Žádná volba

• Česko Paradox (festivalový název) (více)

Hongkongský policista Lee (Louis Koo) se nepohodne se svou dcerou Wing-čch' a ta odletí za kamarádkou Jenny do Thajska. Po pár dnech Jenny Leeovi zavolá, že Wing-čch' zmizela. Lee přiletí do Thajska a společně s pattajskými policisty Čchuejem (Yue Wu) a Takem (Tony Jaa) se pouští do pátrání po své dceři. (LangiJ)

iXtr3m3

Som rád, že si dali ľudia na ČSFD poradiť a zaradili do žánrov už aj drámu, ktorú som požadoval ešte pri dvojke. Toto je jasná ukážka toho, ako je hongkongská produkcia čo sa týka dospelosti popredu pred inak mnou obľúbenou americkou. Opäť aktuálny motív, v podstate trošku reálnejšie podaný oproti dvojke, totálne ale totálne nepredvídateľný koniec, zabudnite na americký happyend a jednoducho, tak ako to tu už bolo raz spomenuté, depresívna dráma, ktorú podkresľuje skvelá akcia. Ale v prvom rade je to dráma, až potom akčný film. Dvojka bola síce lepšia, ale tam tomu pomohla väčšia emotívna zložka a hlavne bombastickejšie obsadenie. Toto však je len o stupienok nižšie. Nič v zlom. Už sa teším na Yip Mana 4, srdcová séria, ktorej život dal Wilson Yip a osudovo zahral famózny Donnie Yen. ()

Hanys_

Začínám mít pocit, že prototypem čínského policisty je přeborník v kung fu, který navíc snese víc ran než Rocky. To vyšetřování mě tady navíc krutě nebavilo. Fakt ne. ()

BOURQUE

Zo začiatku Taken-based akčňák, ktorý sa postupne odďaľuje od „známych“ schém a viac priestoru dostanú ázijské elementy. Dobre natočené bojové scény, silný príbeh (aj keď základ pomerne rýchlo dáme dokopy) a záver so Shakespearovými rozmermi. Na ďalekom východe, keď sa jedná o akčňák, tak nepoznajú pardon. P.S.: T. Jaa stále vo skvelej forme. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

MickeyStuma

Pátrání po zmizelé dceři dovede drsného policajta ke střetu se zkorumpovanými policejními kolegy a s nelegálními obchodníky s orgány. Klasický námět v Hongkongské produkci slibující pevný jednoduchý příběh a typickou hongkongskou akci s bojovým uměním, na což dohlížela legenda hongkongského akčního filmu Sammo Hung. Na pořádnou akci je však ale potřeba si nějakou dobu počkat, neboť se plynule a skromně vyvíjí děj v dané zápletce a hlavně mířící do temnější atmosféry. Ale jakmile to začne, o brutalitu není nouze. Co se tedy týče bojových umění, je na co se dívat. O to tu však v žádném případě nejde, takže brutalita je vyvážena emočními sekvencemi jinak napínavého příběhu, který se však bohužel může zdát být místy kapánek předvídatelný. Snímek je zařazen jako třetí film do série SLP, jinak známý jako ´Kill Zone´, do kterého se vrátil režisér prvního počinu Wilson Yip. Takže temný děj s působivou akcí a skvělé herecké obsazení. I tohle je v rámci akčního filmu jasná volba. ()

Tamten

Překvapivě solidní děj, který rozhodně není černobílý a závěr poměrně překvapí. Akce slušná, brutální, i když chvílema trochu přehnaná. Ale není ji nijak moc a občas má film hluchá místa, která by stálo za to zkrátit. ()

Clark_Kent

To jsou přesně ty parády z Hong Kongu, svižná akce a pěkný bojový umění. V pozadí lidský přetvářky a chuť po zkažených penězích. Opět ta parádní pomsta, která dojde nééé úplně krásného konce ale dojde spravedlnosti. Já tento snímek rozhodně doporučuji. ()

XXXXXXXX

Představte si, že se díváte na Pejska a Kočičku, kdy pejsek docela šokovaně zjistí, že se spolu s kočičkou vzájemně docela odcizili. Do toho potkají kocourka, který pejskovi kočičku dočista odloudí na sbírku myši, a ubohý pejsek paradoxně ostrouhal. I vydává se nešťastný kocourek na cestu kolem dvorečku, aby kočičku zachránil. Do toho si občas pejsek očichá zadek s přespolními soky a sem tam někoho packou srovná na hromádku. Paradoxně se místo očekávaných hromádek, dostane divákovi spíš hovno na domovní rohožce a nic tomu nemůžou ani pejskaři, vydávající se vyzbrojeni papírovými pytlíky, soutěžit, kdo že jich z domovních trávníků sesbirá více. A kočička? Ta mezitím dostala FIP a vytuhla. ()

DonBraso

Sice nepolíben předešlýma díly,trojka je vlastně jak tak čtu nezávislé na pokračování.Asi nejhorší ze snímku je začátek,který byl malinko i na mě dost zmatečný.Pár flashbacků či v jiné časové rovině,to byl vskutku rušivý element.Díky bohu,byl jen ze začátku a pak konečně přišlo to,proč si člověk někdy pustí pořádný martial arts.Bojové scény jsou doopravdy velmi zdařilé,mají myšlenku a jsou hlavně přehledné.Poslední akční pasáž na "jatkách" byla sekec mazec show,kde ostří bylo měrou vrchovatou za kterou by se nestyděl ani Horts Fuchs.Bohužel stále jsem čekal od snímku něco navíc,než jen dobře udělanou akční složkou.Nejspíš to byl element zmatečnosti nad příběhem,či místy zbytečné zbrklosti při patrání,kdy na to na kriminální hříčku moc nesedlo.Určitě zdařilé,né dokonalé.75% ()

Mukade

tá ohromujúca pomsta - guľka do hlavy, pričom ešte pár sekúnd predtým ten nevedel že umre... el oo el . fakin dambeesis. ()

Raziel811

Nový díl jede přesně podle mustru dvojky a to je v jistých ohledech možno brát jako negativum. Až poslední třetina dokáže vykouzlit zajímavou akci i docela hutnou atmosféru. Dvojka měla dechberoucí finále nejen kvůli zvolené hudbě, ale i kvůli fightu, kde byly použité dva různé styly boje. Tady něco podobného chybí a je to velká škoda. Wilson Yip si drží tak nějak to své a míst yumí vykouzlit zajímavou scénu či gradaci, ale stále tomu něco chybí. ()

JendaBenda

Super. Brada opět dolů. Příběh, jakkoliv očekávaný, má pár zvratů. Pěkně zahráno. Dvojka SPL, jestli se dá říct dvojka... :-) Byla ještě silnější, ale i tak. SPOILER: Akce super, klestění cesty na jatkách s řežba. SPOILER 2: Scéna na křižovatce, fakt Paradox. Tam ten název filmu seděl. SPOILER 3: Zabili Kenyho, parchanti... A ani si tolik nezahrál. 95% Zajímavý komentář @EvilPhoEniX ()