Jízlivý, sarkastický a dojemný rodinný portrét inspirovaný slavnou biografií dánského dramatika Jense Blendstrupa je zasazený do druhé poloviny 80. let, do doby, kdy explodoval Černobyl. Zachycuje nevšední rodinu, kterou pevnou rukou řídí podivínský psychiatr Uffe, muž mnoha podivných zálib. Patří mezi ně domácí pitky s pacienty i rázovitá výchova synů. Uffe se doma cítí být bohem. Ale bohové nemusí být dvakrát laskaví. Nevšední tragikomedie o podivné lásce, odpuštění a polévce ze šnapsu. (Film Europe)

Trailer

Malarkey

Po tom všem, co jsem z Dánska už viděl, mě vůbec ten emotivní kolotoč, který si tu Dánové připravili, nepřekvapuje. Tak pravil Bůh začíná jako extravagantní šílenost, která je sice místy hodně na hraně s logickým uvažováním, ale zároveň je s ní docela sranda. Ta absurdita tu opravdu hraničí až s lehkou zvráceností. Pak se to ale zlomí a chytí to takový ten správný skandinávský depresivní nádech a začne přituhovat. Možná kdyby to nešlo až do takové temnoty, baví mě to víc. Ono je těžké v tak absurdní rodině hledat zbla logiky, když Vás zkraje přesvědčí, že u nich neexistuje. ()

POMO

Z divnopostáv sa vyvinú ľudsky sympatické figúrky a z nejednoznačnej autorovej vízie príjemná rodinná dráma. Jednohubková, čisto pre pobavenie, bez nejakej myšlienkovej kompexnosti. ()

slunicko2

Poněkud zvláštní psycholog v poněkud zvláštní rodině. 1)  Ani se nechce věřit, že to má být podle skutečnosti, jak ji zaznamenal ve své biografii Jens Blendstrup (ten nejmladší syn)._____ 2)  Dramedy je švihlá skandinávskou pochmurností a specifickým stylem humoru. Je to ale humor srozumitelný a na celou věc se lze dívat jako na vcelku podařenou filmovou hříčku. A to jsem i udělal._____ 3)  Požitek z filmu mi silně zvýšili i tři mladí kluci: 22letý Mads Ole Langelund Larsen (nejstarší syn Mikkel, co se bude ženit), 21letý Clint Ruben (prostřední syn Thomas, co dělá rekordy) a 16letý Marcus Sebastian Gerd (nejmladší syn Jens)._____ 4)  Je dobré, když si z filmového díla něco odnesete pro svůj každodenní život. Tentokrát to bude recept na cibulovou polévku. Kilo neloupané cibule ze síťky bez jakékoli úpravy vsypte ho vařící vody, přilijte láhev sektu a 10 - 20 polévkových kostek. Nechte provařit. Dobrou chuť. ()

Enšpígl

Miluju humor založený na imbecilitě postav a zde máj kreténi doslova roj. Fotr co si nechává říkat bůh, nejmladší syn tvrdí že ho znásilnila prostituka, prostřední syn dělá rekordy v rychlosti vyhonění, prostě show první kategorie, poslední část, ale jako když utne a film má hodně smutný vyznění. ()

Marigold

Škoda vlažného a rozpačitého nástupu, který jako by nevěděl, jaký tón zvolit. Je to jinak taková light verze polské Poslední rodiny, které kraluje můj oblíbenec Søren Malling v roli nesnesitelného manipulativního pošuka v županu. V komediálním tónu film občas tápe, jako drama má svoje dojemně ujetá místa. Genz se rozhodl pro hodně stylizované ladění, což na jednu stranu dodává Uffeho panství svojské retro kouzlo, na druhou stranu film občas působí nadměrně koženě. Bohové musejí být šílení a já si k Uffemu nakonec vypěstoval jistou slabost. ()