M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

FakinAdsso

Glass jsem si nakonec, přes všechnu nechuť ze špatných filmových kritik a divácky mírnějších, ale stále zdánlivě zlých hodnoceních pustil, protože mi prostě nedalo nechat Shyamalanovu "trilogii" bez zakončení. První část filmu jsem strávil neustálým utíkáním od něj k jiným aktivitám, neb mě nebavilo zdlouhavé opakování toho samého, co už jsem viděl. Stále jsem doufal v grandiózní konec, který se ve výsledku jakž takž dostavil, nicméně nebyl jsem z něho ani unešen, ani rozčílen. Filmu dávám 3 hvězdy, protože alespoň z některých scén bylo vidět Šajmalanovo umění a také proto, že dívat se na Jamese McAvoye jak hraje několik různých osobností člověka snad ani nemůže omrzet. Jinak ale mírně nedůstojné završení spjatých příběhů. ()

Dalajlada

Naprosto skvělý závěr celé série. Herecký výkon mistra McAvoy byl naprosto dokonalý. Tahle role se mu musela náramně líbit. Myšlenka filmu se mi taky moc líbila a zpracování taktéž. Není to prostě jen bezduchá superhrdinská akčňárna, ale psychologicky propracované drama. V době, kdy je na scéně jedna superhrdinská ptákovina za druhou jde tenhle film naprosto prosti proudu a ukazuje nám něco jiného. ()

BStone

Finální pokračování skvělého Vyvoleného a průměrného Rozpolceného přináší více mínusů než plusů. Zápletka je sama o sobě poměrně zajímavá, ovšem Shyamalan z ní udělal podrůměrnou story o superhrdinech. Začátek ještě ujde, i když vlastně vaří tu samou kaši co v Rozpolceném. Střední část je pak průměrná a místy nudná konverzačka, kdy tzv. "wau" zvraty jsou spíše úsměvné. Konec mohl ledacos zachránit, ale díky divné režii nenabízí ani to. Tři hvězdy s odřenýma ušima. 45% ()

D.Gilmour

Je to celé hodně zvláštní. Závěr film posune na slušnou úroveň, ale předešlých 100 minut je pro mě tak nějak podivně podané. ()

PORTER44

Dost psycho,postava rozpolceného McAvoye asi byla nejzajímavější,zahrál rozdvojenou osobnost docela dobře jinak spousta dost nudných míst. ()

JamesXY

Kdyby tenhle film nebyl vyvrcholením (poněkud nečekané) trilogie, dal bych určitě o hvězdu míň. Jen díky tomu to bylo skutečně dobré. Bohužel ale nebyl plně využit potenciál, který to mělo. Něž došel děj filmu ke konci, zcela zbytečně se to táhlo a byla to trochu nuda (několikrát jsem se nachytal, že radši čumím do mobilu než na film). Konec byl ale překvapivý a zajímavý. Líbí se mi logičtější vysvětlení toho, co ve Vyvoleném znělo jako poněkud přitažené za vlasy. ()

ilegal1983

Vcera som to videl a teda neviem ci tomu napalit plnu palbu alebo byt v priemernych vodach.Je to inteligentne ale malo zabavne a sceny sa snazia vas prinutit od uzasu skakat no k tomu im dost chyba.A pop ravde ani jedna nevyvola ako u inych filmoch ten pocit blazenosti.Avoy je nabraty ale prehrava niektore sceny a neni ani taky dobry ako v rozpoltenom.Ostatnym nemam co vytknut ibaze tie flashbacky si mohli odpustit.Pointa filmu je vyborna a vsetko do seba zapada ale ten koniec no zabavnesjie to asi neslo natocit.Ostavam u priemeru a za rozpolteneho hviezdu pridavam. ()

BillyGoat

Pokud přijmete pravidla hry Shyamalanova Universa a přepnete mozek z příliš kritického módu zaměřeného zejména na logičnost vnějšího světa budete spokojeni. Předzávěr vás sice na..re, ale závěr samotný je dobrý. A vůbec ta nostalgie, odkazující zejména na můj oblíbený film Vyvolený je fajn až dojemná. Část v léčebně a zejména hlavní psychoterapeutka poněkud nefungují (tam doporučuju mozek vypnout úplně). Pár nepoužitých scén z Vyvoleného jako bonus. ()

Vaelor

On by ten film nebyl špatnej, akorát je roztahanej jak pohlavní ústrojí 50 leté profesionálky. Taky ta akce vypadá, jako kdyby ji natočil domov seniorů o čajovém odpoledni. Což v případě Willise už skoro souhlasí. Bohužel, nikdo nemládne. Nemám nic proti příběhu a jeho vyvrcholení, až na to, že se teda hodně oddalovalo, že by se za to nestyděl kdejaký zkušený, kníratý pornoherec. Ale jinak celkem ucházející výsledek. ()

L.O.T.R

Toľko hejtu a pritom nie je sebemenší dôvod. Tie jednohviezdy a dvojhviezdy tu mi prídu absurdné. Až na trochu pomalé tempo a pár zbytočností to bola v pohode vec. McAvoy fenomenálny. Samozrejme, oproti Split a Vyvolený je to rozdiel v kvalite ale aj tak fajn. ()

evita_

Shyamalan ma svojimi filmami dostal. Totálne. Glass bol jednoducho opäť chuťovka a nebránila by som sa ďalším podobným filmom. Samozrejme, zas musím vo filme niekoho neznášať a v tomto prípade to bola šibnutá psychologička či psychiatrička, či čo vlastne bola. Liečiť sa mala v prvom rade ona. Osobnosti Jamesa McAvoya boli hviezdne, staručký Bruce sa zhostil svojej úlohy bravúrne a Samo rovnako skvelý výkon. Za mňa maximálna spokojnosť. ()

VenomSK

Veľmi zmiešané pocity z filmu, na jednej strane veľa nudy a na druhej strane miestami veľmi zaujímavé ale je fakt pravda, že to kúzlo predošlých filmov sa tak dajak vytratilo... ()

TonyXX

Škoda, mohlo to bejt určitě o hvězdičku víc. Herecký výkony si udržely standard, Sarah Paulson byla dobrá jako v AHS. Jen trošku víc a dřív rozvinout myšlenku v závěrečný pointě, trochu zkrátit a mělo by to slušnej potenciál. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací