Snímek Siberia sleduje amerického překupníka diamantů Lucase (Keanu Reeves), který vyráží do Petrohradu prodat vzácné modré diamanty pochybného původu. Když se mu obchod záhy zkomplikuje, vydá se na Sibiř hledat svého partnera, který zmizel i s jejich diamanty. Tam se zamiluje do Katji (Ana Ularuová), majitelky sibiřské kavárničky. Čím dál více se zaplétá nejen do jejich vášnivého vztahu, ale také do zrádného podsvětí obchodu s diamanty, z něhož se nedokáže sám vymanit. Lucas zoufale hledá únikovou cestu ze světa, odkud již není návratu. (HBO Europe)

kersten

Keanu super....bez chyby, ale to bolo tak všetko. Bez deja, bez napätia, bez atmosféry. Jedným slovom nuda. Eroticke scény dodali trochu tomu smrc, ale celkový dojem bohužiaľ nezachránili. ()

CharlieSs

POMO, LIVINGDEAD, Marze, Enšpígl, SeBig - lépe bych to neřekla, strašný a otravný propadák... Co v tomhle filmu dělá Keanu jsem fakt nepochopila. ()

desade

Akoby som pozeral niečo so Seagalom. Ale ten aspoň vie, čo hrá a pre koho to hrá (a na nič sa nehrá). Ale čo sa čudujem... nedávno som videl inštruktážny film o elektrikároch (Life on the Line) s Travoltom... tiež pekná sr...ka. P.S.: Tá jedna hviezda je z ľútosti. ()

rublik05 odpad!

Říkal jsem si, že po megaúspěchu série John Wick nebude mít Keanu Reeves důvod hrát v nějakém trapném béčku, bohužel jsem se šeredně spletl. Siberia není ani kriminálka, ani thriller, dokonce ani akčňák, jelikož je v celém filmu ve skutečnosti jedna jediná akční scéna, zápletka totálně o ničem a atmosféra takřka nulová. Celý film je tak založen na nezáživných dialozích, mizerných hereckých výkonech a naprosto stupidním příběhu. Děj se nese ve velmi pomalém tempu, snaha o zachycení milostného příběhu ve finále spíš připomíná laciné východoněmecké porno, kde jsou sexuální scény střídány hlubokými proslovy a promluvami do duše, což samo o sobě působí velice komicky. Závěr se rovněž vůbec nepovedl, snímek tak nefunguje absolutně v ničem a mě osobně nenapadá jediný důvod, proč měl Reeves potřebu se v něčem tak hloupému objevit. Snad jen kvůli penězům a válení se s ruskou servírkou, jinak fakt nevím. 0/10. ()

BlackLass

Ruská mafie je znovu zpět na vrcholu módy. Za posledních několik let se Rusko stalo dějištěm mnoha pozoruhodných filmů – od Rychle a zběsile přes Red Sparrow až k Siberii. Tohle je ale velká tragédie. I kdyby místo dějiště nebylo zasazeno do Ruska, ale například Konga, film by byl stále stejně špatný. Hlavní postava je nejen extrémně nesympatická, ale také zcela nezajímavá, protože za ní není žádný příběh. A ani po několika vzpomínkách, které Lucas sdílí se svou novou ruskou milenkou Katjou (volba hlavní hrdinky jako by byla výsměchem kráse ruských děvčat), se soucit s ním nezrodí. Na rozdíl od totožného Johna Wicka vypadá Lucas Hill obzvlášť depresivně – jako by nebyl hlavní postavou, ale jen náhodným hrdinou třetího stupně, který má být zabit v nějaké přestřelce. Diváci měli s Reevesem vždy poněkud zvláštní vztah. Byly mu odpuštěny mnohé nedostatky a ne vždy dobré volby projektů, pro miliony diváků však stále zůstává neporazitelným Neem a nezničitelným Wickem. Tady ale nepočítejte s tím, že váš oblíbený herec může zachránit špatný film. Rossova malba nemá divákovi co nabídnout, tedy kromě slavného jména v titulcích a fasády moskevského mrakodrapu na plakátu. A pokud to někde na Západě bude fungovat, pak se náš divák bude nudit. Takhle totiž rozlehlá Sibiř opravdu nevypadá. 15 %. ()

Likan7

Keanu jede do Ruska kvůli diamantům. Hledá tam svýho parťáka, mezitím najde pěknou barmanku, která ho chce. Pak si dá pomerančový džus, baví se o jeho ženě. On jí vezme do města, kde ho zase chce. A mezitím jde s kámošema barmanky lovit medvěda. Jak absurdně ten film zní takhle v textu, tak možná ještě víc vypadá ve skutečnosti. Není to thriller, nemá to pěkné prostředí, Reeves vypadá, že nechápe co tu dělá, romantika nefunguje v nejzákladnějších věcech. Alespoň za Ana Ularu je pěkná ženská. ()

Shitonit

Nene. není to špatnej film, sic mě tam chvílemi srala ta zubajda, ale od chvíle kdy se Lucas pobratřil s Borisem :-) to je fakt dost dobrý... tím si mě získala.. Ještě si Lucas s Borisem mohli navzájem vykouřit prdel.. No chvílema to bylo spíš ujetý porno než drama. Každopádně Keanu zde opět hraje takový to svoje "nevím odkud kam a proč tam jdu" , půl filmu čumí jako kachna před grilováním, a jestli nechcete bejt nakonec nasraný, mrkněte se na začátku na konec. ()

XXXXXXXX

K uzoufání nudný rádoby "sriller" proložený četnými koitálními scénami, mě teda sral pořádně. Kdyby raději Keenu natočil třetího Wicka. Na druhou stranu se mu kulišákovi nedivím. Uluru má přesně dvě sady argumentů, které se prostě nedají odmítnout! ()

horor2

Ať dělá, co dělá. Zklamání jako řemen! Čekal jsem úplně jiný film. Ne, že se v něm bude pořád šoustat a Keanu bude prkený a nevýrazný. Co byl teda doopravdy zač? Aspoň závěr trochu pobavil, i když nic velkolepého. ()

tkey

Nevím co si o tomhle myslet. Takhle nějak si představuju život v Rusku bez přikrášlování. Nevíš co se děje, všude to kolem tebe umírá. Slovo může mí váhu kulky. Ale jak se to veze po vlně takového chmurná, zimy, brambor ve všech skupenstvích, tak mě to zkrátka nesedlo. ()

wowylgu313

Těšil jsem se a o to víc jsem byl zklamaný :) Neskutečný tahák a to není narážka na pár romantických záběru ale jako celek. Jediná lepší scéna je na konci a ta je tak rychlá že jí ani nejde pořádně procítit. Příběh tak trochu o ničem, opravdu spíš na jedno zkouknutí a zapomenout :) Hlavní role v podání Reevese a za pár přijatelných scén dávám 40% ale jako vyždímanejch teda ... ()

Honzulik

Tak toto se moc nepovedlo, zdlouhavé, málo poutavé, divák čeká kdy to Keanu tradičně rozjede a ono nic, (teda kromě šukačky)... Vlastně ani nevím, do jakého žánru tento film zařadit... Škoda, Keanu Reeves jinak točí skvělé filmy. U tohoto jsem se nudil... ()

wallax odpad!

Tomuto dať hviezdičku tak sa prepadnem od hanby...doteraz neviem na čo som sa vlastne pozeral... Akčný? Ľahké porno? Romantický? Čo to bolo? Dúfam, že Keanov agent má dávno padáka a môže byť rád ak ho Keanu nezažaloval...uff...ťažká blbosť a odpad... ()