The Monster Project

USA, 2017, 95 min

Victor Mathieu

Phillip Sebal

• ricci.s

Takže vlkolak, upírka a démon, trio nasraných bytostí, ktoré útočia na hlavných hrdinov. Tí samozrejme pobehujú kade tade za príjemného nočného videnia. A to minimálne vyše hodiny až do konca filmu. Bohovsky zaujímavé to bolo teda. Všetko koncentrované len na akciu a masky/triky. No ani tie neboli dobré. Veľmi, ale veľmi som pri tom trpel. Jeden predigitalizovaný zelenkavý bordel, ktorý trval celú večnosť a nie a nie skončiť. Toto podľa mňa môže zaujať maximálne detičky, ktoré sa pochvália v škole, akú nádheru videli. Ani štipka strachu či atmosféry, jedným slovom prázdnota.(19.8.2017)

• tron

Mám found footage celkom rád. Nevadia mi neznámi herci, (schválne) nízka technická úroveň a ani to, že väčšinou na konci kamera padne na zem a bez vysvetlenia nasledujú záverečné titulky. Čo mi však vadí, to je šetrenie za každú cenu (na začiatku poviem, že nakrúcam v zámku a pritom sa celý nasledujúci dej odohráva v prázdnych izbách nejakého dreveného polorozpadnutého domu), rozčuľujúce, morálne úbohé a nesympatické postavy (tu sú v podstate IBA také), podpriemerní herci (môže sa zdať, že nie, ale opak je pravdou: zahrať vlkolaka chce herecký talent a so cťou to zvládnu len veľmi dobrí herci). Nápad nakrútiť crossover upíra, vlkolaka a démona je detinský a vôbec nefunguje. Podaný je blbo a nelogicky, nevraviac o mizernom rozpočte, ktorý vám značne podráža nohy, ak nakrúcate film s vlkolakom a upírom, čo sú veci, na ktoré potrebujete dosť prachov. Jednotlivé príšerky samozrejme nikdy neútočia naraz a hrdinovia ich porazia tak klišéovitým spôsobom, ako sa len dá. Je tu takisto plno kravín a konín, kedy postavy v panickej hrôze utekajú pred monštrami a potom sa v pohode prechádzajú budovou, kde za každým rohom môže čakať jedna z oblúd a brutálne ich zavraždiť. Vrcholom je však až megaotravný, nechutne ukecaný afroamerický kameraman. Ale aj ostatní sú jedným slovom príšerní. Lezú vám krkom a máte chuť zabiť ich (pseudocool mladá upírka, pseudostrašidlený vlkolak, vodca tímu so záverečným prekvapením, polepšený drogovo závislý týpek...). Nikdy viac. 30%(20.9.2017)

• Marceloo

Po úspechu so strašidelnými internetovými videami sa dvojica kamarátov rozhodne skúsiť niečo lepšie. Prostredníctvom rozhovorov s osobami, ktoré tvrdia, že sú pod vplyvom démonických síl, chcú získať čo najvyššiu sledovanosť. Pripravia kameru, pozvú hostí, vydajú sa do opusteného domu a show sa môže začať. Čaká na nich však omnoho väčšie nebezpečenstvo ako predpokladali. - Vela som od tohto projektu s monštrami neočakával, ale aj tak to je sklamanie. Found Footage forma úplne pokazila celý dej, aj keď námet obsahujúci rozhovory s upírkou, posadnutým dievčaťom a skinwalkerom znie parádne. Záporáci sú sympatickejší ako kladné postavy a v podstate ide len o nekontrolovatelné behanie po peknom dome s prehnanou stopážou. Kamera je v tomto prípade úplne šialená a nepomáhajú tomu ani nekvalitné CGI efekty. Jednou z mála zaujímavých vecí na tomto horore sú postery, ktoré sa vydarili perfektne a dostali sa aj na titulnú stranu IMDb, čo sa u béčkových hororov často nestáva. + herec z The Ganzfeld Haunting a The Girl in the Photographs(18.8.2017)

