Je rok 1985. Saljut 7 je sovětská orbitální stanice, která obíhá Zemi v bezpilotním režimu. Náhle však přestane reagovat na signály pozemního řízení. Pád této stanice, pýchy sovětské vědy a vesmírného průmyslu, by nejenom poškodil obraz země, ale také způsobil tragédii, stejně jako ztráty na životech. Na stanici proto musí být vysláni astronauti, aby zjistili, co způsobilo poruchu a zabránili katastrofě. Nikomu se však dosud ještě nepodařilo spojit s neovladatelným objektem ve vesmíru. Dodnes se jedná o technicky nejsložitější misi v historii vesmírné navigace. (Cinemax)

panfilmu

Tak tady seto o poznání povedlo mnohem víc než VIKING. Rusové určitě točit i takovéhle filmy umí, jsem příjemně překvapen, přiznám se že jsem i chvílemi měl otevřenou hubu, kvalitativně se to vyrovnalo americkým snímkům s podobnou tématikou a dokonce to některé i předčilo, komorní trhák z Ruska, příjemné překvapení. ()

symbiotic

Dobře natočené ruské sci-fi. Mám jenom pár vítek ke scénáři. Měli sebou akušroubovák a nemeli flexu, alespoň kotouč? To bych tipoval, že je dost podstatný tool do vesmíru. Další věc mi nejde do hlavy , že lod byla po požáru podle slov kapitana neovladatelná ale po zprovoznění čidla se rozjelo všechno. To požár znickl jenom řízení ? ()

swn

– A jak si žil? V SSSR? Povídej. – Měl jsem ženu, dceru, fotbal. A budování komunismu. – Jo, to zní dost nudně. Ve srovnání s pohledem z vesmíru na Afriku. – Ale já to mám moc rád. ()

Josef.Svejk

Ruska verze Gravitace. Bubec ne spatny film, ale nemohu dat vic nez *** za film, kde hlavni hrdina rekne ze cilem jeho zivota bylo "budovat komunismus". ()

darius1706

Na filmu mi vadily vlastně jen dvě věci, první, že si zbytečně ohnuli skutečnost (buďto to měla být fikce úplně a nebo se držet skutečnosti, která i tak byla strhující) a druhá, že v tomto případě sami Rusové nedokázali zachytit atmosféru dané doby. Jednak to občasné provolání slávy SSSR a jednak řada porušení rozkazů, které by vedly automaticky ke tvrdému postihu. Na druhou stranu, tak nebo tak byl ten film výborný. ()

Aguirre

Rusi nemaju co vytykat Americanom. Melodramatickost. Rusky hrdina opakovane nerespektujuci prikazy a zakazy... Nepochopitelne trapna hudba a nerealne obrazka doboveho ZSSR (vymodene zeny, moderne byty a pod. nezmysly). 3 hviezdy za pekny vesmir. ()

Zaks

Saljut-7, Gagarin: Pěrvyj v kosmose, Vremja pěrvych Všetky 3 filmy som si pozrel v jednom čase a rovnako ich aj hodnotím. Po čase splynuli do jedného sovietskeho pátosu, trikovo celkom OK, azda Saljut-7 trochu viac vyčnieval najmä vo vizuálne dokonalých vesmírnych častiach, či vnútrajškov rakiet. Ináč taký trochu lepší priemer. Vtipné na týchto filmoch je to, že sú vlastne aj po 60 rokoch stále aktuálne a dobýjanie vesmíru, vzhľadom na ohromný vývoj ľudstva v tomto období, moc nepokročilo. ()

Honza2211

Tak skvělý a bombastický film to není, jak tvrdí ostatní. Nechal jsem se zlákat vynikající grafikou z plakátů a touhou vidět nádherné záběry kosmické stanice a Země z orbity, což se mi i splnilo. Po stránce vizuální je film zmáknutý výborně a byl jsem překvapený, že Rusové jsou schopni natočit tak kvalitní záběry z Vesmíru. Bohužel dějově a psychologicky místy dost nezvládnuté, nudné skoro jsem u toho usnul. Ovšem byl trestuhodně zahozen potenciál, podle mě by Američani natočili mnohem lepší film. Čekal jsem rozhodně větší drama a napětí. Chyběla větší komplikovanost a promáknutost děje, více efektů, tady film u mě totálně vyhořel. Mohli si klidně vymyslet do celého příběhu něco navíc, nemuselo to být přesně podle pravdy (která byla místy až k smíchu a nudná, nechci prozrazovat). Šéf kosmonautů, který všemu velí z povrchu Ruského? Totálně na nervy jdoucí, ten tam doslova vadil, měli tam dát jiného herce bohužel. Ale celkově zhrnuto na Ruské poměry dobrý a relativně kvalitní film, proto 60%. ()

godal

Tak tohle...Tohle se prostě musí respektovat i mezi kriply,kteří nikdy neuznají porážku od Rusů snad ve všem,v čem je svět moderní.Amíky položili na kolena a nejen to,oni i poslali kurva chlapáky,aby chytli do rukou orbitální stanici a kladivem ji opravili-což je jasný odkaz na opravu žigula,který po 800tis km začne držkovat-pár ran kladivem a jede dalších 800 tis spolehlivě.Zkuste to na dnešní Fáblii...Ostaně děj filmu je trošku divoký,ono to zřejmě až takhle neprobíhalo,ale dívá se na to dobře.Mužici ze Savětského Sajůzu majů inší koule,než podělánci z ÚSááá a v době,kdy amíci lapali po dechu,co soudruzi ve vesmíru dokáží,tak měli tu drzost,že vylezli ven,chytili stanici do teplých a spravili ji.Skvělá,úžasná podívaná a já byl překvapen,že ti podřadní rusové,ponížili amíky na domácí půdě-na stříbrném plátně.Vždy točili skvělé filmy,ale tohle je perla,která omráčí. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate