Polaroid

• Norsko Polaroid

Bird (Kathryn Prescott) pracuje ve starožitnictví, kde dostane od kamaráda Tylera (Davi Santos) historický polaroid, který sehnal v garážovém výprodeji. Je vášnivou fotografkou, a tak udělá pár snímků přátel. Když ale po sobě umřou hned dva kamarádi z fotky, Tyler a Avery (Katie Stevens), začne Bird zjišťovat, že se ve městě kdysi stala křivda a hlavní roli v tom měl onen Polaroid! Jenže to netuší, že se na fotografii dostala i ona! (Rodriguez)

TomX2

Tvorcovia filmu sa inšpirovali rôznymi známymi príbehmi, pochádzajúcimi najmä z Ázie (najväčšia podobnosť je s thajským Shutter), čo je miestami príliš viditeľné, ale vo výsledku to vôbec nie je na škodu. Síce môže sklamať to, že mnoho vecí nie je z vlastnej hlavy tvorcov a tak to niekedy môže pôsobiť ako zle zostrihaná napodobnenina známejších príbehov, ale mne to vôbec neprekážalo. Teda, asi len na začiatku. Vtedy si film ešte udržiaval celkom fajn atmosféru, pozeralo sa na to príjemne a skrátka to bolo dobre natočené. Pokým už neprišiel čas odkryť karty a.. no, nestalo to za veľa. Postavy boli čim ďalej, tým menej sympatické, príbeh sa čoraz viac zamotával do nejakého klbka nezmyslov a ani hororová stránka nebola dobrá. Vraždy boli nič moc, atmosféra sa vyparila, každý pokus o jumpscare neúspešný a záver aj cez nie zlú pointu opäť nevydarený. Herecké obsadenie tiež nebolo bohvieako dobré - ťahala to len Kathryn Prescott, Mitch Pileggi mal málo priestoru a Tyler Young už hral aj lepšie. Bavilo ma to, nie je to tak, že by som si to neužíval, ale nie je to nič, čo by tu už nebolo a nebolo to spracované lepšie. Je to proste podpriemer s čistými dvoma hviezdami. ()

kaylin

Kanadsko-norsko-americký film „Polaroid“ není originální podívanou. Na mysli vám vytanou minimálně dva nebo tři japonské horory, z nichž si bere více jak inspiraci. Do jisté míry je kopíruje. Ale zvládá to relativně se ctí, protože i kdyby vás film „Polaroid“ nenadchl, po jeho zhlédnutí nebudete mít pocit, že to byla ztráta času, vlastně si řeknete, že bylo docela fajn zase jednou sledovat horor, který není vyloženě průser. ()

Trevor

Filmy ako Nezvratný osud ma celkom bavia a dokážem pri nich vypnúť. Polaroid možno zaradiť medzi nich. Neprináša síce nič nové ani nijako výnimočný príbeh, napriek tomu sa mi zdá jeho hodnotenie príliš nízke, aj keď musím povedať že za záverečných 15 minút som aj ja rozmýšľal nad tým, že pôjdem nižšie. Ale kedže moje očakávania neboli nijako výnimočné, tak si partia okolo Kathryn Prescottovej nakoniec odniesla veľmi zhovievavé 4*. ()

bourec

Velmi zajímavej námět,ale zase nemoc dnešních hororů a horůrků.krve se v nich nedořežeš.A přitom tomuhle filmu by drsnější pojetí nesmírně zvedlo kredit,protože jak už sem psal,ten námět prostě blbej neni.Škoda.60%. ()

dubinak

Meh. Absolutně nic nového pod sluncem. Naopak je Polaroid kopírkou všeho již viděného, ani se nesnaží zaujmout něčím novým nebo třeba aspoň kvalitními vraždami a atmosférou. Lekaček tu potkáte jen pár velmi ohraných a postavy jsou tupé a nezajímavé. Za zmínku tu stojí asi jen ten strašidlený zvuk, který strašidlo vydává jinak za měsíc s přehledem zapomenuto. ()

A.Fish

Super námět který je ve výsledku plný nesmyslů, které jsou pro tento žánr tak typické. V nemocnici není po ruce žádná sestra, na policejní stanici nikdo nehlídá cely a nakonec se tři puberťáci vloupou do školy jako by se nechumelilo. Ale i tak se film dá sledovat od začátku do konce, protože celkem funguje. ()

Sfinkter

Některé scény svou hloupostí odrazují diváka snímku fandit, naopak vyzdvihuji kameru - zde byla odvedena opravdu velmi dobrá práce a na film se doslova hezky dívá. ()

Yoshimitsu

Podobný starý foťák bych možná vyhrabal na půdě u rodičů taky, ale určitě nefunkční. Samotný bubák z fotek mně místy připomínal Slender Mana, ale nápad super, tak jako skupinka sympatických teenegeřů. Dávám 70% ()

oveckaoa

Shutter + Slender Man + Lights Out = Polaroid. Ženská narazí na foťák u kterého když si uděláte fotky umřete. Předtím než to, ale zjistí vyfotí sebe a své kámoše po, kterých pak cosi jde. Průměrné záležitost, která , ale má něco do sebe a nepohoršuje. Herci a vraždy jsou v pohodě (až na tu úvodní holku ta má příšerně nalakované nehty) a slušně to odsýpá tak se člověk nenudí. 60 procent ()

iXtr3m3

Ďalší z priemerných generických a ničím ohurujúcich teen hororov. Našťastie to bolo pozerateľné, práca s kamerou a výber lokácii boli fajn, casting sympatický a potešil v menšej úlohe aj Mitch Pileggi. Ale inak zabudnuteľná záležitosť. ()

borec999

Úvod s Madeleine Petsch navnadil, no po dopozeraní môžem povedať že bol tým najlepším z celého filmu. Polaroid ako taký, skrýval potenciál pre natočenie poctivého,desivého hororu, nakoniec však zostal iba nevýraznou ducharinou, ktorá sa síce evidentne snaží ako môže, ale nie a nie vydesiť či aspoň vyvolať poriadne napätie. Nenáročnejším divákom to možno bude stačiť, pretože odohraté aj natočené to nie je amatérsky, no ostatní film zrejme prezívajú dokonca. 40% ()

666Carnage

Nebudu lhát ale tohle mě bavilo. Docela zajímavý nápad a i vraždy měli docela smysl. Film sice postrádal lekací scény ale to vůbec nevadilo protože tady ani jen tak neuhodnete kdo to dělá a proč. Slušné herecké výkony a máte lepší horor na světě. Není to žádný zázrak to určitě netvrdím ale na to, že jsem na to narazil náhodou musím říct, že jsem se bavil. 60% ()

kery-

Poměrně zajímavý příběh je v rámci kategorie silnější nadprůměr. Mladí herci s dobře napsanými postavami, dobrá kamera, příjemné prostředí - to zde dokonale funguje a působí to velice originálně. Film mohl úplně v klidu mířit až do červených čísel, ale někdo si řekl, že ho musí srazit několika hloupými momenty, tou přílišnou snahou o "wow" efekt a dementní potřebou tvůrců nám vše ukazovat. Kdyby "to" nebylo vidět, fungovalo by to mnohem lépe, a ještě by se ušetřili nějaké prachy. Dal bych i 4, ale ta Slendermanovská pachuť mi to zkrátka nedovolí a ještě musím přemýšlet nad tím, zda i ty 3 nejsou moc. ()

Litvicek

54 %.. Tak to tomu ty 4 hvězdy dám. Ze začátku se to sice tvářilo, že půjde o  podprůměrný průjem ale pak se to rozjelo a já to smlsnul až do konce jak malinu. Rozhodně jsem nelitoval a doporučuji zkusit na noční projekci. ()

Flopik

Celkom to bola nuda teda. Hororovo absolútne nezáživné, postavy ušli ale nejaký vzťah som k nim nemal. Lakačky žiadne a čo je úplne najhoršie duch úplne o ničom.Vraždy mimo kamery, krv žiadna.Keby to bolo dlhšie tak to hodnotím horšie. Nakrútené to bolo pekne. Medzi 1 a 2* , prikloním sa k lepšiemu aj keď neviem prečo. Najlepšie to bolo prvých 5 minút, a škoda že Madelaine nebola hlavná herečka. ()

lardko

Čekal jsem blbost, ale film celkem překvapil. Sice se neleknete, ale Polaroid je v celku slušně natočený film. ()