Pračlověk

• Velká Británie Early Man (více)

Dug je typický neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. A teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou. Vtrhla k nim doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoněm. Dug se nakonec díky náhodě ocitá přímo uprostřed nepřátelského území a tam vsadí budoucnost svého kmene do podivné hry, ve které se dvě stejně velké skupiny bojovníků snaží kopat do kožené koule. Dug má jedinou šanci: naučit sebe a dalších deset hodně nemotorných pralidí hrát fotbal a pak vyhrát zápas proti elitnímu reprezentačnímu klubu Real Bronzio. Jen tak můžou získat zpět své území. To se na začátku jeví naprosto nemožné. Vypadá to spíše na naprostou katastrofu, totální debakl a po ní následující dlouhodobou práci v dolech vítězné civilizace. Naštěstí se jim podaří na svou stranu získat velkou fotbalovou fanynku Tynu a díky jejím trenérským metodám, využívajícím i bublající sopky a vroucí gejzíry, se vše začíná obracet k lepšímu. Dokáže však doba kamenná překonat dobu bronzovou? Vyhraje Dug a jeho tým zápas a získá své území zpět? Nic není jisté. (CinemArt)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Majrek

Možná to bylo víc o fotbalu, než o pravěku... Ale humor a míra ztřeštěnosti dobrá - snímek originální a zábavný - možná ne dle vkusu každého... Ale ty ojedinělé jednohvězdy a odpady prostě nechápu - chtěl bych vidět všechny ty zdejší učence, kdyby měli napsat vtipný scénář na hodinu a půl tak, aby film byl zábavný a neotřelý.... Za mne původně čtyři hvězdy, ale dal jsem pět, abych to hodnocení trochu zvýšil.... ()

Chlo0opek

Určitě zde bylo dost skrytých detailů a hlášek, které by vás mohly nalákat k tomu, abyste se na film podívali. Na druhou stranu to byl ten nejlacinější a nejhloupější námět ve spojení s pračlověkem. A s tím pak byly spojené právě i ty laciné hlášky a narážky, které zde teda zrovna nefungovaly. Se strašnějším námětem jsem asi fakt ještě nesetkal, ty (slabší) 3* jsou vážně hlavně za ty vtipné úseky děje... ()

zuzam

Ze všech animáků za poslední dobu mi tento přišel nejslabší. Je spíš pro nejmladší děti a humor je prakticky postaven jen na tom, že někdo upadne, něco na něj upadne neb někdo někomu podrazí nohu. Za štěkající prase dávám z milosti 2 hvězdy, ale ve skutečnosti to bylo na jednu a půl. Snad milovníci fotbalu můžou dát víc. ()

mfanta

50% - Nenáročný, místy vtipný animovaný film o tom, jak se v pravěku hrál fotbal. Což pochopitelně muselo milovníka fotbalu jako mě zaujmout. Možná více než moji osmiletou dceru. Je pravda, že film obsahoval nemalé množství pomrkávacích fórků pro fanoušky fotbalu. Ale humoru mohlo být celkově více. Na druhou strany byl film relativně krátký, takže rychle utekl, bez větších útoků nudy. ()

jabbo123

Film o tom, jak by to vypadalo, kdyby se v pozdní době kamenné hrál fotbal? Co se může pokazit? No vlastně docela dost věcí a je dobře, že v případě Early Man se toho nepokazilo tolik. Příběh je podle osnovy z učebnic filmografie a zkušenější divák už většinou dopředu ví co se bude asi dít za deset minut. Bohužel. Nejvíce mě iritoval ten nejstereotypnější záporák, jakého jen tvůrci mohli vymyslet. Opravdu bez špetky charakteru nebo nějaké invence. Postavy celkově jsou hodně ploché, ale zbytek ansámblu už neurazí. Naštěstí film docela dobře využívá tématu a zasazení do pravěku a má několik kouzelných prvků, které film povznášejí lehce nad průměr (divočák, komunikační systém mezi záporákem a královnou, kachnosaurus, instant replay). Děti zklamané podle mě nebudou a rodiče se neunudí k smrti. Taková jednohubka, která rychle uplyne, nezůstává po ní pachuť na jazyku a za měsíc si na ní nejspíš nevzpomenete. 70% ()

Xakor20

Animačně Ovečka Shawn. Jinak s pračlověkem to nic společného nemá a historické fakty v potaz brát nelze. Dospělý to vnímá jako infantilní nesmysl, dítě si to užívá a vzhledem k tomu, že je to pohádka, je to zasloužených 3/5. ()

Tristix

Myslím, že není lepší "hééérečka" než právě fotbalista. A zapojit je do filmu v tomto nedělním oddychovém filmu mi přišlo jako skvělý nápad. Oceňuji práci s plastelínou, protože to muselo být nehorázný žrout času! Za to mají u mě autoři obdiv. Já bych takovou trpělivost neměl. Mám ale trošku pocit, že to mohlo mít lepší scénář. Domnívám se, že právě pro to časově náročné piplání se s plastelínou autorům už nezbyla energie na kvalitní obsah. Skvělá myšlenka, ale málo vytěžená. Dětem se to ale bude líbit a konec konců, na ně je to mířeno primárně. ()

Grezocrusk

Je to môj druhý film po Slepačom úlete. Dokopy 3 hviezdy a to 2 za to Super prase , ktoré chci a jedna za tie otrepané ale furt dobré vtipy. ()