Polaroid

• Norsko Polaroid

Bird (Kathryn Prescott) pracuje ve starožitnictví, kde dostane od kamaráda Tylera (Davi Santos) historický polaroid, který sehnal v garážovém výprodeji. Je vášnivou fotografkou, a tak udělá pár snímků přátel. Když ale po sobě umřou hned dva kamarádi z fotky, Tyler a Avery (Katie Stevens), začne Bird zjišťovat, že se ve městě kdysi stala křivda a hlavní roli v tom měl onen Polaroid! Jenže to netuší, že se na fotografii dostala i ona! (Rodriguez)

Rathalos

Polaroid je horor,ktory ma urcite zaujal a pacil sa mi,lebo je kvalitne spracovany,ma fajn namet,sympaticke herecke obsadenie,atmosferu,napatie,vrazdiaci duch je strasidelny a aj po akcnej stranke nenudi,takze som spokojny...:-) ()

Vabr

Podobá se těmto filmům: Nezvratný Osud, Vadí Nevadí, Slender Man. Četl jsem si komenty a lidem často vadí, že tento film kopíruje a není děsivej. O děsivosti se nechci hádat, ale jinak by tenhle film ani nemohl vzniknout. Popravdě mně kopírování nevadí, pokud se mi film líbí, ale pokud ne, tak to odsuzuju. Podle mě to byl hodně originální film. Dobré postavy, dobrý průběh děje, není to natahované a krátkost filmu je plus, efekty se mi líbí, u každý lekačky jsem se lekl a to je FAKT co říct, protože já se u hororů nelekám, ani nebojím a většinou nemám o postavy strach. Tady to všechno splňovalo na maximum a k tomu atmosféra taky bombová. Fakt já se nelekám, nebojím, ale tohle byl za hoooodně dlouhou dobu film, u kterýho to tohle splňovalo a to je SAKRA velký plus. Jsem za tohle velice rád. Vždycky jsem sebou trhl. Smrti jsou taky hodně dobrý, až na výjimky. Začáteční scéna je úplná kravina. Ty holky mi nevadí, ale to chování! Míček spadne z půdy, OK holka se otočí a já takový, jo tak jo a už radši mazej dolů, ale ne ona jde dál, tak si řeknu, ta je fakt vypatlaná a když tam leze a něco zašustí, tak já na to, no kravko a už padej dolů, ale ne ona je tak blbá, jako fakt blbá, že tam ještě je a pak úplně chce utýct, ale to je marný. Tady to to hodně zabilo. Prvních 40 minut film docela sráží, což mě mrzí a proto nemůžu dát 4 hvězdy. Následující 2 smrti jsou už děsivý a ty odstartujou moji lekací sezónu, ale jsou takový špatný. Ta hlavní hrdinka, jak je vyfotila, tak si nemyslím, že by tam byla v odraze, ale to film vůbec nesráží dolů. Líbí se mi opravdu hodně věcí, který se dají s fotkama dělat. Jsem rád, že je ve filmu použili (podpálit, roztrhnout). Jak jim ta babka řekne to o tý holce a pak za chvilku i ten polda, tak je to takový dost neuvěřitelný. Bohužel, protože jsou ty zvraty hned u sebe, tak jsem skoro po celou dobu tomu poldovi nevěřil. Kdyby to bylo dál od sebe, tak by to bylo uvěřitelnější a vhodnější. Konečná scéna, kde zabíjí vraha je taky bombová. Ta fotka, na který je vrah a její dva prsty. Jsem fakt rád, že tam použili ty prsty a vraha, co se s nimi stane. To bylo hodně dobrý. Logika fotek nemá chybu, prostě super. Fakt škoda, že má tak málo procent ten film a že těch prvních 40 minut bylo nic moc. Dávám opravdu hodně dobrý 3 hvězdy. VYHODNOCENÍ: CO BY SE STALO, KDYBYCH FOTKU POTOPIL VE VODĚ? ()

pumpkinqueen

Už pár minut dumám nad tím, kde začít. Tenhle film je takovou hodně kostrbatou záležitostí mezi horory. Na jednu stranu je příběh klasickou písničkou, která rozhodně neopěvuje ničím novým, co bychom už stokrát na obrazovkách neviděli; na stranu druhou je ta klasika ale sympatická a pro duchařský horor nabízí příjemnou atmosféru už v základu. A rozhodně by se dala i v dnešní době zpracovat tak, aby diváka i přes svůj jednoduchý a předvídatelný příběh alespoň bavila. Jde v něm vlastně o naprosto jednoduchou rovnici prokletého předmětu, kterým je v tomto případě fotoaparát, kterým když někoho vyfotíte, tak zemře. Jasně, takový příběh ani nemůže nabízet žádné překvapení, ale může nabídnout to, co každý jiný horor - sympatické postavy, o které se bojíte (možná nějakou tu začínající love story, která vás k tomu ještě víc popudí), strašidelné atmosferické prostředí, lekačky nebo vizuální efekty, kterými okořeníme smrt jednotlivých postav... Nic z toho tu ale nebylo (v některých případech by se dalo bavit spíš skoro až o opaku), snad až na docela příjemně ponuré prostředí. A jakmile tohle chybí příliš jednoduché zápletce, je to jednoduše v rejži. Film by uspěl možná v rámci nějakého dětského holčičího večeru - kdyby mi bylo znovu třináct, umím si s ním představit fajn večer. V reálném čase jsem si ho ale pouštěla na třikrát a k jeho dokoukání se doslova nutila s nadějí, že mě třeba ještě jeho konec překvapí. ()

