The Sisters Brothers (festivalový název)

• Francie

• Austrálie

• Kanada

Western / Drama / Dobrodružný / Komedie

Francie / Španělsko / Rumunsko / Belgie / USA, 2018, 121 min

Láká hlavně obsazení a v tomto případě nemůžu říct, že by někdo zklamal. Zásluhu na tom mají i výborně napsané postavy, které dávají hercům solidní prostor. Špatná nebyla ani stránka příběhová, ale tady film dojíždí na to, že se Audiard snažil o netradiční uchopení žánru, což spočívalo především v až příliš častém filosofickém blábolení. Chápu, že tenhle prvek tu pro kontinuitu vyprávění být musel, ale z mého pohledu byl nadužívaný. Zkrátka to chtělo méně kecání a více střílení. Podívat se na to dá bez problémů, ale přece jen jsem čekal trochu víc. 70%(29.12.2018)

Na konci mě to dojalo ... velmi dobře se táhnoucí děj, který rozvláčně představuje ústřední dvojici, která hledá k sobě cestu mezi různými charaktery, aby na konci došly ke stejnému cíli i myšlence ... každý si z toho vezme něco jiného ... co, to si nechám pro sebe ... skvěle zahrané ... brilantně ... nebylo to ani tak zábavné jako poučné a emoční ... zajímavý film ...(3.3.2019)

Mám slabost pro westerny. Snad z nostalgie po časech, kdy jsem je - knižní i filmové - hltal jako kluk. Přitom se mi jich líbí tak sotva co bych na prstech jedné ruky napočítal. Inu, je to přece jenom béčkový žánr. A nedělám si velké naděje, že se ještě dožiju něčeho srovnatelného s Eastwoodovým Unforgiven. --- Tenhle kousek se zařadí mezi tu nepočetnou skupinu výjimek. Je to taky drama lidí zabíjejících pro obživu, jenže příběh je neobvyklý a postavy nejsou žádní comicsoví panáci. Mají své charaktery a ty se s příběhem odhalují a vyvíjejí. Dalo by se to říct i tak, že je to western, ve kterém herci hrají plnohodnotné charakterní role. Vzácná kombinace, tuze vzácná. --- Nedejte na to, že dávám jen tři hvězdičky. U mě jsou tři hvězdičky už docela hodně.(15.7.2020)

Na westerny fakt moc nekoukám, ale s takovou hereckou sestavou, jakou se honosí tenhle, jsem nemohl odolat. A určitě nelituji, že jsem se na Bratry Sestrovy podíval, nejenže již zmínění herci jsou vskutku úžasní, příběh je také celkem zajímavý a postavy dobře napsané, navíc padlo i pár docela vtipných hlášek, hlavně teda od Joaquina. Nic, co bych musel vidět znova, ale přesto jde určitě o kvalitní kousek. 7/10(19.8.2019)

• bourec

Na western se chytnu snad vždycky,navíc tady mě lákalo jeho obsazení.Samozřejmě jak trailer,tak i některý komentáře slibovali přesně to ,co sem na plátně viděl.Je asi jasný,jak mě to bavilo,navíc když mym nej westernem je Tombstone vod Cosmatose.Tohle je slovní cvičení s pár výstřelama.Nebavilo,a to mluví za vše.30%.(31.8.2019)

• - Jedná se o první anglicky mluvený western natočený francouzským režisérem. (Nine)

• - Spoiler: Poslední scéna, odehrávající se v rodném domě bratrů Sistersů, je jediný filmový záběr – nejde o střih a triky. Herci se mimo záběr vždy rychle převlékli a přemístili tak, aby, až se opět objeví v hledáčku kamery, to vypadalo, že se děj posunul o nějaký čas dopředu. (Nine)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na divokom západe, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v Európe, konkrétne v Rumunsku, Španielsku a Francúzsku. (MikaelSVK)