Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

RigorMortis

Dishonor on you, dishonor on your cow...Už prvé minúty filmu dávali tušiť, že niečo nie je úplne v poriadku. Prázdne reči o výnimočnosti a "čchi" (ktoré sa tiahli celým filmom), akoženapínavá hudba, zábery na malú Mulan skákajúcu po streche akoby sa nechumelilo. Zabudnite na nejaký vývoj postáv ako v pôvodnej Mulan, hlavná hrdinka tu má už od začiatku superschopnosti, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Superman. Zabudnite na epické skladby. Zabudnite na humor, ani na tých pár scénach, ktoré asi mali byť vtipné sa nedá smiať.. Zabudnite na chudáka Mushu, toho nahradili akýmsi hybridom človeka a vtáka a úplne zbytočným fénixom. Náväznosť scén nelogická, málokedy dávajú zmysel. S postavami sa nedalo sympatizovať, boli ploché a bez náboja.a iskru medzi Mulan a tým manekýnom (meno mi vypadlo) aby človek hľadal s lupou. Dokonca ani repliky postáv neznejú normálne ale ako akési naučené nadnesené umelé frázy z brakovej brožúrky o čínskej filozofii. Film je dôkaz toho čo sa stane, ak v snahe potešiť čínskych cenzorov, Macka Pú a SJWs dáte krásnu disneyovku do rúk úplne neschopnej režisérke a za predstaviteľku hlavnej hrdinky vyberiete podporovateľku brutálneho režimu v Hong Kongu. Len je pre mňa záhadou, ako a prečo sa v tomto filme ocitli Donnie Yen a Jet Li. Pevne verím, že iba preto aby film prilákal do kín viac divákov. Inak si neviem vysvetliť, prečo by mrhali svojim talentom na túto nevydarenú čínsku propagandu. ()

George8

Původní Mulan jsem viděl a líbila se mi více. Tahle verze je slabší, ale kdybych to nějak měl shrnout, tak to nebylo špatné. Některé scény byly hrozně matoucí a člověk se v nich mohl ztrácet. ()

Vykuk

Celkem slabota, nesmyslnost děje, neuvěřitelné výkony, děj, motivace postav, přesuny postav.. no dá se na to nějak podívat, ale je to takové celé blboučké, v animované podobě to fungovalo mnohem mnohem lépe. ()

Daertelon

Nudný scénář, který nepřináší žádnou hlubší hodnotu a nenese dostatečně silný nebo aspoň trochu zajímavý příběh vyprávěný dialogy nebo introspekcí, je patrně jen jeden z menších zádrhelů filmu. Ty větší každého dospělého diváka odradí už v prvních minutách, jsou jimi například chyby jako přemisťování postav, nesouvislost výpravy, chronologická nesmyslnost. Po estetické stránce se to snaží kloubit tradici a novotu, ale neúspěšně, až to nakonec vždy působí poměrně nepatřičně či kýčovitě, krkolomně, zkrátka nevkusně a nepodařeně. Hlavní postava je nedostatečně rozvinutá, vedlejší by si zasloužily více prostoru. Jedním slovem zklamání, těšil jsem se na to. ()

SilentMemory

Náhodou celkom fajn film na dnešnú dobu dobre zvládnutý remake animovaného filmu. Avšak Disney animovaná Mulan bola omnoho lepšia. Chýbal mi strašne vtipný Mušu, podstatné zobrazenie predkov a taktiež krásny veliteľ. Prepojenie s čarodejnicou bolo zaujímavé, niečo nové, ale animovaná Mulan víťazi. Tam všetko zapadalo do seba, bola tam skrátka skvelá partia vedľajších postáv, bolo to vtipné, emocionálne a doplnené úžasným soundtrackom. ()

helrohir

Animovanú verziu Mulan som videl už veľmi veľmi dávno ako dieťa, a v podstate si z nej okrem základnej premisy príbehu takmer nič nepamätám. Preto som k tejto hranej verzii pristupoval takpovediac s čistým štítom a nebolo potrebné uchýliť sa k žiadnej komparácii. Toto spracovanie sa skôr než klasická disneyovka snaží tváriť ako výpravnejší "skoro-historický" film, ktorý bazíruje na vážnejších témach, ako sú dobové spoločenské hodnoty či bojové scény, a v rámci moderných prvkov aj na všade prítomnom feminizme. Čo je pre disneyovku (aj hranú) netypické, že tu takmer úplne absentuje humor, aj keď vzhľadom k celkovému nastaveniu príbehu by to možno bolo protikladné. V celkovom ponímaní sa mi film zdá nevyrovnaný v zmysle, či je skôr pre deti alebo dospelého diváka, pretože pre deti môže byť príbeh trošku zložitý, ale dospelého diváka zas môžu mrzieť nevýrazné bojové scény či nevyužitie hereckých legiend D. Yena či Jeta Liho (ktorého som spočiatku ani nespoznal). Za mňa je to tak na priemerné hodnotenie. 60%. ()

ostravak30

Zde se jedná o americký film v němž ale pochopitelně najdeme celou řadu čínských herců. Podobných filmů o čínské historii nebo mytologii je mnoho a všechny jsou si tak trochu podobné. Bojové umění, kostýmy a čáry spojují všechny. A samozřejmě jde hodně o tradiční myšlení a tradice obecně. Nevím jak jiné verze, především ta čistě čínská, ale tahle na mě působí jako pěkné vizuální klišé. Jistě, bojující žena, která chce mužům dát lekci, protože zvládne víc, to nebývá v těchto typech příběhů úplně časté, byť to není zcela mimo místu. Podobné ženy se v takovýchto příbězích objevují. Ale za mě jsou kostýmy a efekty lepší než celkový příběh, který mi přijde přinejmenším trochu jednoduchý. Hlavně na konci, kdy čarodějka z ničeho nic obrátí a vše je vyhráno. Hapruje také střih. Třeba při vyvolání laviny je Mulan pod ní a bum...rázem se ocitla na jiné straně za nepřáteli. Laciný je i konec, chybí pořádné finále. V této kategorii jsem viděl filmy lepší. ()

cernakus

Jen malý kousek od odpadu. To je u filmu za 200 mega točený v Číně a výhradně čínskou hereckou skvadrou takřka fenomenální výkon. V tom špatném slova smyslu. Nejvíce filmu uškodila změna orientace na diváky. Zatímco animovaná Mulan mířila zcela zjevně na bílé rodiny, tahle Mulan míří na ty žluté. Takže se začala brát vážně (což je u Disneyů vždycky prekurzor pro katastrofu), zcela vymázla komické postavy, které by pro rákosníky byly spíše urážkou, ale které zároveň dávali animované Mulan nezapomenutelný "feel". Zavedlo se pro konfuciány povinné Čchi, které nahradilo vynalézavost. A souboje, které byli v předloze pouze marginální, zde zabírají notnou část stopáže. Jenže to prostě nefunguje ani jako čínský patosácký spektákl. Stopáž, i když je o 20 minut delší než u animáku, zcela nestačí na vyprávění tak dlouhého a složitého příběhu, jakým Mulan je. Proto mnohé scény na sebe nijak nenavazují a zejména v prostřední části člověk prostě tápe v příběhu. Dalším problémem je absence písniček. Tu a tam sice slyšíme původní známé tóny, ale pouze jako tiché podbarvení scén. Záporáci zde nejsou zdaleka tak hroziví, jako v případě originálu a to přes fakt, že vraždí jak na běžícím páse (byť samozřejmě bez krve). Vynechání některých linek a modifikace statutu některých postav zásadně rozbíjí jakoukoliv uvěřitelnost. jako nejhorší pak vidím výběr podpůrných charakterů. Chybí jim karikovanost původních postav. A i když by byl problém sehnat herce takových proporcí, není to nic, co by nezvládlo CGI filmu za 200 mega. Díky tomu se postavy takřka neliší a protože jsou to rákosníci, tak se i špatně rozlišují. Navíc jsou vám zcela ukradené, protože prostě nedostanou prostor, aby vám mohly přirůst k srdci. Jako pověstné třešničky na dortu, ovšem hnusu, bych pak zmínil, že jinak pro Čínská a Disneyovská díla typický nádherný vizuál a lokace se bohužel nekonají. Když to srovnám s 18 let starým a ultralevným Hero, tak je vizuál doslova hnusný. Jediné co tak stojí za tu hvězdičku jsou kostýmy a trocha nostalgie. Bez nich, by to byl odpad. ()

Adaaamecek

Film který měl veliký potenciál. Veliký rozpočet. Zajímavou předlohu a skvělé zasazení. Film ovšem neví pro koho je. Pro děti stále vcelku temný (i když ty barevné kostýmy nelze popřít), no a pro náctileté a dospělé zbytečně dětský. Kdybych byl dítě (7-9 let) asi by mě tenhle film nebavil. Hudba byla skvělá, ALE pokaždé co začalo hrát hlavní téma (ne pouze podkresová hudba), tak zde jsme měli cítit emoce nejen z té hudby, ale zejména z herců. Jelikož jsem ale z herců necítil absolutně nic, tak tyhle "oscarové" scény tahala pouze hudba. Střih mi strašně moc připomíná film Quantum of solace. Tento film má totiž velice "zajímavý" a specifický střih a také kameru. U Mulan mi připadlo že chybí přehlednost. Člověk úplně nevěděl co se tam děje. Přišlo mi že během akčních nebo-li "parkourových" sekvencí chybí nějaké snímky. Ony byly určitě natočené, ale ve střižně jak si vynechané. Ty peníze tam jsou občas i vidět, ale to finále?!? Představte si že máte 200 mil. dolarů rozpočet a vy předvete skákání po lešení. Jako naprosto upřímně... kdyby tenhle film měl rozpočet 90 až 120 milionu tak tomu dám bez problémů 4* hvězdy. Film ale neví co je. 5/10 ()