• topr harley

Tak jako nic moc. Přiznám se, že FF nemám zrovna v oblibě, takže jsem od toho skoro nic nečekal. Jenže když jsem slíbil překlad titulků, tak co už. Film jsem prostě dokoukat musel. Prvních 40 filmu naprostá nuda a kecy o ničem, což je jasný důkaz nedostatku peněz nebo představivost. Jakmile se film rozjedeme a my dospějeme k bodu, kdy parta přátel musí utíkat před monstry, tak se na to dívat dá. Tak dalších 10 minut, pak už jsou to do konce filmu jen honičky po starém baráku, kde nejde nic vidět... Nikomu jinému než skalním příznivcům FF to nedoporučuji. Ale plakát hezký mají, to zase jako jo.(3.9.2017)

Found Footage horor show, co překonala (nízká) očekávání. Zpočátku v normálním, "seznamovacím" tempu, od poloviny černobílá a pekelně dynamická. Zanechme už Blair Witch Blair Witchí, jsou preciznější počiny v rámci subžánru. Tenhle je jedním z nich. Duo internetových a rasově smíšených filmařů (Justin Bruening & Jamal Quezaire) a nadšenců v jednom už nebaví zaplavovat internet svými podvrhy o nadpřirozených příšerách. Chtějí svým divákům dát mnohem víc. Něco, co bude mít realistický rozměr. Za tímto účelem uspořádají casting, jehož cílem je najít skutečná monstra. Ozvou se jim tři osoby, které o sobě tvrdí, že jsou démon, vlkodlak a upírka. Štáb k sobě přibere ještě další dva lidi, atraktivní bývalku strůjce projektu (Murielle Zuker) a údajně vyléčeného narkomana (Toby Hemingway), který se postupem času stane ústřední postavou příběhu. Celý natáčecí štáb si dá dostaveníčko se strašidly v odlehlé barabizně při zatmění měsíce. A když si tyhle tři natáhnete do baráku, můžete očekávat hotové peklo. A taky, že jo. Od půlky filmu se rozpoutá takový mazec, že jsem sotva stíhal to pobrat. Victor Mathieu na mě působí jako talentovaný nadšenec, který umí natočit film za pár hadrů, a ještě jej ani neošidí na speciálních efektech i maskách. Určitě spáchal i určitou inovaci v rámci žánru, neviděl jsem nic podobného. Ve spřízněných filmech pořád převládají statické záběry na nádobí v kuchyni, kterým po půl hodině "dramaticky" pohne "duch", nebo jsme svědky výskytu mimozemské civilizace, hodinu se nic neděje, až ke konci vše nepřehledně vybuchuje a to pořád dokola. Samozřejmě, že ani tohle není výkvět přehledného snímání, ovšem plní to svůj účel. Parta je zajímavá, monstra ještě víc. Favoritkou byla u mě fešná Yvonne Zima, která byla patřičně sexy pekelnickou upírkou, hned ale bod dolů, že film jejích služeb nevyužil v delším intervalu. Vlkodlak příjemně strašidelný, démon rozpoutal posedlost na všechny strany. Na závěr přišel zvrat, neodhadnutelný, nečekaný. Takže film je zde těžce podhodnocený. Za ty prachy vypadá luxusně. Solidní horor lomcovák. 8/10(4.11.2017)

• korbitch22

Prach obyčejná ukázka dobré práce maskéru a praktického užití efektů, jinak naprosto nezvládnutý amatérský horor který je svojí předvídatelností až smutný. Reakce hlavního hrdiny při prvních útocích jsou totiž tak klidné, že si řeknete, ''tak buď je Bruening tak špatný herec, nebo v tom má jeho postava prsty'', bohužel tady platí obojí. Při prvním podívání na tralier jsem se snad i chvilku těšil, ale jak už jsem zmínil,. kromě povedených masek a efektů je to hodně debilní, hlavně scénář, který se snaží přijít s jedním zvratem za druhým, ale prokouklo by to i malé děcko. Žánrové cvičení a to ještě jen v kategorii masky/efekty. Za ty jedna * a druhá za tu sexy upírku.29%.(21.10.2017)

