The Florida Project

• Česko Florida Projekt (více)

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat dalších pár průšvihů! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Výborný obsah podaný debilní formou. Dvouhodinový "dokument" o "sockovském" americkém snu v motelu. Děcka běhají, matky "přežívají" a je konec. Škoda. ()

wege

Moc realisticky natočené, jako by někdo vzal kameru a točil dokument, jak uvěřitelné to bylo. Stejně tak herecké výkony, těm dospělým jsem to věřil, u těch dětí to bylo horší. Tam to často přirozeně nevypadalo, spíše strašně umělé, takové moc strojené. Nechtěl bych tam bydlet, tak dopadnout. ()

Amonasr

Filmová sonda do života na floridské sociální ubytovně. Vlastně nic pro filmový příběh, ale je zajímavé seznámit se s jinou tváří života v Americe, která se běžně neukazuje. ()

freedom3112

Celou dobu sledování filmu mi bylo slabě špatně od žaludku. Já se s takovou komunitou lidí setkala, a řeknu vám, nic hezkého, nic romantického na tom není. Tahle zkušenost je nepřenosná, tohle se musí zažít. Je třeba ještě říci, že vymanit se z tohoto způsobu života dokáže jen opravdu silný jedinec, navíc je to velmi infekční. Takže pozor, nikoho nepředěláte a proto od tohoto nohy na ramena a pomáhat jen zpovzdálí. Pan režisér taky určitě ví své, jinak by ho to neoslovilo. ()

joelly01

Zase po dlouhe dobe jsem natrefila na fakt dobry film! Socdrama ktere ma vsechno co ja miluji: tisnivost vsednich dnu, White trash (added Bonus je tady ta Florida, konkretne floridsky White trash mne velmi fascinuje), Willem Dafoe (nejlepcejsi herec ever) a vubec vyborne zahrane vsechny postavy. Jako bych tam byla! (i kdyz jsem tam nebyla). Uplne jsem se tetelila zdesenim kdyz se Moonee koupala a pres pustene Radio bylo slyset ... jak se matka "bavi". A normalni turiste co prijeli do "Magic Castle", no to kdyby se stalo me, tak to tedy nevim co bych delala. Vyborny, fakt vyborny film. Puvodne jsem chtela vpalit ctyri protoze konec me mirne otravil (cynicky jsem cekala vetsejsi Drama), ale nakonec dam stejne pet. A samozrejme doporucuji dal. ()

SAINTS

Film ukazuje odvratenu stranu Ameriky,ludi žijucich v chudobe,beznadeji s malou šancou na zmenu k lepšiemu.Vo filme je vyborna detska herečka ktora stvarnila postavu šestročnej Moonee.Vyborny je aj W.Dafoe ktory je zaslužene nominovany na Oscara.Siny nezavisly film ktory dojme a nenecha divaka chladnym.8/10. ()

Mkartaylas56

The Florida Project bych zařadil mezi takové ty nezávislé filmy, které sice neurazí, ale zároveň nemají čím nadchnout. Během cca první poloviny se děj nikam neposouvá a v tento moment film budí dojem, že tak vydrží až do konce. Naštěstí se ke konci dočkáme alespoň nějakých dramatických scén a rozuzlení, které jakžtakž zachraňují celkový dojem z filmu. Bohužel ale úplný závěr snímku zůstal z podle mě nepochopitelných důvodů nedokončený a to u mě finální hodnocení ještě zhoršilo. Jinak mimo tohle všechno bych chtěl pochválit W.Dafoa, díky jehož nominaci na oscara jsem se i vlastně k tomuto filmu dostal. Sice bych osobně asi neoznačil jeho výkon za oscarový, ale kvalitní byl a celkově mi jeho postava byla velmi sympatická. 55% ()

boombang

Určitě ode všech vesměs famózně zahrané, ale z matky mi bylo nevolno a z její nesnesitelné dcery nakonec taky. Ještěže tam byl ten chudák Dafoe a pár vtipných situací. ()

curfew77

Těsně, ale přeci pět hvězdiček. Typický příklad toho, co všechno k dobrému filmu není nutně zapotřebí, a bez čeho se naopak neobejde. Něco takového by se dalo hravě natočit i u nás a za pár stovek tisíc - jen to umět. Nejlepší práce s dětskými herci, kterou jsem zatím v tomto tisíciletí viděl. 80 %. ()

Micoldee

Velmi dobře zpracované. Nutí diváka být sakra vděčný za svou normální práci a normální rodinu. Představa muset si takto jednorázově každý den vydělávat, abych mohla každý týden zaplatit nájem, je šílená. ()

MyrnaAlec

Zdánlivě banální vyprávění o nevychovaných dětech v sociální nouzi, na další pohled vyprávění o přežití. S účastí civilního pana Dafoa. ()

Pete

Smradi z pavlače. Těžký život matek samoživitelek. White trash na předměstí, rozvrácené rodiny, nedospělí rodiče. Bez vychování, bez vzdělání a zaměstnání, bez východiska. 70%.. A skvělý Dafoe (jako vždy), kterému stačí tam prostě být. ()

adamix

Budem možno jedným z mála, ktorých film ohúril natoľko, že mu udelili plný počet. Milý, skromný, jednoduchý a autentický filmík o každodennom živote jednoduchých ľudí, z pohľadu ťažkej dospelosti a detskej hravosti. Fish Tank bol rovnako skromný príbeh o pubertálnom dievčati čeliacemu nástrahám dospelosti, The Florida Project však rozoberá naivný a komplikovaný vzťah medzi nezodpovednou mladšou matkou a jej malej rozkošnej dcérky a ich reakcie na domáce okolie, očami oboch vekovo rozdielnych protagonistiek. Ten film nie je len emočná bomba, ale zároveň poukazuje aj na fakt, že nech ste akokoľvek starí, radosť z maličkostí s citom pre trocha zodpovednosti vám zafarbí svet (dofialova). Dafoeho a malú Brooklyn Prince som zbožňoval, scéna so starým pedofilom je tá najkomickejšia. A o tej s nalepenou vložkou na okne ani nehovorím :). ()

iz67

Pro mě docela otravná záležitost. Nejak se nemuzu roztesknit nad osudem někoho, kdo si za vsechno muže sám. ()

ostravak30

The Florida Project není zase tak silný film. Nejsilnější je až v závěru. Hlavně je to ale film v nádherně prosluněné Floridě o lidech, kteří se snaží žít v každodenním přežívání. Sehnat peníze, zaplatit nájem, uživit děti. Těžké se vcítit do lidí, kteří zjevně nevyvíjejí snahu najít práci (ačkoli u matky Moonee není zcela jasné, zda práci v okolí hledala a nenašla, víme jen, že to tvrdí úřadům), ale jen se tak poflakují. Že nemají pořádně čím zabavit svůj život je zřejmé z toho, jak usilovně pozorují hořící domy. O to víc je smutné, v čem to vyrůstají děti, jací grázlíci se z nich stávají a že jednou budou žít podobný život je více než pravděpodobné. A nakonec dojde na nejhorší. Navíc s takovými lidmi musí mít nervy i okolí. Žít v maximální svobodě je možné, ale člověk na to musí mít. ()

DonBraso

Já tyhle snímky ze života prostě můžu a tenhle Floridský dýchánek z fialovýho motelu mě bavil.Bohužel i zde se dalo udělat o mnoho více.Za prvé se klidně mohla zkrátit délka filmu,protože některé scény jsou si stejné jako vejce vejci a jakoby už režisér nevěděl kam odbočit,tak neúprosně se vrátil do pokoje a opět natočil stokrát viděné.Sice to má míru realistického pojetí na vysoké úrovni,tak stejně v koutku duše si říkáte jestli tohle není až moc na škodu.Je to rub a líc.V dnešní době je člověk ve slupce neustále stejného a zde to máte.Samozřejmě takovýhle filmy musí mít hlavně herecké obsazení a to je zde přímo královské a co víc z "neherců".Když pominu za strašně dlouhou dobu skvělého Willem Dafoe,který nevím proč je nominován na různá ocenění,tak konečně hraje smysluplnou postavu,která mu neskutečně sekne a je to vidět.Jako manažer motelu je skvělej.Tohle vše trumfnou dětské postavy a hlavně dvě i s její matkou,který podtrhují třešinku na dortu,kdy hromady záběrů vidíte z dálky,máte mít iluzi bohatství všemožných krámků a vlastně přežíváte ani né tak jedno léto, jako svůj život.Konec je samozřejmě sejmut hrozně a klidně mohl končit už tím během po incidentu,protože zde se na konečné vysvětlování moc nehraje.Vlastně bych se opakoval,ale kdo viděl hromady těch indie dramat z Evropy o životě,tak je doma.Není to sice úplně nejlepší drama,ale aspoň konečně taky něco od Amíků má slinu a zabřehne do sociálního cítění,kdy i kámoška Vás může zradit či vysvobodit ze života jaký žijete. ()

PF 2018

PF 2018