IZFNP

Sklamanie, retelling jedného z mojich najmilejších filmov ani len z polovice nedosahuje jeho kvalít. Chýba tu epičnosť, scenár je priam nijaký. Jediné, čo kvitujem, je využitie hudobných motívov predohy - tie jediné vo mne vyvolali pri sledované nejaké pocity. ()

blazma

Chápu, když se řekne že tohle bude filmová adaptace jednoho z nejpopulárnějších animáku na světě, ochuzená o veškerou tu ''pohádkovost'' a víc zaměřená na samotnou legendu. Zkrátka je škoda, že to lidi i tak přirovnávají k animované předloze a tak to ztrácí tolik pozitivního a objektivního náhledu. Já k tomuto filmu přistoupil jako k filmu který nemá s animákem nic společného kromě dívky jménem Mulan a rázem jsem se bavil. Příjemné pokoukání. ()

srolyma

Akční čchínská pohádka o holčchičce, která se narodila s velkým čchi. Což je v Čchíně problém, protože tam mají čchi jenom chlapečchci. A tak přesto že se holčchička v dospělosti svobodně rozhodne, že není holčchička, ale chlapečchek, aby to její obří čchi nebylo tak nápadné, stejně se nakonec pravda ukáže. Bylo to celé hezky barevné, akční, výpravné a zábavné. Čchi hvězdy a čchi čtvrtě. ()

AndrewNewman

Pekná čínska rozprávka okorenená obľúbenými čínskymi hercami. Vizuálne skvelo podaná báchorka pre feministky a emancipované ženy, ktorá spočíva v tom, že je jedno čo tam dole máte, aj vy môžete robiť to čo muži. V súčasnosti kde už vonkoncom nie je moderné byť len hetero si Disney určite myslel, že z toho bude komerčná pecka. Žiaľ koronavírus im plány skazil. Tak tu máme 200 miliónovú rozprávku, ktorá nezarobí ani to čo stála. Samozrejme hraná verzia Mulan je plná klišé, čínskych legiend a pod. Ale v pohode to zožeriete, pretože obsadenie je fajn a hlavná hrdinka sympatické dievča. ()

Cannonball

Nedopozeral som to ani raz, kedze som poslednú štvrtinu prespal aj na tretí pokus. Nejak si nemyslím, že keby som to dopozeral do konca tak by som mal o tomto filme lepší názor. ()

thePivl

To co bylo "kouzelný" na původním animáku tady prostě zprasili. Jak tu píšou ostatní - původní poselství filmu naprosto zkažené, k tomu jinak film výrazně tuctový. ()

Bjesik

Obsahuje řadu spoilerů: Příběh Mulan by si zasloužil více. To skutečně režie nemohla domyslet nedotažené detaily jako okamžité znovuzjevení za armádou, vyklizení ulic i strážních míst celého města, nebo duel císaře s jeho sokem v nedostavěném paláci, kde jsou neobsluhovány nikým přistavené tavící pece a kde tito dva zůstávají úplně sami? Těšil jsem se na dospělou verzi Mulan plnou dobových reálií, epických bojů starověké asie, atmosféry a také cesty, kterou musí dívka ujít, aby se stala vojákem. Namísto toho je mi nabízen fénix, sledování Mulan na cestách a nepřátelská čarodějka - z jednoho úhlu pohledu všemocná, z druhého naprosto neschopná. Vystavění profilů postav, nebo emocí scén je jak pro malé dítě... Jediné, co mi trochu spravilo náladu bylo závěrečné setkání s rodinou... (které ale opět nepůsobilo realisticky, domyslíme-li spěšný návrat Mulan a ukování nového meče a výpravu velitele pro předání poct...) to by se jeden nepřestal rozčilovat... ()

Dejf4

Není to pohádka, ale ani dobrodružný film. Je to směsice scén, které na sebe chvílemi ani nenavazují. Celý snímek je nezáživný až přímo nudný. Postavy nemají charisma, akční scény jsou přepálené a směšné. Logiku, nebo nějaké zajímavé nápady též těžko hledat. Zcela sterilní podívaná, která nemá co nabídnout. 3/10 ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)