• Austrálie

Tony Devenyi

Kostýmy:

Sheila White

• kaylin

Nemám rád hrané filmy s animovanými postavami, protože to většinou nefunguje. Budiž králík Roger výjimkou. Ale film "Woody Woodpecker" rozhodně nemá na to, aby nějak více zaujal. Rodinný film, kde je od začátku jasné, jakým směrem se děj vydá. A nebojte, tvůrci vás nezklamou, přesně takové to bude. A Woody je tu spíš otravný.(22.3.2018)

• silentname

"Woody Woodpecker" alebo aj ukážka toho, ako sa nerobia filmy podľa kreslených filmov. Zatiaľ som nemal kandidáta na najhorší film roku 2018, tak už sa konečne objavil. Myslím si, že toto je film tak ukážkovo zlý, že ani neviem kde s ním mám začať. Môžem povedať, že prvých 5 minút filmu stačí na to, aby človek pochopil, že toto bude bolieť a videl všetky problémy, ktoré s filmom súvisia. Skoro. Ale ešte prv než začnem, tak poviem, že keď som bol chlapec, tak som mal rád Woodyho. Bol vtipný, bol energický a mal skvelé dobrodružstvá. A vedel presne ako ľudí pobaviť. Tento film to nemá v sebe absolútne. V prvom rade si teda povedzme, že tu máme neskutočne otravné postavy, ktoré som nedokázal stráviť po prvých 10-tich minútach a presedel som pri nich skoro 90 minút. Hlavný hrdina Lance je neskutočne nesympatický. A jeho plán o vytvorenie super modrého domu, ktorý bude môcť predať je úplne mimo. Plus už počas úvodnej scénky sa ukáže a človek, ktorý má peňaženku namiesto srdca. A vieme, že sa bude musieť na konci niečo naučiť, lenže je to lekcia, ktorú si naučili v milión iných filmov predtým všetci ostatní. A neprináša to absolútne nič nové. Jeho snúbenka je absolútne neznesiteľná. Nie je jediná vec, čo by ma na nej bavila a vďačne sa po prvej polhodine filmu zbalila a už sa nikdy do scenára nevrátila. Možno je to isté pozitívum, no nevnímam to tak. Pozitívum by bolo, keby vo filme vôbec nebola. Čo ďalej? Klišé a klišé. Máme tu úplne všetko. Ženu, ktorá nemá dokopy žiadnu osobnosť, no je novou láskou pre Lanca. Jeho syna, ktorý sa s Woodym skamaráti. Nedorozumenie, ktoré vytvorí vrchol filmu, tyranov, ktorí si budú chcieť ukázať svoju silu. A nesmieme zabudnúť na dvojicu - naštvaný zloduch a blbý zloduch, ktorí budú len proste zloduchovia, ktorí chcú prachy. Herecké výkony sú zúfalé, dejová línia nemá žiadne prekvapenia a humor... tak ten som si schválne nechal na záver. V seriáli bol Woody správne energický, vtipný a dobre spracovaný. Toto je presne opačná situácia. Je neznesiteľne otravný. A okrem toho neustále búra štvrtú stenu. A keď sa to stane, je to viac divné, než vtipné. A okrem toho sa nezaobíde bez exkrementov, prdenia a grgania. A vyzerá to tak že aj sám Woody má pocit, že všetci sme už boli nažhavení na titulky a nebudeme mať sequel. A dúfam, že pri tom zostane. Toto je jeden z najhorších rodinných filmov, čo som mal možnosť vidieť za dlhú dobu a otvorene hovorím, že nemá nič dobré pre dospelých, nič vhodné pre deti a nič zaujímavé pre fanúšikov Woodyho. Toto je proste facka. Obyčajná facka, za ktorú by sa mal niekto divákom ospravedlniť. Vyhnúť sa všetkými desiatimi Hodnotenie: F(28.1.2018)