První akční hrdina

• angličtina First Action Hero

Mladý filmový fanoušek zjišťuje, že se stal hlavním hrdinou akčního filmu, který navzdory jeho vůli vytváří nevyzpytatelný Režisér. Podaří se mu díky znalosti žánrových pravidel porazit zákeřné padouchy a zachránit svou životní lásku? Krátký film debutujícího Jana Haluzy skládá poctu tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka i nejslavnějším hollywoodským akčňákům. To vše v originální hře s postupy akčního žánru, jaká v české kinematografii nemá obdoby. (Bontonfilm)

Grimaldi

Je hezké, že se někdo i v našich končinách pokusil natočit akční film. I díky své stopáží se spíše jedná o ukázku toho, co by tvůrci v budoucnu mohli s větším rozpočtem dokázat, ale i tak. Přiznávám, že český původ tohoto krátkometrážního snímku mu v mém subjektivním hodnocení přidal jednu hvězdičku navíc, ale kéž by podobných děl vznikalo víc. ()

soukyd33

Někdo se asi zbláznil. 🤔 Češi neumí natočit akční film, za to umí o akčním filmu divákovi vykecet díru do hlavy. Komedie to je, ale spíše trapná. Nedoporučuji. Hvězdiček 2 ()

ssarka

chtěla jsem opravdu,aby to bylo dívatelný,chtěla..ale více méně není...Mádl, Vyorálek i Hádek nehráli - všichni to umí uplně jinak - životní láska byla dost škaredá na nějaké zachraňování a hudba v pozadí byla otřesná...bohužel nic mě tam nedokázalo udržet pozornost, pobavit nebo prostě nějak se zalíbit... ()

PoprockCZ

Oceňuji nápad a snahu o kreativní přístup k žánru a naraci, ovšem musím bohužel také konstatovat, že výsledek moc nefunguje. Nijak mě to netáhlo, většina hereckých akcí působí trapně a vtipný moment jsem také nenalezla. Pozitivní dojem jsem měla snad jen z nečekaných zvratů (zabití hlavních postav atd.), ale ty samy o sobě příběh neutáhnou. ()

vinducha

Moc jsem tomu nevěřil , ale nakonec to nebyl vůbec žádný propadák , jako jo , je to spíš ulítlé možná do Francie , kde by místo Jirky Mádla určitě zazářil Pierre Richard , ale dívalo se na to pěkně , odsejpalo to a vůbec mi to nepřipadalo trapné . Jen tak dál. ()

Pedro72

Tahle roztomilá hříčka mě skvěle pobavila, takhle jsem se u filmu už dlouho nezasmál. A to přesto, že žánr akčního filmu nevyhledávám a akční scény ocením jedině jako integrální součást dobrého (obvykle sci-fi) příběhu. Beru film jako poctu klasikům, ale vnímám, že dnes je všechno jinak. Lipský a Vorlíček parodovali něco, co většina díváků prakticky neznala, zatímco Haluza musí počítat s tím, že kancelářská budova, podzemní parkoviště, společná akce dvou hrdinů atd. každému asociuje nějaké to béčko (mně Smrtonosnou past, Highlandera, Charlieho andílky atd.). A jako u každého poctyvzdání je i tady zajímavé sledovat nejen to, co ve filmu je, ale i to, co tam není. Tady třeba není sex (srdce opravdu není pod klíční kostí!). A víc zatím spoilovat nebudu. ()

peppe

Neuvěřitelně dlouhá půlhodina, ale vydržel jsem až do konce. Hodně podivné, herecký děs za podpory fondu české kinematografie!!!!! Jedna hvězdička za barvu. ()

tein odpad!

Tak toto opravdu NE! Nudne, trapne, nevtipne, hloupe. Nevim co to melo byt ale nebylo to vubec vtipne a ani trochu zabavne. Jako komedii/parodii nebo nedejboze poctu necemu a neci tvorby bych se to opravdu stydel nazvat. Do toho jeste udajny akcni hrdina (proti sve vuli), jez diky sve vade reci mumla stejne jako zaostaly cert v tech pohadkach kde hral. U tech retardovanych certu nebo vypatlanych pubertaku se to dalo jeste prekousnout, ale kdyz je mu uz po 30., tak to uz vazne nejde a jde videt, ze tento "herec" cerpa jen z popularity dob davno minulych. Madl je holt zarukou jiste urovne kvality - a to opet velmi nizke. Ac za tento pruser rozhodne nemuze jen on, presto tomu srazi dost na uz tak mizerne divatelnosti. Jedine pozitivum je, ze to bylo docela kratke (ikdyz mnohem delsi nez bylo treba). ()