaka jeho neohrabanému, drsnému štýlu vyšetrovania dopomáha k vyriešeniu celého prípadu, nevedomky tým vystavuje svoju sestru a najlepšieho priateľa veľkému nebezpečenstvu. (Real Tom Hardy)

Trailer

Fr

„SHLEDÁME SE NA NEBESÍCH...“ /// Po beznadějným alkoholickým úvodu přichází investigativní pátrání. Není strhující, ale fajn to ubíhá, lidi mluvěj normálně a k věci. Což je podstatný, páč to má hoďku a půl. Pak se to dokonce ještě zlepší, když Mikemu začne docházet, že tenhle případ mrtvý děvky mu může pomoct k návratu ke sboru. Jednoduchej a funkční příběh, zakončenej až westernovou přestřelkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem chlastající policajt. 2.) Mám rád krimi a Poirot mě nebaví. 3.) Thx za titule „vočko“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Překvapivě skvělý a drsný kriminální thriller s excelujícím Johnem Hawksem. Příběh se zaměřuje na Ex-Poldu, který má problémy s alkoholem a nemůže najít žádnou práci, vše se změní když u cesty nalezne polomrtvou prostitutku a rozhodne se vzít případ na vlastní pěst, čímž ohrozí sám sebe i své blízké, jelikož mu bude v patách dvojice profi zabijáků. Má to skvělé tempo, moc hezký retro vizuál místního zapadákova, hlavní hrdina a jeho touha stát se opět policistou je perfektní a samozřejmě je zde prostor i pro krev a jednu vynikající brutální přestřelku v závěru ( kde vynikne realistická rozstřelená čelist). Nečekal jsem moc, ale dostal jsem moc příjemný a nekompromisní oldschool. 75% ()

Ouwen

Podobných filmů by mělo bejt fakt víc. John Hawkes si roli detektiva užívá, vizuálně oku lahodící a nechybí ani fenomenální přestřelky, s brutálními průstřely a epickým zvukovým podkresem. Je to chlapské, snaží se to vykreslit nějakej děj a případnej sequel si nenecham ujít. Pozornost získaj i ti dva profi zabijáci. Největší problém mám však s tim, že atmosféra je spíš laděná víc komediálně, nejde vůbec na dřeň a proto to působí, jakoby vlastně o nic nešlo. Jinak ale poctivé řemeslo, zábavné, zajímavé a místy solidně nekompromisní. ()

Davies182

Velmi příjemný thriller s prvky dramatu a dokonce i komedie, který se ale zároveň neštítí hned několika realistických, brutálních scén, a figuruje v něm jedna náramně koukatelná přestřelka. V hospodě o tom budu mluvit jako o takové slabší, přímočařejší verzi Dragged Across Concrete, což ovšem míním jako tu největší pochvalu... ()

Cervenak

Konečne niekto napísal Hawkesovi úlohu priamo na jeho prepitý ksicht. Ako bývalý poliš vyšetruje vraždu prostitútky a hoci ten prípad nie je ničím výnimočný a nemá prevratné rozuzlenie, práve hlavný hrdina tomu neustále dodáva šťavu. Chvíľami je to celkom ponurý neonoir s poriadne brutálnymi prestrelkami, chvíľami to srší humorom a nadhľadom, ale pritom bez silenej snahy o hláškovanie v každej vete. Veľmi mi to dobre padlo, a teraz chcem vidieť pokračovania alebo seriálik o Mikeovej súkromnej detektívnej kancelárii. Hneď! ()