Karbon

• Francie Carbone (více)

Podnikatel Antoine Roca se dostal do problémů a může přijít o rodinnou firmu. Rozhovor s účetním jej dovede až k myšlence daňového podvodu souvisejícího s evropskými uhlíkovými kvótami. Do akce se rozhodne zapojit parťáky z pokeru, bratry Erica a Simona Wizmanovy. Aby se však do riskantního plánu mohli pustit, musí zajistit potřebné financování. Volba padne na Kamela Dafriho, nechvalně známou osobnost kriminálního podsvětí. Antoinův pád do světa zločinu začíná. (Magic Box)

rigby

Zajímavé téma, dobře vystavěná zápletka i samotný děj. Zpracování ovšem silně průměrné a pro diváka nijak zajímavé. Ačkoli se nejedná o dlouhou stopáž, bohužel tak v průběhu vyznívá a nejlepší by bylo některé scény přeskočit či zkrátit, jen aby už byl konec. ()

Kaiton

Ze začátku to bylo nic moc, ale ve finále to byl jeden z nejlepších thrilleru co jsem za poslední rok vyděl. Rozhodně doporučuji zkouknout. ()

notozjano

Při sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že už jsem něco podobného viděl. Pak mi to došlo. Přece ruská Brigáda, ale v mnohem kratším provedení. Prostě se pár přátel rozhodne, že zbohatne nelegálně a samozřejmě si nesou následky. Carbone je vyprávěn svým způsobem, kdy je nutné sledovat film pečlivě, protože se příběh často vrací hodně zpět a pro ucelenost to nejsou nepodstatné věci. Taky mi příjde, že film je docela syrový a to je velké plus, co se týče reálnosti. Co do výsledku je třeba taky pochválit kameru a Depardieho jsem rád viděl. Protože to tu není v červených, dám 4. ()

Kushina

Zajímavý film. Zkrátka mě dostávají filmy, kde se dá tak jednoduše omrdat systém a vydělat na tom miliony euro. Nejvíc mě ale sralo, že když věděli, kdo po nich jde, tak i s 900 milionama euro to byli zranitelne ovečky, které se nijak nebránily. Stačil by milion a ten trapný tlustý skřet alá Depardieu spolu s arabskym blbečkem by byli pod drnem a oni mohli v klidu vydělávat dál. Bohužel strach dělá divy a tak příběh nekončí moc šťastně. 65% ()

argo.smile

Na tie neúplné 4* sa to dotiahlo len tak tak. Aj keď námet bol zaujímavý tak sa dalo z toho vytrieskať o mnoho viacej. Ale za zhliadnutie to stojí aby sme rozšírili obzor v ojebávaní na DPH a dotáciách. ()

Astonko

Ťažko sa mi k tomu už teraz píše komentár, lebo som si z toho moc nezapamätal, nebolo totiž ani moc čo. Ale viem, že začiatok a koniec ma bavili. Stred len tak nejako plynul, vyslovene nenudil, no ani nezaujal. Zaujali ma však herci, najmä ten hlavný, zvláštny to typ, dobre "nastajlovaný" rovnako ako aj film. Koniec celkom prekvapil 5/10 ()

hony23

Povedené drama o neúspěšném podnikateli, jehož firma padne na dno a on se rozhodne znovu povstat za pomoci podvodů s DPH. To se mu sice povede, čelí ale nejen finanční kriminálce, ale i drogovému bossovi, který mu na rozjezd půjčí peníze. Navíc má v zádech i znepřáteléno tchána v podání slizkého Depardieu ()

PTuranyi

Kvalitná podnikateľská gangsterka o rýchlom vzostupe a páde partičky podvodníkov s emisiami a DPH. Nebyť pôžičky od miestneho výpalníka a lichvára bol by to podobný príbeh ako Vlk z Wall street. Antoine Roca ako neúspešný podnikateľ sa však zapletie s podsvetím a tragické následky na seba nenechajú dlho čakať. Produkcia je kvalitná a nápaditý scenár nám hneď na začiatku prezradí, že Antoine túto jazdu neprežije. Ale prekvapenie, kto vypáli guľky, si nechá až na záver. Herci sú dobrí, aj keď Gérard Depardieu mi v úlohe namysleného zazobaného svokra veľmi nesedel. 70% ()

kodwin

Snaha byla, ale jako celek to nefungovalo. Dobrý vizuál, slušní herci jako klady. Největším problém jsem viděl v tom, že film nedokázal srozumitelně vysvětlit podstatu podvodu a některé nevěrohodné scény. Slabý scénář. ()

Moredogs

Hrozne nesympatický a nevýrazný hlavný predstavitel. A možno je to naschvál aby si ho divák neoblúbil :D Námet ako taký je dosť zaujímavy a so správnym režiserom by z toho bol vážne velký film. Vizuálna stránka nie je moc zaujímavá, rapová hudba sa mi nejak nehodí k obsadeniu starších hrdinov. Za zaujímave scény považujem napadnutie Laury Smet bláznivými ženskými a ešte aj poprava brata toho prefetovaného debila.Je to lahký nadpriemer a povinnost pre milovníkov gangsterok. Zaujímavý počin a rozhodne nie strata času. Za mna 68% ()

JB001

Prakticky nic jsem o filmu nevěděl a nakonec z toho byl velký filmový zážitek, Fascinující na filmu je především to, že to je na motivy skutečných událostí. ()

omega_SK

Celkom slo. Akurat ten Depardieu je uz tak zObelix-ovany, ze sud mu nemoze konkurovat. So Seagal-om si mozu podat ruky = obaja maju vymakany bachor az joj :D ()

radiel

Povedený thriler z francouzské kuchyně. Hlavní hrdina mi často připomínal svými pohledy Roberta de Nira, který se zde zahral na Tonyho Montanu ci Vlka z Wallstreet. ()

Zaks

Od zhruba druhej polovice sledujeme vskutku napínavý inteligentný príbeh o povolenkách s teplým vzduchom, ktorý má potom tie správne grády až do konca. Myslím, že aj u nás sa niečo podobné dialo v kauze Interblue - emisie, akurát v tom boli zapletení politici, čo je zrejme synonymum pre mafiu. ()

vencap36

Další z řady francouzských kriminálek od Oliviera Marchala, která mě zase pro jednou přikovala do sedačky. Režisér udělal dobře, že si vydupal do hlavní role Magimela i když ten zrovna tou dobou absolvoval protialkoholické léčení a tady zahrál opravdu výborně. Nápad ukázat divákovi jak to dopadne jsem tedy zpočátku nepovažoval za chytrý, ale postupem času jsem úplně zapomněl, že jsem finále vlastně už jednou viděl. Vedlejší role vybrané opravdu dobře, klasicky režisérovo oblíbenci jako Maaskri, Catalifo, chyběli snad jen režisérovo manželka a Francis Renaud. Hudba od Kermorvanta taky potěší, já se tedy bavil i když bych nechal zabít hlavně Kamela, to byla teda svině největší. ()

Stanislav.Ba

Frantici ked chcu vedia a tento film je toho priklad.Ma to pribeh a celkom dobre tempo.Nemyslim si ze to potrebuje 1000 slov.Kazdy kto si to pozrie uzna sam za kolko hviezd stoji tento Carbone movie ;) ()