Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Flákače jménem Larry "Lonesome" Rhodos (Andy Griffith) objevuje producent malého rozhlasového programu na venkově na severovýchodě Arkansasu. Rhodos se přes noc stává senzací, získává velkou slávu a vliv na národní televizi. Když se opije slávou a mocí, riskuje, že bude odhalen jeho podvod a ztratí zbožňování veřejnosti. Jedná se o první film Andyho Griffitha, který mu výrazně pomohl v jeho kariéře. (sator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

sator

všechny recenze uživatele

Flákače jménem" Larry „Lonesome“ Rhodos" (Andy Griffith) objevuje producent malého rozhlasového programu na venkově na severovýchodě Arkansasu. Rhodos se přes noc stává senzací, získává velkou slávu a vliv na národní televizi. Když se opije slávou a mocí, riskuje, že bude odhalen jeho podvod a ztratí zbožňování veřejnosti.Jedná se o první film Andyho Griffitha, který mu výrazně pomohl v jeho kariéře.  ()

fishki 

všechny recenze uživatele

Realisticky natočený príbeh jednej vyhasnutej hviezdičky, ktorej stúpla sláva do hlavy. Dnes nájdeme takých kvantá. No, ešte keď bola televízia v plienkach, tvorcovia už vtedy bravúrne odhadli ako to pôjde do kelu, keď sa zrazu interpreti budú dostávať ľuďom denne do obývačiek. Výborné herecké trio Neal-Matthau a šialený Griffith na čele. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Nebudu sdílet obecné nadšení z filmu. Na to, že jde o rok 1957, kdy už vznikly jiné, a kratší majstrštyky, je to zbytečně dlouhé, zdlouhavé a vlastně i to téma není až tak nosné. Chlápek, který zpívá blues jako Elvis ve svých začátcích, který se cítí být víc hobo, nakonec podlehne krásné Marcii a bohaté zahálce, aby si to pak všechno pokaňhal. Vážně v tom ani na tu dobu necítím nic originálního, protože o vyhaslých hvězdách a podobné manipulaci se natočilo pár filmů už na konci 30. a ve 40. letech. Navíc skutečně chybí lepší časování filmu - úvodní scéna ve vězení je příliš dlouhá, a ta následující s přesvědčováním strýčka, že našla ve vězení talent, zase moc krátká - strýček by se snad měl nechat přesvědčovat déle, a ne hned volat šerifovi? Nebo hobo zazpívá hned píseň na reklamní kampaň? Jen tak, bez nějakých blbých připomínek? A vlastně mi vadilo, že i ten konec je takový nechaný zbytečně do prázdna, přece jen šlo zakončit daleko silněji a jednoznačněji. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vida, tak Trumpova prezidentská kampaň byla inspirovaná šedesát let starým filmem, předznamenávajícím éru, ve které se díky masmédiím bude moci kdokoliv stát kýmkoliv. Andy Griffin hraje white trash nýmanda z Arkansasu, který se ve správnou chvíli chopí příležitosti a s pomocí rádia, tisku a televize se vypracuje do pozice člověka ovlivňujícího veřejné mínění (je zde jistá podobnost s Byl jsem při tom). Sice nic neumí a ničemu nerozumí, ale masy mu naslouchají. Je všude, zřejmě by tedy měl něco vědět. Sláva slouží jako měřítko věrohodnosti. Larryho popularita vyplývá z toho, že lidem coby modelový populista říká to, co chtějí slyšet (což je mnohdy opakem toho, co si ve skutečnosti myslí). Mediálně zkonstruovaná identita je tudíž v příkrém rozporu s jeho pravou tváří, v čemž spočívá hlavní slabina protagonisty, který se stává obětí médií. Nabízí se otázka, kdo vlastně slouží komu. Film i jeho život se s postupujícími minutami nejen zrychlují, ale také stávají temnějšími. Satira se proměňuje v noirové psychologické drama, byť ne tak cynické jako Sladká vůně úspěchu ze stejného roku nebo pozdější Network. Celé je to výborně zrežírované a zahrané, jenom ty narážky na moc médií, která z lidí dělají zkorumpované attention whores, jsou místy příliš on the nose a Kazan se ani zde nedokázal vyvarovat pro něj charakteristického moralizování. I tak jde o nadčasový komentář k úskalím těsného propojení médií, politiky a popkultury. 75% ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Zrodila se hvězda: Mrs. Frankenstein a její monstrum. O influencerství z doby před YouTube. O beatlemánii z doby před Beatles. O sexismu a šovinismu z doby před #metoo. O mužích bez integrity a ženách bez sebeúcty. O Titaniku, se kterým jde na dno jeho stavitel i jeho kapitán. Made it Ma(rcia)! Bottom of the world! ___ Je tam tolik témat a chytrých metafor a satiry, že by se o tom dala napsat kniha. Geniálnost. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama