Clevelandský únos

(TV film)
  • USA Cleveland Abduction (více)

Svobodná matka, která se stane první obětí únosce Ariela Castra, zůstane uvězněná v jeho domě skoro jedenáct let. Tam se stane přítelkyní a sestrou dvou dalších žen, které Castro zajme krátce po ní. Film je inspirován skutečnými událostmi... 22. srpna 2002 byla jednadvacetiletá svobodná matka Michelle Knightová v Clevelandu unesena Arielem Castrem a držena v jeho domě bezmála jedenáct let. Knightová, která v sobě nalezla nezměrnou sílu skrze víru v Boha a odhodlání znovu spatřit svého syna, se odmítla nechat zvráceným Castrem zlomit. Ten brzy po ní unesl dvě dospívající dívky, Amandu Berryovou a Ginu DeJesus, a uvěznil je společně s Michelle, která se svým spoluobětem stala přítelkyní a sestrou. Když Berryová s Castrem otěhotněla, byla to Knightová, kdo jí pomohl přivést děvčátko na svět. Následně musela provést i jeho resuscitaci, neboť jí Castro vyhrožoval slovy: "Pokud dítě zemře, ty zemřeš taky." Navzdory tomu, že byla více než deset let vystavena nepřetržité brutalitě, se Michelle nenechala srazit na kolena a její neotřesitelná víra tváří v tvář zdánlivě beznadějné situaci svědčí o síle lidského ducha. Dne 6. května 2013 byla Michelle z domu, který byl pro ni téměř jedenáct let vězením, konečně vysvobozena a dostala šanci získat zpátky svůj život. (Cinemax)

666Carnage

Film je to sice televizní takže s nižším rozpočtem a horšími hereckými výkony ale má to dost silný téma. Nejhorší je, že se to opravdu stalo. Chlap co drží 3 ženy déle jak 10 let ve svém domě, bije je a znásilňuje. Nějak se to ke mě dostalo (a to je to starší snímek), když jsem dokoukával 2. sérii Mindhuntera, který je sice o vrazích ale tohle tam bylo taky a zjistil jsem, že je sice jen televizní film ale je. Tak jsem se na to koukl a musím říct, že hrozný. Absolutně nechápu jak tohle někoho napadne nebo to, že to vůbec udělá. Kvalita snímku není nijak úžasná ale jak říkám to téma udrží divákovu pozornost. 60% ()

Hanys_

Na tv poměry celkem slušné psycho podle skutečných událostí. Nejde nesrovnávat s loňským Room, který ale hlavně ve scénách "po osvobození" kope úplně jinou ligu. ()

Hapretor

Velmi nepříjemný film. Byl jsem po jeho dokoukání velmi znepokojen. Přišlo mi, že to bylo zahráno dost reálně, tak "komorně", ten pocit strachu, že je zabije a tak radši nic neudělají tam byl velmi znát ... navíc hlavní postava byla zahrána tak zvlášťně ... taková mladá naivní pipka, co se chce jen starat co nejlépe o svého syna, a přitom na ní všichni serou, dokonce i její matka, na všechno je sama, nedokončila, chudák, školu a její oplodnitel se na ní taky krutě vysral. Bylo mi jí hodně líto a s tou postavou jsem tedy hodně soucítil. Ten film mi nesednul. Hodně mě rozladil. "Autentický" to je dobré slovo, jak bych ho popsal. - Taryn Manning má velmi osobitý sex-appeal. ()

Rathalos

Cloveku sa az rozum pozastavuje nad tym,coho su ludia schopni,to je hroza toto,velmi drsny a silny film,drama podla skutocnej udalosti,ktora je dobre natocena a herci podavaju dobre herecke vykony,reziser to zvladol taktiez fajn...:-) ()

Katcat

Chyběla tomu trochu atmosféra, kterou by si takový příběh zasloužil. Bylo to drsné, ale nějak jsem to z toho necítila. Jsou filmy, kde se člověk dokáže víc vcítit do obětí a skutečně hodně litovat jejich osudy a tady to prostě člověk tak necítí. Aspoň já ne. ()

tranquill

"A kde byl bůh, když tě nechal sednout do mýho auta?" První polovina tohoto dramatu byla povedená, pak se začali soustředit více na psychologii a kvalita upadla. ()

celticek

Narazil jsem na to v nějaké debatě - prej byli lidé pohoršeni a znepokojeni při promítání. Čekal jsem, kdy se dozvím, že je to druhý Vymítač ďábla. Nebojte, není. Nejlepší je asi hned úvodní scéna, kdy si Ariel šikovně pověsí ulovenou paní. Jako úvod jsem zvládl - reálný problém uvede hrdinku do úzkých, skočí na lep, ok. Pak už je to ovšem bída. A Cleveland je hnusný jako prase. Aspoň to nemá 2 hodiny. Blbost, maximálně jako TV film. ()

Hemlock

No jo, když máš velký dům, tak v něm nechceš bydlet sám a pro přičmoudlého pupkáče se slabostí pro svazování to platí dvojnásob. Stačí se naučit na ukulele, sem tam nějakou tu pipku oslovit v sekáči a je z toho parádní polygamie - sice nucená, ale zážitek to bude určitě nezapomenutelný. No teď trochu vážně - na to, jak silné téma to je, je film natočen dost průměrně a po herecké stránce to taky není žádná sláva. Nicméně musím uznat, že jsem se nenudil, takže dávám za každou sexuální otrokyni po jedné hvězdě - 55%. ()

rigby

Drsný, civilně natočený příběh. Jeho poselství je velmi silné, ale tvůrci ho nedokázali dostatečným způsobem uchopit tak, aby mohlo oslovit širší škálu diváků. Nakonec se jedná o film, který volně uplyne a moc toho po sobě nezanechá. A to je moc velká škoda. Navíc je filmu dopřán až moc rozplizlý konec, který jen umocňuje autorskou beznaděj. ()

ludovit14

,,Tu je platba za tvoje služby" Námet na slušný príbeh tu bol, ale realizácia bola prevedená na veľmi slabej úrovni a to po každej stránke! A to herecké obsadenie už dopredu diváka varuje o akú kravinu pôjde. HOD:35%.PS: Bola som 11 rokov väznená v pekle: Tvoje peklo teraz začne (Michelle Knight)! ()

Maraboy

Je až moc moc poznat že se jedná o TV film,slabší herecké výkony nedůraz na detail. Chbělo mě docela datumování událostí kdy nevíte kolik let mezi nima uteklo takže to vypadá jako by se to stalo během jednoho roku. Film není nějak drsný a to tomu asi také chybělo jelikož si musíte domyslet čím si museli projít a tak má film takovou slabší atmosféru. 48% ()

Ace.A.T.L.

Silnej příběh a člověkovi až běhá mráz po zádech, když si uvědomí, čím si musely ty 3 holky projít a jak bezbranný musely bejt a cítit se v koncích. Je to hrůza, že někdo musí něco takovýho zažít. Film je silnej, nijak přemrštěnej a šokující. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

fafejt001

Určitě to bylo pro holky hroznééé !!!!!! Hnusný týpek už od pohledu , ovšem to zpracování takové nevydařené . HROZNÝ zážitek pro holky , ale pro diváka takové nijaké . Mám z toho velmi smíšené pocity . Fakt slaboučce zpracované . ()