The Florida Project

• Česko Florida Projekt (více)

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat dalších pár průšvihů! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

jungewolf

Vynikající vhled do světa dětí v problémových amerických rodinách. Trošku to připomíná český film Kdopak by se vlka bál. Ještě lepší než herecký bard W.Dafoe jsou děti - naprosto přirozené.Velmi vzácný pohled na život obyčejných lidí - spíš těch na šikmé ploše v USA. Dát 5 hvězd a 90 % je samozřejmost. Výstižný komentář - viz POMO . ()

caMen

Kousek od Disneylandu je svět, kterej nechceš znát. Ale když se do něj narodíš, tak je to tvůj svět a snažíš se ho mít co nejhezčí, dokud nepřijde střet s realitou. A pokud jsi dítě, je to něco, co tě změní. Roztomilost bych v tomhle filmu až tolik nehledal. Tenhle film nespěje nikam, stejně jako životy lidí v něm. ()

matolos1

7/10. Krásne nasnímaná, oduševnene zahratá a hlavne celkom silne realisticky spracovaná životná freska večne na seba kričiacich Američanov. Jediný aspekt, ktorý ťahá celý film dopredu a vďaka ktorému tu aj značne všetko funguje, je ponímanie celého diania očami detí. Na nič sa film nehrá, je to o ľuďoch ponorených vo svojich problémoch a režisér nám iba dokazuje, že o nič inšie sa tu ani nesnažil. ()

x_ander

Parádní drama o amerických "white trash". Výborně vystihnutá atmosféra, kterou podtrhují herci - nejen nezklamávající Willem Defoe, ale hlavně neherci Bria Vinaite a ty děcka! Jedinou výtkou je, že film v podstatě nemá děj. Je to pouze taková sonda, místy až téměř dokomentární, do života dané sorty lidí, a byť se určitého vyvrcholení dočkáme, žádný dějový oblouk ve filmu není. ()

Víteček

Krásné, ale hodně bezútěšné. Ztracené existence, které nemají téměř žádný výhled do budoucnosti, ale ani žádnou budoucnost často nehledají. Pojmout to celé z dětské perspektivy bylo geniální. Brooklyn Prince byla opravdu přirozená a přesvědčivá a Willem Defoe jako většinou velmi kvalitní. 90 %. ()

blondboss

Florida Project je jeden z tých snímkov, o ktorých si poviete, že strašná kravina, ale ku*** zaujímavá. V podstate ten slovník vyjadruje aj dialógy použité vo filme, ktoré zneli dosť spontánne a hlavne realisticky. Zaujímavá sonda do bežného života jednoduchých ľudí na periférii floridského mestečka. Dafoe potešil a Bria zase pre zmenu prekvapila. 60 % ()

Grázl83

Neskutečně dobré herecké výkony hlavních protagonistů (Bria Vinaite, Brooklynn Prince, Willem Dafoe). Lepší herecký výkon 7-letého dítěte jsem snad nikdy neviděl (může malé dítě získat oskara?) Dějově je není nic převratného, taková sonda to života asociálů. Lepší 3*. ()

rigby

Abych pravdu řekl, tak mi děti celou dobu lezly pěkně na nervy. A vlastně i dospěláci. Bylo to ukřičené, uječené, barevné, zbytečně agresivní a přehnané. Tohle opravdu nemusím a byl to velký omyl. ()

kokofek

Pro naprostou většinu z nás,kteří žijeme ve svých pravidlech vytvořených společností je film ukázkou života spodiny.Máme pocit,že žijeme správně,přesto,že se pořád jen honíme a bojíme se,že nebudeme mít to co chceme.A najednou je život pryč a vlastně jsme ten pocit svobody nezažili ani v dětství.Proto jsem těm dětem,kteří podle nás nemají budoucnost během filmu záviděla.Tu volnost,tu bezstarostnost,ten klid. ()

Gregor_Samsa

Okamžiky, kdy člověka s**ou zpovykané frackovité děti, se střídají s momenty, kdy ho ještě více štvou uřvané vulgární nedospělé bláznivé vyhulené maminky, které místo toho, aby se postavily na nohy, dělají píčoviny a chovají se strašně k těm, kteří by jim mohli pomoci. Takže se to ve mě střídalo, momenty, kdy jsem si říkal „profackovat!“, s chvílemi, kdy jsem snad i soucítil... předlouhá stopáž, Willem Dafoe fajn, přidám 10% za maminku v tangách a můžeme to sečíst. [70%; 2018-03-11 Kino Aero] ()

tomino28

Tento filmový projekt Seana Bakera mě bohužel neoslovil tak, jak by asi měl. Snímek je barevný a vizuálně líbivý, herecké výkony přesvědčivé, a to včetně všech dětských herců, a i snaha o pohled na sociální soužití v motelu z "druhé strany barikády" se cení, ale stejně tomu něco chybělo. Nemohl jsem se s postavami ztotožnit, a to ani po téměř dvou hodinách. Zkrátka ten kýžený pocit, kdy vám jde o to, aby se film nějak vyvinul a postavy v něm někam směřovaly, se zde nedostavil. ()

bonovox

Poriadne ostrá sonda do života na slnečnej floride. Veľký kontrast medzi pozlátkom neďalekého Disneylandu kde dokážu rodiny minút behom jedného dňa stovky dolárov a skutočne žijúcich ľudí v neďalekom moteli, ktorí prežívajú zo dňa na deň. Silný film. ()

Easykill

Studio A24 je již pověstné svou kvalitou a tady tomu není jinak! Naprosto skvělé drama od začátku do konce. Neskutečná a neustálá gradace film kope opravdu vysoko. Sledujeme mladou matku s dcerou, jejich slasti a strasti v motelu (u nás ubytovna pro "odpad"), který má super správce v podání willema Dafoeho. Ten opět ukázal, že je pan herec, ostatně jako vždy. Roli matky ztvárnila Bria Vinaite, pro kterou je tato role úplně první v životě a musím říct, že našli herečku. Je skvělá, i když tahle role z ní hrdinku neudělá, označení matka roku je pro tuto postavu jaksi málo. Film plný emocí, silných momentů, šílených situací, přátelství, (ne)výchovy atd.. ()

PTuranyi

Film svojím spracovaním evokuje nezávislý nízkorozpočtový pôvod. Bez akejkoľvek snahy o dramatizáciu či umeleckú licenciu ponúka príbeh až dokumentaristický príbeh malej nespratnej Moonee a partie jej kamarátov, ktorí žijú bezstarostne v blízkosti Disneylandu. Na pozadí sa však odohráva skutočný dospelý život, v ktorom treba platiť nájomné a to už nie je také jednoduché. Hlavne pre jej mladú matku bez práce, pracovných návykov a finančnej zodpovednosti, privyrábajúcej si od podomového predaj až po prostitúciu. Pekne tak vidieť všetky sociálne dopady finančnej núdze. Záverečný útek dievčat pred sociálkou do Disnelylandu mi však pripadal trocha umelý. Produkcia je strohá ale kvalitná. Medzi neznámymi hercami vyniká Willem Dafoe hrajúci starostlivého správcu motela. 70% ()

JosephM.

Film, z prostředí amerického motelu, kde kraluje sám Williem Dafoe(s nominací na Zlatý glób se určitě nespletli).U něj je ubytovaná dost zajímavá slečna(takový white trash), která překvapila, jak skvělou mamčou dokáže být, ale pár výchovných pohlavků by ji určitě neuškodilo. Třešnička na dortu je malá Brooklynn, která myslím, že svým hereckým výkonem překvapila spoustu lidí. Btw. Myslím, že si to malá Brooklynn musela s tou její partou děcek nesmírně užít, už jen kvůli jejímu slovníku! Za ty uřvané pasáže dávám pouze 4*. ()

Jurcekk

Prišlo mi to výborné. Roubiť s deťmi je možné. Ale neľahké. Fascinujúci svet. Páčia sa mi všetky filmy od Bakera... Tiež ma napadlo American Honey... ()

Capri2016

Film " The Florida Project" bol v podstate smutný film, lebo ukazoval detský svet detí z nižšej vrstvy, ktoré sú odkázané na hry bez dohľadu rodičov a ktoré v rodičoch nemajú vždy dobrý príklad a preto sa stávajú kópiou svojich rodičov, či už v nadávkach alebo v nezodpovednom a neakceptovateľnom správaní. Tento film má niekoľko rovín. Je to príbeh 3 detských kamarátov, ktorí vyvádzajú huncútstva a z ich pohľadu je život bezhraničná zábava a tak trochu nuda. Potom je tu príbeh zodpovedných ľudí, ktorí sú zamestnaní - či už je to správca fialového domu, alebo matka jedného z detí, ktorá robí vo waflovom fast-foode. A potom je tu nezodpovedná matka, ktorá asi nikdy nepracovala a vždy sa živila kšeftárstvom, alebo prostitúciou. Skvelé výkony detských predstaviteľov a tiež matky hlavnej hrdinky. Všetky vedľajšie role boli hrané neznámymi hercami a preto film vyzeral ako dokument bežných Američanov s nižším príjmom. Ale podľa môjho názoru tento film je hereckým koncertom hlavne Williama Dafoe-a, ktorý rolu správcu hral veľmi civilne (a ukazuje, že vie skvelo zahrať aj "klaďasa"). A jeho Bobby mal niekoľko tvárí - tvár zodpovedného manažéra, citlivého človeka, rozvedeného otca. A hoci film na mňa pôsobil melancholicky smutno, bolo v ňom jeden moment, ktorý ma pobavil a to bola scéna s holými prsiami staršej obyvateľky fialového domu. ()

PF 2018

PF 2018