Peter (Michael Peňa) žije se svou ženou a dvěma dcerami poklidný život. Jedinou komplikací jsou Peterovy podivné noční můry, které ho zaprvé odvádějí od rodiny a zadruhé ukazují vize útoku na město nějakým tajemným nepřítelem. Jak se ovšem brzy ukáže, sny se změní na nelítostnou realitu... (C0r0ner)

MasterD

Nejdřív jsem si říkal, jaké to zase bude klišé. A ve 2/3 filmu přišel totální MIND-BLOWN moment. Dejte tento nápad Nolanovi, hudbu Zimmerovi a měli byste z toho film lepší než Tenet nebo Inception. Luxus. Za některé nudné pasáže hvězdičky "jen" čtyři. ()

ShiShinka

Děcka jsou prostě zkáza přežití apokalypsy. Stojí a čumí, když maji běžet. Naopak když mají zůstat na místě, tak běží přímo do zorného pole nepřítele. Piští a kňourají, když mají mlčet. Svým chováním nezabijou jenom sebe, ale i všechny okolo. ()

Pitryx

Prvních dvacet minut jsem měl spoustu chutí nakopat někoho do prdele. Probírali jsme se rodinou hlavního hrdiny, probírali jsme se jeho nitrem, takže jsem každou chvíli čekal, až se začneme probírat jeho exkrementy. Naštěstí asi „rejža“ poznal, že touto cestičkou to nepůjde a zavčasu to celé otočil. Pak už totiž přichází jen akce, i když ne vizuálně nadprůměrná, přece jen akce. Místy je to dokonce i napínavé. Hlavní hrdina není žádný neporazitelný super něco, ale někdo zcela obyčejný, ničím nijak nevynikající. Takže za mne dějové klidně těch osmdesát. To bych dal kdyby… Já totiž pana Peňu nějak nemusím. A ani zde mi „nesedl“. A když připočtu pár drobných chybiček, dám nakonec sedmdesát procent. Film mohu směle doporučit, pokud vám ovšem někdo nevyžvaní pointu. Ta se totiž objevuje poměrně brzy a musím uznat, že to překvápko mne hodně zaskočilo. Bohužel právě tím vzniklo v ději pár nesmyslů, ale ty nejsou na první podívání nějak moc okaté a v podstatě si je divák neuvědomí. Takže, až se podívám podruhé, za rok, za dva, film přehodnotím. I když podle mého nebude třeba, protože to překvapení jsem již v tomto hodnocení zohlednil. *** A PŮL ()

Solverino

Nápad samotný je na tři hvězdy, to tu ještě nebylo! Wow... ale zbytek je celkem o prdu... nesympatičtí herci co vás víc a víc serou... ()

johnsnow

Súhlasím, že tento sci-fi film od Netflixu patrí medzi slabšie počiny ale rozhodne to nie je hrôza, akcia je fajn, efekty sú slabšie ale vôbec nie katastrofálne. Herecky to ujde a tá zaujímavá zápletka veru bol som príjemne prekvapený, ba čo viac nečakal som ju. Takže ja osobne som s filmom viac menej spokojný akurát škoda, že potenciálne druhá časť určite nevznikne po tak vlažnom prijatí. Možno sa mohol dať na režijný post niekto skúsenejší. ()

Mamlas odpad!

Další NETFLIX, který jako by vypadnul z produkce Asylum. Stejná blbost, stejná laciná grafika, stejný pobíhající křičící kompars, stejné blbé zpomalené záběry, stejný otřesný casting, stejná nulová atmosféra. Blejt. ()

tavvva

Iracionální chování postav. To, že si nečlověk myslí, že je člověk, jsme tu měli už například v Oblivion (2013), takže proč tohle vlastně vzniklo? ()

moviepill

Ďaľšia jednohubka z produkcie NETFLIXu nenadchne a neurazí. Je taký mix Vojny svetov a Ja, robot. Prekvapivá pointa filmu možno pre niekoho nie je prekvapivá pre každého. Každopádne ako filmeček na zabitie letného večera celkom fajn. Vizuálne efekty priemerné, atmosféra v prvej polovici priemerná. Najväčším nedostatkom sú však postavy, ktorých vykreslenie je nezáživné a ich osud mi bol viac-menej ukradnutý. 3* ()

dvurkarlin

Také nechápu to nízké hodnocení, protože děj s překvapením byl skvělý. Asi bych jen zkritizoval ufouní oblečky návštěvníků, jako zbytečné matení diváka, ale to by bylo všechno. Filmek dobrý. ()

Mamutol

Nenápadná akční sci-fi jednohubka s příjemnou stopáží nenudí a stále vás nechává v nejistotě, co je u Michaela Peñi noční můra a co je realita, navíc po hodině sledování dojde k velkému obratu a překvapení. Pak vám dojde, proč některé postavy dělaly to, co dělaly (např. dcera jako obsluha výtahu). Nechápu nízké hodnocení. Je jasný, že rozpočet filmu byl skromný, ale já hodnotím nevšední nápad a hezké zpracování. A Michael Peña je můj celkem oblíbený herec průserář :-))) ... ()

brasek

Vždy som tvrdil, že Netflix je samá blbosť a tento film nie je ničím iným. Priznávam zaujímavú pointu, kde AI napadnú sami ľudia a divák si myslí, že ide o útok mimozemskej civilizácie, lenže realizácia je silne podpriemerná, neprináša nič zaujímavé a miestami je nedôveryhodná. ()

stanyko

Myslienka mala potencial, ale to bolo asi vsetko. AI tema upadla medzi nudnymi prestrelkami do zabudnutia, herecke vykony vseliake. Avsak film zaklincovali s otvorenym koncom na pokracovanie (zly vtip) a katastrofalnou CGI v poslednych scenach - to uz sme sa smiali na plne hrdlo a mne sa zdalo, ze som sa vratil do dob PlayStation 1. Davam tomu velkodusne 2* ()

Marauder

Síce klasické béčkové sci-fi ale aj tak bolo pozerateľné a miestami aj zaujímavé. A síce to bolo miestami príšerné naivné a "hrdinské" príjemné má to pobavilo. 60/100 ()

Scaevola

Poměrně zajímavá, čapkovsky lazená zápletka bohužel neunese celý film. Námět totiž sráží nelogické chování postav (vše překonává srdceryvné shledání rodiny pod přímou palbou, a to ve zpomaleném záběru), pouze povrchové vysvětlení zápletky (vím, že nešlo o vysvětlení, ale zdůvodnění rodinného dramatu, ale přesto jsem neuspokojen) a navrch poněkud levně působící televizní zpracování, ač se Netflix velice snaží, za což mu skládám hold. Jednoznačným kladem tak zůstává pouze civilní herectví M. Peňy hrajícího chlápka, který ničemu nerozumí, tak dobře, až jsem mu chvílemi věřil, že jde o záměr. ()

gpx

Teda ten hlavní hrdina běhá jako by byl chromej na obě nohy a ještě měl k tomu puchejře na patách. Ale to asi není hlavní problém tohoto nového remaku hitovky Číslo 5 žije. ()