Pračlověk

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2018, 88 min

talent Nicka Parka není třeba zpochybňovat,ačkoliv je pravda,že vždycky byl nejjistější u zajetých postav (Wallace a Gromit,Shaun) a navíc dokázal vždy nabídnout mnohem víc v krátkometrážních kousích,než v celeovečerních filmech.Early man je někde na půli cesty.Postavy jsou sympatické,fóry fungují (ačkoliv jich není až tolik kolik by člověk čekal) a narážky na fotbal jsou v závěru trefné.Přes to všechno je tu ale vidět,že zápletka není natolik nosná,aby utáhla hodinu a půl a tudíž občas Pračlověk kulhá na jednu nohu.Děti však určitě bude bavit...70%(15.5.2018)

Pračlověk je zábavnou komedií, která nenudí. Humor je netradiční a skutečně vtipný, zároveň se však příběh odehrává v rychlém tempu. Nevím, zda se některé vtipy neztratí v dabingu. Francouzský přízvuk postaviček z doby bronzové (obvzlášť Lord Nooth - Hiddleston) je výborný a stojí za to. Dokonce i králík, který plní čistě humornou vložku, nepůsobí kýčovitě. Postavičky jsou krásně tvarované z hlíny a člověk si za vším představí to obrovské množství práce.(8.2.2018)

• Mrkvič

Že natočí Nick Park takovou nudu, bych teda nečekal. Už ze samotného námětu jsem byl dost překvapený. Hned zmínka o Manchesteru mě měla varovat, že to celé bude nesmyslně o fotbalu. Laciné a bohužel nevtipné odkazy na moderní dobu. To bylo takřka vše, co film nabízí. Pár frků bylo fajn, ale většinou jsem měl pocit, že už jsem je nebo něco podobného viděl jinde.(2.9.2018)

Parka infikoval nějaký zombie z Disney. Pračlověk se scénářem totiž tak podobá disneyovkám (pokud nepočítáte za změnu to, že jako klasický roztomilý zvířecí sidekick je tu pro pro tentokrát roztomilé prase), že si člověk říká, že ten obrkačer je asi předek Donalda. Pár solidních fórků se najde, ale jinak průměr ve všech ohledech.(8.9.2018)

• vteco

Pračlověk je nepovedený náhled do fotbalového prostředí a první minela velezkušeného britského režiséra, která postrádá originalitu a větší kadenci gagů mířených na různé věkové kategorie. Hodnocení ale zvyšuje opět kvalitně odvedená vizuální práce, způsob jakým nahlíží na fotbal jako na týmový sport, přičemž úspěšně odhaluje jeho současné neduhy a také zmiňuje londýnský Arsenal, což je pro mne, jakožto zatvrzelého fanouška, velké plus. Suma sumárum vnímám hodnotím nejnovější počin studia Aardman jako ten nejslabší, nepříliš hravý a v mnoha pasáž trestuhodně nudný, a to jako fanoušek jejich tvorby vnímám s velkým zklamáním. Je možné, že při verzi s originálním dabingem se hodnocení díky uchovaným narážkám a slovním obratům zvýší. [45%] | Kino ... Celá recenze(25.2.2018)

• - Tom Hiddleston získal roli Lorda Nootha na základě jeho imitací v Graham Norton Show, které zaujaly režiséra filmu Nicka Parka. (EmilHS)

• - Každý člen týmu navrhl ve městě dům, který se ve filmu objeví. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. ledna v BFI IMAX v Londýně. (BMW12)