Karbon

• Francie Carbone (více)

Podnikatel Antoine Roca se dostal do problémů a může přijít o rodinnou firmu. Rozhovor s účetním jej dovede až k myšlence daňového podvodu souvisejícího s evropskými uhlíkovými kvótami. Do akce se rozhodne zapojit parťáky z pokeru, bratry Erica a Simona Wizmanovy. Aby se však do riskantního plánu mohli pustit, musí zajistit potřebné financování. Volba padne na Kamela Dafriho, nechvalně známou osobnost kriminálního podsvětí. Antoinův pád do světa zločinu začíná. (Magic Box)

PROCESOR

Podnikatel se dostal do finančních problémů a hrozí mu, že přijde o svou firmu. Aby jí zachránil, tak ho napadne finta s emisníma povolenkami. Problém je, kde vzít peníze, a tak si půjčí od toho největšího svináka z podsvětí. Film má napětí a i několik zvratů. Akorát nechápu, proč se tam všichni chlapi líbaj na tváře, jak mafiáni, nebo soudruzi. Asi aby to mafiánsky vypadalo. Jeho tchána si střihnul Depardieu, kterého sem už nikde dlouho neviděl a tady hrál pěknýho hajzla. Myslím, že je škoda, že ten konec prozradili hned na začátku. I tak jsem se bavil. ()

viperDavid

Krásné syrovné drama, které má italský nádech podvodů a mafie. Dnes se točí spíš akční snímky, nic proti nim, ale klasické mafiánovky už mizí. A to je škoda. Tento film je toho důkazem. Prostě nemám úplně co vyčíst až na předem prozrazený závěr což mě osobně mrzí. Proto ty 4 hvězdy ()

Johnny.ARN

Takéto filmy, kde sa ojebáva štát a točia sa veľké lóve mám rád. Frantíci to poňali svojsky, odrbkali celú Úniu, zarobili neskutočné lóve a už klasicky si uleteli. Depardiera asi pustili z Ruska, tak si tam strihol rolu židovského bossa, čo má prsty vo všetkom. Pekne vidieť ako sa v tom dá chodiť, zarobiť a umreť. Žiaľ. 3 z 5 ()

JohnSmith

Ze začátku jsem byl poněkud skeptický, ale ve finále mě Marchal nezklamal. Není to sice jeho typické téma, ale přesto to bylo moc pěkné. Hlavně Magimel byl moc dobrý. ()

LexBarker

Nadprůměrné drama z dílny Oliviera Marchala. Na první pohled by se mohlo zdát, že režisér trochu odbočil ze své policejní tématiky, ale i tady rozpitvává svět zločinu ve Francii, jen těch poldů je tu poněkud méně. Benoit Magimel hraje tak, jak jsme u něho zvyklí, tudíž bezchybně a ani zbytek herců to nijak nekazí. Z každého Olivierova filmu je vidět, že svým polišům a zločincům rozumí. Za mě tím pádem naprostá spokojenost. ()

filipvrbik

Jako já nevím, mně se to nelíbilo, nudil jsem se, raděj jsem si surfoval na mobilu... Konec to trošku zachránil, ale pro mě zbytečný film, bez atmosféry, bez inovativního děje, docela je navíc poznat, že je to podle skutečných událostí, protože takový nesmysl bych nevymyslel, hodně přeceňovaný film...30% ()

mira007

Další z výletů Oliviera Marchala do francouzského podsvětí, tentokrát spíše límečkových zločinů se společnostmi Offshore, ikdyž v podání klasických pouličních mizerů. Celkově méně akční než obvykle, ale druhá polovina solidní. Hlavní hrdina, kterému na krk dýchá jeho tchán Depardieu a mafián od kterého si půjčil prachy, byl ok. ()

gonga

Příběh o tom, jak parta debilů, co zrovna spadli Marsu, přišla k penězům, aby pak vinou svojí neuvěřitelné blbosti a neschopnosti všechno pozbyli. ()

BOURQUE

Vo svojom žánru jednohubka, ktorá slabo pracuje s tým materiálom, ktorý má. K príbehu „manipulácia s európskymi uhlíkovými kvótami“ by sa dalo určite natočiť lepší, premyslenejší a napínavejší film, kde nebudeme vidieť len stokrát použité „klasické“ postupy. Rola pre G. Depardieu (stvárnil charakter s menom Aron Goldstein) ponúkala zaujímavé možnosti, ale z tých nebolo využité takmer nič. Benoît Magimel v roli A. Roca nie je tak presvedčivý, akým by mal byť. Film, ktorý „nevypustí toľko uhlíku do vzduchu“ na to, aby sme to zbadali. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

DAPDO

Solidní thriller podle skutečnýho příběhu, kdy parta kámošů okradla stát na danových podvodech o hafo peněz. O co pomalejší rozjezd to má, o to lepší druhá půlka filmu přijde. ()

ER

Dobrý film, jen trochu odtažitě zrežírovaný. Např. linka se synem a tchánem, která ve výsledku působila,jakoby syn byl k ději "připlácnutý" a G.D. jako tahák na diváky, nic víc. Naopak gangsterská linie byla skvělá,jen se jí nevěnovalo tolik pozornosti, kolik mělo. ()

bearmeedek

Nehodnotím tak vysoko jako ostatní, protože dojmy vyprchají velice rychle. Téma je dobré, popis oškubání státu taky, ke konci i slušná francouzská krimi, ale pořád to bylo jen jako když si čtu zajímavé noviny. Film se vidět dá, není to ztracený čas, ale to je vše. 65% ()

mac000

Dlouho jsem měl tento film "nachystaný", že se na něj podívám, ale až nedávno na to došlo. Marchal není tak akční jako v jiných dílech (Válka policajtů), ale pozornost dokáže rozhodně udržet. Vědomí, že děj sleduje události, které se opravdu staly, zpravidla zvýší konečný "umělecký dojem" a tak tomu bylo i u mě. Benoît Magimel tentokrát rozhodně zastínil "velkého" (obrazně i doslova) Gérarda D. ()

solisoli

Olivier Marchal si zobral na paškál EU a jej špinavé praktiky pre rozhadzovanie eurofondov pre darebákov a zazobancov. V trileri slušne, jednoducho a poučne vtiahnutý divák do deja, ktorý je rozpracovaný pútavo a dramaticky až do samotného záveru. Je to tak, keď sa začnú sypať ľahko získané milióny a človek stratí súdnosť. Tak známe a tak obohrané. Dnešnom svete, že by sa tak ľahko dal multimilionár odstreliť ? ()

srolyma

Aneb kdo chce vyjebávat s finančákem, skončí do půl roku na marách. Pokud to ovšem není Ing. Bureš samozřejmě. Příběh neúspěšného podnikatele, který začne nelegálně kšeftovat s emisními povolenkami, zaplete se s mafií a skončí nedobře. ()