The Florida Project

• Česko Florida Projekt (více)

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat dalších pár průšvihů! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

BOURQUE

Film „The Florida Project“ sa snaží zobraziť neľahký život niekoľkých ľudí, ktorí povedzme zo sociálneho pohľadu nedosiahli dospelý vek. Škoda, že túto „chorobu“ musia „vidieť“ aj ich deti a tak aj práve oni sú s tým ovplyvnený. Tri hlavné postavy (B. Vinaite, B. Prince a W. Dafoe) hrajú parádne, trošku nechápem, že prečo len W. Dafoe dostal nomináciu na Oscara. Zase pravdou je, že práve W. Defoe, ktorý hrá jednoducho a efektívne, je tu tá tzv. tichá tajná zbraň. Zvažoval som tri hviezdy, ale kvôli hereckým výkonom 3+1. PS.: Malá scéna s intímnou vložkou nemá chybu. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Pantata

Sonda do prázdnoty života v prostředí amerického kýčovitě barevného motelu. Jenomže to není dokument, ale film, a tak absence děje prostě vadí, celý to jde nějak ode zdi ke zdi a mně to na nějaký zážitek nestačí. K motelu - jde o skutečný motel Magic Castle Inn blízko Disney World Resort, pobyt tam vyjde na devět stovek za noc (zde), ale google recenzenti motelu dávají pěkně na prdel :) Zajímavé je, že režisér si Briu Vinaite vybral na Instagramu, šlo o její první film, když před ním absolvovala třítýdenní herecký kurz... ()

Rockerman

Příběh rodin americké chudiny, které se protloukají životem, jak se dá nebyl můj šálek čaje. Matka s dcerou přežívají v motelu blízko Disneylandu na Floridě a živí se, jak se dá. Kradou, somrují, podvádějí, prodávají parfémy (znám i znašich restaurací) a matka, protože ta o práci nezavadí poskytuje sexuální služby. No a to jde v pointě celého příběhu. Je to prakticky bez děje, jde jen o epizody ze života Moonee a její matky Halley a jejich přátel i nepřátel. Drzá děcka a ještě drzejší Halley mi šly neskutečně na nervy! Willem Dafoe, jako starostlivý manažér motelu Bobby tradičně výborný a proto volím lehce nadprůměrné hodnocení, jinak dost nudného filmu. ()

heiterez

wow.....neobyčejně poutavý příběh, zcela geniálně natočený. Naturalistický svět dospělých, podaný z pohledu dítěte mě strhl od začátku a opravdu jsem hltala každý okamžik filmu. Dětští herci své role ztvárnili bravurně a naprosto uvěřitelně. Opravdu silný příběh, který se režisérovi povedl za kamerou umocnit. ()

misbos

Všechny konflikty a problémy řeší spolehlivě pešek na skle - aneb - když je Vaše máma Váš největší nepřítel, a Vy to nevíte, protože jste děcko. ()

Biopler

Sorry, ale tento film ma nedostal tam kde asi chcel. Ľutujem každého kto sa nechal uniesť záverečným plačom malého dievčaťa, a počas celej stopáže nenavnímal, že je obeťou svojej matky, ktorá má celý život na háku. Žije z ruky do úst a tak je jej dobre. Snímanie všednosti životov postáv, ktoré sú nesympatické, nevie zaujať a skôr si snímka razí dokumentárny štýl, ba priam "projektový" ako má v názve. Najzaujímavejšou postavou je správca, ktorý akoby drží ochrannú ruku nad každou skrachovanou existenciou a dáva jej vždy novú šancu, hoc nepodlieha jej naivite a vychcanstvu. Dafoe si strihol veľmi presvedčivú postavu v jeho kariére a pomáha vylepšiť imidž snímke aspoň na 2*. ()

