The Sisters Brothers

(festivalový název)
  • Francie Les Frères Sisters (více)
Trailer 2

Oregon, 1851. Bratia Charlie (Joaquin Phoenix) a Eli (John C. Reilly) žijú v divokom a nehostinnom svete vrcholiacej zlatej horúčky. Na živobytie si zarábajú ako nájomní vrahovia. Na rukách majú krv zločincov aj nevinných ľudí. Ak ide o zabíjanie, nemajú žiadne zábrany. Je to ich práca. Mladší brat Charlie je doslova rodený zabijak a prirodzený talent. Eli však sníva o normálnom živote. Keď ich najme zločinecký boss Komodor (Rutger Hauer), aby našli a zabili zlatokopa Hermanna Warma, ktorý ho okradol, začína sa neúnavná naháňačka z Oregonu do Kalifornie. Na ceste plnej nečakaných prekážok začne zádumčivý Eli prvýkrát v živote uvažovať o tom, či sa peniaze dajú zarobiť aj inak než zabíjaním ľudí. Náročná cesta vystaví oboch súrodencov nejednej skúške a preverí ich vzájomné putá. Alebo to bude cesta plná pochybností, ktorá všetko zmení a povedie k ich poľudšteniu? (TV JOJ)

Trailer 2

a.kopecka

Viděli jste trailer k prvnímu anglicky mluvenému filmu Jacquese Audiarda? Dobře. Tak na něj zapomeňte, protože pěkně lže. Western z období americké zlaté horečky totiž není ani vtipný, ani akční. Vlastně je to úplně obyčejný western, u kterých já osobně zpravidla umírám nudou (čestnou výjimkou je loňský Hostiles). A dle hereckých výkonů u něj dost možná umírali i všichni hlavní představitelé, protože takhle matný Joaquin Phoenix se vážně jen tak nevidí. Jacques Audiard žánru westernu jako dramatický rutinér nepřináší nic nového a jeho vyprávění je tradičně pomalé, a v tomto případě i poměrně nevyvážené a roztěkané. Nechci The Sisters Brothers jako anti-fanoušci westernů úplně křivdit, ale za mě se tenhle výlet na divoký západ vážně moc nepovedl. A cena za režii v Benátkách je při pohledu na Cuarónovu Romu zralá na facepalm. ()

Malarkey

Dlouho se mně nestalo, abych po shlédnutí filmu byl tak na rozpacích, jako v případě The Sisters Brothers. Herecky je to tady totiž jeden velkej koncert. Příběhově tu ale trošku strádám. První hodinu se nic moc neděje. Na road trip western je tenhle film až moc velký lážo plážo. Pořád v sobě má ale takovou zvláštní tajuplnou atmosféru, že i když u filmu na jednu stranu mám tendence usínat, nutí mě další scény sledovat dál a čekat, co se z toho nakonec vyklube. Nakonec bych snad i mohl říct, že pokud je někde promarněný potenciál, tak je to právě v případě tohoto filmu. Na jednu stranu jsem ho dokoukal, několik dní po shlédnutí nad ním neustále přemýšlím, ale i přesto jsem si během filmu tak nějak říkal, že by bylo fajn, kdyby se v něm také něco dělo. Film, který si dokážu představit, že ho dál doporučím, ale zároveň budu čekat na názor. Tak moc rozporuplný jsem po jeho shlédnutí byl a několik dnů na to stále jsem. ()

EvilPhoEniX

Vůbec mi to nesedlo. Největším tahounem je drsňák Joaquin Phoenix. John C. Reilly se mi do westernu nehodí však vůbec a Jake Gyllenhaal mě poslední dobou baví čím dál méně. Příběhově je to docela neatraktivní, akce moc není a tempo se bohužel vleče. Vedle Hostiles a Ballad of Buster Scruggs tohle na mě udělalo nejmenší dojem.50% ()

emma53

Asi tak první třetinu filmu jsem se musela přinutit, abych vytrvala a nevzdala to, jak se to pomalu vleklo. Ovšem od návštěvy paní Mayfieldové to nabralo rychlejší obrátky a já se konečně z té letargie probrala. Ono to mělo také asi něco do sebe, nakonec proč by se konečně nemohlo občas upustit ve westernu od nekonečných stříleček. Tak jsem sledovala brášky a hlavně jak se to mlelo v duši Eliho. Úsměvná byla chvilka v hotelu se splachovacím záchodem, přemýšlela jsem jestli ten moment s broukem byl jako fakt a nebo trik a Charliemu mám za zlé, že si nečistil zuby jako jeho bráška. Ano, místy to bylo úsměvné, místy jsem byla smutná z různých ztrát. Nebyla to úplná klasika a proto možná i tu jednu hvězdičku přihodím i když na tom konci jsi Jacquesi malinko změknul. ()

Slasher

Kam se hrabe HOSTILES a BUSTER SCRUGGS, za mě letos šéfuje tady ten hezky zvláštní alternativní western. Poutal mě jak herecky (z Phoenixe přímo mrazí), tak po stránce humoru, kombinací špíňáků hrdlořezů, násilí a intelektuálních řečí, temnoty a nadějí, tak tím, jak je v ději nevyzpytatelný a jak pěkný nádech/ přesah to v sobě má. Teď jen si to nějak přebrat. ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na divokom západe, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v Európe, konkrétne v Rumunsku, Španielsku a Francúzsku. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. (BMW12)
  • Western je typický americký filmový žánr, odehrávající se zpravidla na severoamerickém kontinentě. Ani u The Sisters Brothers tomu ostatně není jinak, akorát ani jedna lokace, kde se snímek natáčel, neleží na americkém kontinentu – točilo se ve Španělsku, Francii a Rumunsku. (Nine)

Související novinky