Pračlověk

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2018, 88 min

• Miseet

Pohádka je určeno pro nejmenší publikum, dospělí si v tom asi moc libovat nebudou. Za mě z toho vůbec nemám radost. Už jenom ta animace se mi vůbec nelíbí, ale to by šlo ještě odpustit, jelikož je to pro tvůrce specifické. Děj byl primitivní, vtipy slabé. I samotný pravěk, který byl zde popsán, by se dal lépe využít, aby se děti aspoň něco naučily.(30.6.2018)

Mé hodnocení je asi ovlivněno trochu tím, že mi tento způsob zpracování vůbec nevadí, a čas od času jsem ochoten jej zkousnout. Pračlověk nefunguje v jediné věci a tou je příběh. Je velmi jednoduchý a věřím, že děti dokáže zaujmout a budou s otevřenými ústy hltat každičký moment, ale pro nás odrostlejší je to pochopitelně velmi jednoduché a předvídatelné. Co nejvíc funguje, tak je humor. Místy je logicky až moc vyhrocený a padá do trapnosti, ale obecně jsem se dobře zasmál a líbilo se mi to. Skvělá myšlenka, legrační momenty. Krásná oddychovka...(27.5.2018)

Z pohľadu najmenších by to ani nebolo zlé. Ale starších divákov to moc nenadchne. Príbeh taký priemerný podľa starej známej klasiky - máme tu lúzrov, ktorí dajú hlavy dokopy a spoločnými silami porazia na prvý pohľad neporaziteľných. Niektoré scénky ma pobavili (hlavne scénka s diviakom a tá jeho masáž), ale väčšina vtipov je tu žiaľ iba na základe pádov a vzájomných kolízií. Priemer. 60/100(27.2.2018)

Tvůrci Ovečky Shaun a Wallace and Gromit mohli být zárukou vcelku kvalitní zábavy, jak pro děti tak pro dospělé. Nakonec je to spíš čistě jen pro nejmenší publikum, protože humor byl založen hlavně na bázi směšných pádů a laciného humoru, což je za mě asi největší škoda, protože Nick Park to umí i líp. K mé smůle jsem šla na Early Mana do kina s tím, že se zasměju, ale bohužel byl v sále slyšet pouze dětský smích. Občasné narážky na fotbalisty mohli jít klidně ještě hlouběji a obecně si myslím, že potenciál pravěku zůstal silně nevyužit. Taky tu mohla být stylovější hudba a chytřejší dialogy. Za mě jen velmi průměrná, ač roztomilá pohádka, ze které si dospělý člověk rozhodně nic neodnese.(23.3.2018)

Pračlověk je zábavnou komedií, která nenudí. Humor je netradiční a skutečně vtipný, zároveň se však příběh odehrává v rychlém tempu. Nevím, zda se některé vtipy neztratí v dabingu. Francouzský přízvuk postaviček z doby bronzové (obvzlášť Lord Nooth - Hiddleston) je výborný a stojí za to. Dokonce i králík, který plní čistě humornou vložku, nepůsobí kýčovitě. Postavičky jsou krásně tvarované z hlíny a člověk si za vším představí to obrovské množství práce.(8.2.2018)