Maximilianus

Film veľmi reálne zobrazuje život detí a dospelákov vo vysnenej Floride, avšak v prípade, že tu nie ste na dovolenke ale snažíte sa aspoň prežiť, zaplatiť bývanie a nebyť hladný.Veľký posun od Tangerine. Skvelý Willem Dafoe v sympatickej úlohe starostlivého manažéra. 7,2/10. ()

Dave Lister

Pohodový film plný slunce a barev, který nás zavede do floridského města poblíž Disneylandu. Však realita hlavních postav už tak zalitá sluncem není. Šestiletá Moonee se potuluje se svými kamarády, v rezortu pestrobarevného komplexu místních motelů. Jeden z pokojů v tomto motelu obývá se svou nefungující mladou matkou, která si přividělává prodejem kradeného zboží a také občasnou prostitucií. Americký nezávislý film The Florida project, zachycuje dětským pohledem život ve světě dospělých. V hlavní roli uvidíme bezprostřední Brooklynn Prince a v roli správce rezortu Willema Dafoea. Pomalu plynoucí snímek o ráji, který až takovým rájem není. ()

RAFT

Zlý a i dojemný příběh .Ve které,lidi žijí .Ve filmu je spousta neherců. Za mě silné 3 hvězdy. ()

Brooks

To najlepšie z indie scény za posledný rok. Prvá, zdanlivo bezdejová, polovica sa ešte úspešne tvári ako feel-good dráma z prostredia bytovky obývanej sociálne slabšími rodinami. Dá sa jej vyčítať určitá repetetívnosť a zameniteľnosť, to beriem. Ale je veľmi potrebná pre emocionálny účinok polovice druhej. V tej, konkrétne od scény požiaru, režisér nenápadne, ale pôsobivo prepne na temnejšiu nôtu, zameria sa len na ústrednú dvojicu a z nenápadnej indie vykrištalizuje tak silná a intenzívna pocitovka, až som to chvílami nezvládal. Záverečných dvadsať minút je strhujúcich a herecky výnimočne silných. Tu malo byť viac oscarových nominácií. Nielen spoľahlivý a sympaticky civilný Willem Dafoe, ale aj nespôsobilá matka Bria Vinaite a predovšetkým neskutočne hrajúce dievčatko Brooklyn Prince. ()

pushover

Klasickej americkej bezdějovej nezávislák s perfektně hrajícíma dětma a Defoem. Divák je stejně jako děti, chráněn před vším negativním, takže by se to dalo označit jako feel good film. ()

crap

Krásně tragicky realistický přesto potenciálně poučný film.. Jak řekl můj kamarád po projekci: hořkosladký. Paradox dvou světů z vizuálně totožného pastelového prostředí: první - ten pohádkový smyšlený Disneyland kde veškeré starosti jdou stranou, druhý - ta skličující realita lidí žijících v blízkosti této utopické představy. Jakoby se to vše okolo snad potřebovalo vybalancovat.. Děti bez příkladného bezstarostného dětství v přímém dosahu dětí trávící nejšťastnější chvíle v pohádkovém světě.. může se zdát nefér, ale na někoho ten černý Petr holt padnout musí. ()

pekl

Pátá hvězdička za posledních 90 vteřin bolestné katarze. Skvělé herecké výkony všech dětských představitelů, mezi kterými ční 5-6 letá? Brooklynn Prince. Neuvěřitelný herecký talent, je třeba sledovat! ()

Zewett

This is America! Filmovou satiru ze sousedství Disneylandu, táhnou dvě herecké debutantky Bria Vinaite a především sedmiletá Brooklynn Prince o které ještě jisto jistě uslyšíme. ()

mimozakon

...neuveritelne nudne drama "ze zivota" o tom, jake je to tezke ziv z ruky do huby v USA jako svobodna matka s malou dcerkou... ()

Shitonit

Neumím popsat svoje pocity. Zajímavě podaný příběh, pro mě mírně mimo mou dráhu, tzn mě to netrefilo, ale jako film je to fajn, jiný, zvláštní. Asi mi chybí trochu toho íkvé v mé týkvé. ()

PF 2018

PF 2018