Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom americkém městě je zavražděn oblíbený duchovní. Po dlouhém a marném pátrání po vrahovi padne podezření na mladého muže. Političtí předáci městské správy naléhají na státního návladního, aby domnělého vraha rychle odsoudil, protože průtahy s likvidováním celého případu by ohrozily jejich úspěch v nadcházejících volbách. Státní návladní je přesvědčen o nevině zatčeného, nepodlehne jejich slibům ani hrozbám a před soudem provede sám důkaz jeho neviny. Intrika, namířená proti nevinné oběti, se obrací proti jejím oslavovatelům. Tento snímek připomíná celkovým zaměřením film Pan Smith přichází, od něhož se liší senzačností kriminální zápletky. (Filmový přehled)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Plana kriminalka, fakt len rezisersky liznute po povrchnu, aj detektivkou je to len taky lacny ppovrchny vyplach ..... Kazan sa tymto rezisersky nijak nepredviedol ......keby nenatocil kulty ako Na vychod od raje 1955, Viva Zapata 1952, Tramvaj do stanice touha 1951 - tak by neprerazil v zivote. 40 % ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Trend kvazidokumentárních kriminálek co nejvíce blízkých realitě vyšetřování se rozmohl koncem 40. let (zásadník kamenem je Dassinovo The Naked City). Často podle skutečných případů. Autenticita prostředí, ale na druhou stranu nedostatek dramatického potenciálu, stejně tak zajímavých postav. A často morální poselství na závěr. ()

Reklama

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Dokumentárně stylizovaný film, podle skutečných událostí, s komentářem božího hlasu, jehož téma však lépe zpracovali jiní - Lang (Fury, You Only Live Once, The Blue Gardenia) a Hitchcock (Wrong Man). ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Tyto polodokumentární noiry s odtažitým vypravěčem mě moc neberou. Sice určitá reálnost má něco do sebe, vše nebo téměř vše je točeno tam, kde se to skutečně odehrálo (aspoň tak to tvrdí náš pokorný vypravěč), nicméně já mám mnohem raději temné stylizované noiry. Příběh pojednává o vyšetřování vraždy starého oblíbeného kněze. Podezřelý je zmatený a lže, přesto ale ne všichni věří, že je vinen. Film mě jaksi nechal chladným a oslovil mě až v závěru v soudní síni. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama