Tvář v davu

A Face in the Crowd

USA, 1957, 125 min

• Houdini

NFR 2008(30.12.2008)

Dalsi film, ktory odhaluje sposoby medialnej manipulacie - konkretne ide o mladu zenu, ktorej slava ... sak si to pozrite. Kazdopadne perfektny film, mainstreamom nepravom zabudnuty klenot. A to Andy Griffitha - som mal dlho zafixovaneho len ako Matlocka : 95 %(17.6.2018)

• honajz

Nebudu sdílet obecné nadšení z filmu. Na to, že jde o rok 1957, kdy už vznikly jiné, a kratší majstrštyky, je to zbytečně dlouhé, zdlouhavé a vlastně i to téma není až tak nosné. Chlápek, který zpívá blues jako Elvis ve svých začátcích, který se cítí být víc hobo, nakonec podlehne krásné Marcii a bohaté zahálce, aby si to pak všechno pokaňhal. Vážně v tom ani na tu dobu necítím nic originálního, protože o vyhaslých hvězdách a podobné manipulaci se natočilo pár filmů už na konci 30. a ve 40. letech. Navíc skutečně chybí lepší časování filmu - úvodní scéna ve vězení je příliš dlouhá, a ta následující s přesvědčováním strýčka, že našla ve vězení talent, zase moc krátká - strýček by se snad měl nechat přesvědčovat déle, a ne hned volat šerifovi? Nebo hobo zazpívá hned píseň na reklamní kampaň? Jen tak, bez nějakých blbých připomínek? A vlastně mi vadilo, že i ten konec je takový nechaný zbytečně do prázdna, přece jen šlo zakončit daleko silněji a jednoznačněji.(26.5.2018)

Realisticky natočený príbeh jednej vyhasnutej hviezdičky, ktorej stúpla sláva do hlavy. Dnes nájdeme takých kvantá. No, ešte keď bola televízia v plienkach, tvorcovia už vtedy bravúrne odhadli ako to pôjde do kelu, keď sa zrazu interpreti budú dostávať ľuďom denne do obývačiek. Výborné herecké trio Neal-Matthau a šialený Griffith na čele.(4.11.2012)

Uřvany Andy se stal z ochlasty "odbornikem" na vsechno a "celebritou". Dneska nic divneho, tehdy to mohlo byt tema na 125 minutovy film. ;) Potesila Patricia a v mensi rolicce mlada Lee Remick.(20.5.2016)