Reklama

Reklama

VOD (1)

Píše se rok 1938. Soukromý detektiv Philip Marlowe je v Los Angeles stejně neklidný a osamělý jako vždycky a obchody jdou trochu pomalu. Pak se objeví nová klientka: mladá, krásná a draze oblečená Clare Cavendishová, dcera hollywoodské herečky a ikony filmového plátna Dorothy Quincannonové, která chce, aby Marlowe našel jejího bývalého milence, drogového dealera a lháře jménem Nico Peterson. Pátrání Marlowa zavede do klubu Corbata, exkluzivního střediska a doupěte nepravostí pro bohaté a mocné Los Angeles, které vede Floyd Hanson, zdánlivý pilíř společnosti, ale strážce špinavého podsvětí, které se skrývá uvnitř. (Canal+ Action)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (27)

silentname 

všechny recenze uživatele

Počuli ste niekedy termín "nothing movie"? Ak áno, tak "Marlowe" tieto dve slovíčka spĺňa absolútne do bodky. Toto je pokus urobiť noir thriller, ktorý je však vo výslekdu ako veľmi zlá záhada od Agathy Christie, z ktorej niekto chuderu Agathu ešte vyhodil a miesto toho k tomu posadil nejakého netalentovaného nímanda. Neviem čo reálne k tomuto filmu povedať, lebo je to taká neskonalá a nekonečná nuda, že to je asi jediné slovíčko, ktoré k nemu mám. Príbeh nás nevie vtiahnúť do deja, atmosféra je nulová, záhada neskutočne nezaujímavá a jediné čo na filme celkom stojí za to je Adewale Akinnuoye-Agbaje, ktorý vyzerá, že ako jediný vie dať svojej postave trochu energie. Neeson je okey, ale myslím si, že v mnohých predošlých projektoch dal skutočne viac života. Neviem vôbec čo viac povedať. Toto je proste podprimerný, nudný noir thriller, ktorý v sebe nemá ani len štipku atmosféry alebo záujmu. Myslel som, že pri tom zaspím. Hodnotenie: C- ()

tron 

všechny recenze uživatele

Povedal by som, že noir atmosféra USA 30. rokov 20. storočia je vystihnutá dokonale (výprava, kostýmy, slovník a správanie postáv, zbrane, automobily...) a kto iný mal stvárniť legendárneho súkromného detektíva, ak nie tvrďák Neeson? Ale v scenári som sa striedavo strácal a striedavo ma nudil. Užil som si skôr jednotlivé scény, než film ako celok. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Atmosféra, výprava, kostými, styl, vizuální podoba, to vše Marlowe nabízí ve skutečně vysoké a přesvědčivé kvalitě, srovnatelné klidně i s daleko nákladnějšími produkcemi. Jenže co je to platné, když celý případ je tak neuvěřitelně nudný, že sledovat ho od začátku až do konce je ryzím utrpením. Jednak to má strašně, ale fakt strašně pomalé tempo, jednak je celé to vyšetřování neskutečně nezáživný, nenápaditý a kostrbatý, dále tomu chybí úplně gradace a ani pointa není vůbec zábavná, či jakkoliv jinak zajímavá. Žádné pozitivum jinak nepřináší ani jednotlivé postavy, a to včetně samotného Marlowa, jehož detektiv nepřináší nic zvláštního, ani ojedinělého, a co se týče obsazení, tak ani to nic nezachránilo, a to přestože Neeson v ústřední roli není vůbec špatný, a řekl bych, že po delší době zas konečně zvolil vzhledem ke svému věku adekvátní postavu. Marlowe zkrátka sice představuje po technické stránce výraznou podívanou, ovšem co se týče zápletky, tak to je jeden obrovský průser, kvůli kterému je rozhodně lepší tuto podívanou úplně ignorovat. ()

m.a.t.o. 

všechny recenze uživatele

„Ak žije, máte na krku vraždu.“ – „Budeš to stále opakovať?“ – „Chápem, že tá posledná vec, ktorú si na vraždách želáte, je vyšetrovať vraždu.“ Marlowe je vizuálne krásna dobovka. Od kamery, cez kostýmy, rekvizity, autá až po atmosféru končiacich sa 30. rokov. Liam Neeson pasuje do hlavnej úlohy ako riť na šerbeľ. Lenže, vo výsledku je to strašne rozťahaný a nudný film, ktorý si znovu rozhodne nepozriem. 40 % ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Mám celkem rád Liama, a i filmy ze starší doby. Překvapivě ale jen málokdy jsem schopen dát takovým filmům víc jak tři průměrný  hvězdice. Tenhle je navíc spíš dost nudnej, přízemní, a nijak překvapivej a napínavej. Vlastně přesně zapadající do tvorby mého nočního přízraku od doby, co jsem viděl film Crying game. 40%. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (6)

  • Natáčanie exteriérových scén odohrávajúcich sa v Los Angeles prebiehalo v Barcelone v Španielsku, zatiaľ čo interiérové ​​scény sa natáčali v Dubline v Írsku. Natáčanie prebiehalo dva mesiace, počnúc novembrom 2021. (Arsenal83)
  • Marlowe mal svetovú premiéru 24. septembra 2022 ako záverečný film 70. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v San Sebastiáne. (Arsenal83)

Reklama

Reklama