TomStrom

Nevím, proč je to hodnocený tak nízko, mně to teda stačilo, jeden horror se solidním záporákem, poměrně atmosférickej, s docela i překvapivýma zvratama a navíc i bez nějakejch větších logickejch děr. Asi už mi stačí málo, ale v tý záplavě průměru a podprůměru v dnešní době je Polaroid rozhodně voda živá v polopoušti letošní horrorové tvorby. ()

Shanen29

Po shlédnutí trileru jsem byl celkem nadšený,ale samotný film už tak zajímavý nebyl.Čekal jsem hutný horor s novýma překvapujícíma prvkama a ne opět zajetá minulost,pátrání.Hororově to opravdu nevypadá a je to spíše zklamání.Další průměrný horor . ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Pointa sice slabší, ale horory, kde je šero, stíny, hnusné zvuky, tmavé a nehybné postavy a mrazení v zádech, tak ty já můžu. ()

SilentMemory

Scenár.. Scenár a ešte raz scenár... Predvídateľné.Pekne natočené, dobre herecké obsadenie ale pre mňa strašná nuda, škoda. Dnes už vie hocikto natočiť pekné snímky kvôli technickým vymoženostiam ale niečo čo zaujme, málokto. Vytráca sa umenie, nevšednosť, unikátnosť a čaro. Nie je mnoho tých čo si dajú záležať a pokúsia sa vytvoriť kultový snímok ako kedysi a popri tom nejakú rodinnú spoločnosť. To sa potom aj v tvorbe odráža. Dnes to robia ako na bežiacom páse len aby z tohto smeru vytrieskali čo najviac peňazí. Veď čo, onedlho je tu ďalšia novinka. Nič nie je pravé, film za to nestojí aby sme mu spravili sochu, len nejaký provizórny putáč na par mesiacov nech naláka čo najviac ľudí. Asi tak. Všetci sa pretekajú a nikto nikomu nič nedopraje. Preto to je tak ako to je. ()

Mamlas

Takový nevšední námět, pár děcek, trochu mi to připomnělo Nezvratný osud. Dalo se na to s přetáčením dívat. ()

Hemlock

Dosti předvídatelná hororová pohádka, kde skupinku nesympatických puberťáků honí astmatik, který by si permanentku do sauny určitě nekoupil. Největší slabinou snímku jsou jednotlivé mordy, které se odehrávají rychle a většinou mimo záběr, ale jinak se na to koukat dalo, takže dávám trojec. ()

DoubleJack

V zásadě nic nového pod sluncem. Začátek je na můj vkus až příliš rozvláčněný a většinu času jsem se spíš nudil. Na druhou stranu chování puberťáků není úplně bez logiky, což v těchto filmech není úplná samozřejmost. Celý film včetně závěru se drží zažité šablony, která už byla viděna několikrát, takže ničím zvlášť nepřekvapí. ()

TesterX

Snesitelná, lehce zkouknutelná jednohubka, která má pár zajímavých nápadů a spoustu těch vykradených z jiných horrorů. Celkem slušný vizuál, ohrané ale relativně funkční lekačky sráží na zem to, že už spousty motivů jste viděli jinde a lépe, no a to včetně "bubáka," který se bohužel opravdu nepovedl. Kdo neviděl moc mysteriózních horrorů, tak ho to nezklame, kdo už jich naopak viděl dost, tak tímto ztrácí čas. ()

Kushina

V celku obyčejný horor s průměrnými herci i průměrným scénářem. Co se mi líbilo bylo propojení fotek se samotnými lidmi, to byly skvělé efekty, co se mi nelíbilo, tak to, že vlastně zlo ukáže svoji podobu a svoji tvář a vlastně víme o co mu jde a celý příběh ke konci ztrácí díky těmto faktům napětí. Konec končí, no zkrátka dobře, ale že bych byl u Polaroidu nějak napjatý nebo vyděšený se říct nedá. Krom 2 leknutí celkem nudný, ale ne až tak dlouhý horor, což je určitě v tomto případě plus. 50% ()