The Florida Project

• Česko Florida Projekt (více)

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat dalších pár průšvihů! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

stepma

Zajímavý obrázek života floridské spodiny z pohledu nezodpovědné mladé matky, holčičky vyrůstající bez vzoru a dohledu a o třídu výš žijícího chlapíka, který si uvědomuje, jejich bezútěšnou situaci. Splnilo to účel - mámě bych dala facku, aby se probrala, krásnou Moonee bych chtěla převychovat a Bobbyho bezmocnost jim pomoci jsem litovala. Je to spíš na tři a půl, ale Willem Dafoe tomu dodal styl. Po shlédnutí si člověk uvědomí, že mít práci, jít dítěti vzorem a umět se chovat není samozřejmost. Bohužel. ()

Alvin

Odzbrojující dětské výkony a ta závěrečná scéna, jakkoli je to podpásovka, prostě funguje. Navrch Dafoe v roli asi největšího klaďase co si pamatuju, přesto uvěřitelnej. ()

sonyrx

Na Floridě jsem žila několik let. Mám z toho zážitky všelijaké, no toto byla nenormální otravná hloupost, kterou si své vzpomínky na roky tam nemíním hanobit. ()

Bogrant

Ničím výnimoční ľudia majúci ničím výnimočné sociálne problémy vo filme, ktorý nie je ničím výnimočný. Uškriekané a protivné decká okolo ktorých sa to celé točí, si robia čo chcú a vytvárajú vlastné ihrisko v jednej mizernej floridskej časti počas pár letných dní prázdnin, kde vykúka jeden fialový, nie zrovna päť hviezdičkový motel. A ich problémová (ne)matka im to všetko toleruje a moc sa nestará, až kým nepríde záver, ktorý je očakávaný, ale málo úderný a tie slzy rozhodne nezabrali, skôr to celé zhoršili. Dafoe jediný akceptovateľný. ()

90125

Odvrátená strana amerického pozlátka. Žiadna pohodička. Pravý opak tzv. feel good filmu. Barák plný, u nás by sme povedali asociálov. Barák hneď vedľa rozprávkového Disneylandu. Títo ľudia nie sú úplná spodina, len nemajú na to, aby si mohli dovoliť vlastný byt. Florida Project je takmer dokument, ktorý takmer úplne postráda dej. Malá Moonee je obeťou výchovy svojej matky. Holt, aká matka taká Katka. A tak to ide z generácie na generáciu. Jediná cesta je dieťa matke vziať a ukázať mu iný svet. Svet zodpovednosti a hodnôt. Prial by som si aby mamina v závere narazila tvrdšie, aby ten výchovný moment bol drsnejší. Tie decká to ale hrajú absolútne brilantne a pri záverečnom úteku do raja, keď zrazu začala hrať hudba, som mal slzu na kraji. Tento film je neuveriteľne uveriteľný. Tento film je naozaj. 72 % ()

maitton

tak tahle artovka mě hodila do dětských let, kdy jsme běhali venku zatímco dospělí řešili svoje podivnosti. Zároveň jsem si vzpomněl na ty jejich parkovací motely, kde se leccos odehrává...a tento film těch motelových vjemů pár velmi zdařile předá. ()

Hombre8 odpad!

Nemá smysl popisovat děj - žádný není. Protagonisté a hrdinové - jsou popsáni dostatečně v hodnocení. Tak jen snad poselství, či poučení. Film dává odpověď na otázku, proč a díky komu se společnost v podstatě vůbec neposouvá, nenapreduje... ()

Googooplexer odpad!

Dopozeral som celé, aby mi nikdo nemohl vyčítat, že hodnotím film po 15 minutách. Sorry Willem, ani ty nezachrániš všecko. A najhorsie, že nikdo z tych debilov (pardon, socialne slabších) nezdochol, takže to cloveka celé len nasere. Velmi silný odpad. Film úplne o nicom, asi nový typ feel bad sociálnej dramy. Co je zaujimave na uukazani blbych deciek s este blbsou matkou? Možno ich super rozhovory alebo zobrazenie tažkeho života debila? Mimochodom, prichadzam do kontaktu s takými idiotmi nielen v práci každý den a je neuveritelne co vsetko im prejde. Taky "socialne silnejsi" clovek by za to, za co tychto lutuju, isiel do basy alebo platil úroky do konca zivota. Poucenie filmu spociva asi v tom, že byt bez zdravého rozumu, bez penazi, byt drzá sviňa, že to vsetko su polahcujuce okolnosti... ()

molies

Toto nie je americký film typu : “Milujem ťa mamička”…”A ja ťa milujem, dcérenka.” Toto je film o odvrátenej strane Ameriky, zúfalej, beznádejnej, rezignovanej, Odohráva sa v tzv. Hoteli pre sociálne prípady, kde žije, či skôr prežíva zmeska ľudí, ktorí sa nenarodili pod šťastnou hviezdou. Vizuálne pôsobí snímok ako dokument, tento pocit umocňuje práca s kamerou “ z ruky”. Film je mimoriadny dokonalou prácou s deťmi, ktoré nehrajú, ale úplne prirodzeným spôsobom žijú svojimi postavami. Celý film vás budú sprevádzať kerky, cigarety, rozostlané postele, ukričaná Tv, nadávky, hukot policajného vrtulníka. Ale i krádeže, žobranie, pouličný predaj, prostitúcia. Trpký a smutný príbeh. Ak by sa dávali deťom Oscary, hneď by som jeden šupol malej Moonee za najlepšiu ženskú rolu. Výborne zahral I Willem Dafoe v nevďačnej úlohe správcu “hotela”. ()

sasankinbrat

Tvrdá realita chudoby a zraniteľná nevinnosť detstva. Úžasné herecké výkony hlavných postáv, predovšetkým Brooklynn Prince (Moonee). Jej zaverečné “defilé” ma definitívne presvedčilo o najlepšom detskom hereckom výkone, na aký si spomínam. Tiež fantastický Willem Dafoe (Bobby). Popri inom na jednej strane vymáha nezaplatený nájom, no na druhej strane supluje chýbajúci dozor otca nie len nezbedným deckám, ale nepriamo aj zúfalej Halley. Toto bol tiež jeden zo silných momentov snímky, pretože som Bobbymu uveril. Osobitne však réžii kvitujem aj obsadenie nehercov, ktorí ma nevyrušovali a miestami deju poskytli takmer dokumentárnu vernosť. Je signifikantné, že tento sociány príbeh bol zasadený do prostredia neďalekého floridského Disneylandu. ()

Pimburger

Já se u toho trošku nudil, ale to jen asi kvůli tomu, že jsem z popisku čekal úsměvnou komedii o tom, jak matka samoživitelka zvládá těžkou životní situaci, ale dostal jsem pohled na matku samoživitelku s fakt krásnym tělem, co nezvládá nic. Podobný typy lidí nemám rád a jak už napsal někdo přede mnou, hrozně jsem hlavním hrdinkám přál, aby je někam zavřeli. Pak mi došlo, že oni už jsou zavření - ve svojí tuposti, sprostosti a omezenosti. Jedinej snesitelnej tam byl Willem Dafoe a u něj jsem nechápal, jak je může snést. Ale to byl vlastně asi účel celýho filmu. Za mě trošku nuda a hvězdu odčítám i za film, který jsem nechtěl vidět. ()

SHERLOCK5443

waaau, úprimne povedané...zo začiatku ma ten film až tak nebavil ale od druhej polovice filmu to bol krásny zážitok...kamera bola zaujímavá...ako keby bolo všetko točené z detskej výšky a tie farby...bol to...dobrý film...veľmi emočný koniec...bolo milé vidieť Willema Dafoe v nejakej down to earth roli a tiež Bria Vinaite...veľmi presvedčivý výkon...a samozrejme deti...neviem ako to bolo točené ale bolo vidno že deti sa bavili na sete. A24 did it again baby... ()

Konev odpad!

Už po 5 minutách mi bylo jasné, že to bude odpad, ale dal jsem na zdejší hodnocení. Po zhlédnutí do konce bych dal odpad na kvadrát, protože větší chujovinu jsem už dlouho neviděl. Litovat fagany, kteří by potřebovali ukáznění (rozuměj výprask) a mámu, která místo aby si našla pořádnou práci, tak se poflakuje a je prostitutkou, protože na to jí stačí tělo, tak to je nelituji. Každý svého štěstí strůjcem. A k tomu tolik sprostých slov, že jsem jich tolik za svůj život neslyšel. Fuj velebnosti! ()

HombreT

Jednoduchý film, ktorý v podstate nezachytáva nič už nevidené.Ale je natočený z príjemného pohľadu malého dieťaťa, má super atmosféru a pekný kontrastný vizuál, čo bol predpokladám zámer. ()

alienable

Děti jsou naše budoucnost. Mrazivý příběh, kterému by stačilo vyměnit pastelové kulisy zábavního parku za paneláky a hned bychom se dívali na všední realitu kdesi na jižáku (i když věřim, že by leckdo se mnou nesouhlasil). ()

PF 2018

PF 2018