Najviac béčkový akčný found footage ktorý nemá ani hlavu ani pätu.Určite to ale nieje taká katastrofa,ako tu ľudia píšu,len to netreba brať nejak vážne.Najväčší shit je prehnaná stopáž a fejkové tetovania tej upírky :D(5.9.2017)

• oveckaoa

Zase tak zle bych to neviděl. Viděl jsem daleko horší found footage horory například The Visit. Tady je dobrá myšlenka dát do hororu naráz čarodějnici vlkodlaka a upírku a na konci je to i napínavé bohužel tím to končí. Film nemá vůbec scénář ani logiku (půjdu natáčet s upírkou vlkodlakem a čarodějnicí do baráku se zabedněnýma oknama a ještě na úplněk by nenapadlo snad ani debila). Další věcí je, že se o těch postavách kromě toho, že jeden je indián a musí být v anonymitě a nosí na sobě kameru a ta upírka, že je tatérka nic nedozvíme tím pádem jsou nám buřt. O hercích z toho štábu ani nemluvě postava Jamala mě iritovala od první minuty. Vrchol je pak konec ve, kterém kdosi vyvolává antikrista což už zavání slátaninou. 40 procent(25.9.2017)

• tereez

No nevím, myslím, že takhle by se ke svým hostům nikdo chovat neměl. To je pak akorát dusno, všude kozlové, knězové, fetky, prostě nic moc. Je to asi tak bizarní jako Prostřeno se slepicí, rakví, čízekakem a zmrzlou spařenou kachnou dohromady. Hosti akorát tak nas..štvaní ze zábavy. Závěrečné bodování bude jistě naprd. Já dávám jedničku za sexy upírku.(19.8.2017)

Found footage nie je prave moj oblubeny styl filmov,ale tento sa vydaril,zo zaciatku je to nuda,len kecanie,ale potom,ked sa to rozbehne,tak je akcia az do konca a myslim,ze nuda urcite nehrozi...:-)(27.3.2018)

• brasek

Naozaj smiešna blbosť s rozháraným príbehom a potom démon vstúpil do hlavy Bryana, blbosť sa zmenila na trápnosť. Zápletka tak nejako sa dala očakávať a príchod Antikrista taký odvar o ničom.(11.9.2017)

• goauld

Už mě unavují tyhle sračkoidní footaagee camera filmy, kdy nějakej totálně vypatlanej amík má přelepenou kameru k oku a točí sračku za sračkou. Fakt nechápu, co na tom pořád ti amíci viděj... Jako, že to je sakra coooooool??? Ne není to sakra cooooool, je to sakra sračka !!!!! Tohle nedá ani jako výplň mezi reklamou TV Barrandov. Totální stupidita toto... Už od první minuty, jsem neustále zuřivě tukal na klávesnici šipku doprava a po 15min neustálého tukání jsem to vzdal tuknul myší na křížek přehrávače. PS: ...a tomu vypatlanci co kamerou prosí rodiče, aby mu poslali zase nějakej ten dolar, bych přál, aby místo toho točení sraček vzal krumpáč do pazour a jal se na pole odvést nějakou smysluplnější práci.(6.9.2017)

Ak niekto nemá rad FF, tak nech nepokúša koľko vydrží a skúsi niečo iné. Po technickej stránke, v rámci žánru, to veru nieje skvost, ale ani najväčší brak. Je pravda že niektoré postavy mi občas liezli na nervy. No mna zaujal ten námet dať dokopy upíra, vlkolaka a démona. Ja som sa na výsledku bavil.(10.2.2018)

• Essential

Totálna urážka žánru... 0%(20.8.2017)

• Mrscriticism

Dvě hvězdy pouze a jen kvůli maskám ty se fakt povedly jinak úplně stupidní děj....(9.9.2017)

Škoda těch černých čísel. Hotový FF orgie :D Máme tu upíra, vlkodlaka a aj creepy démonem posedlou japonku a Shyamalanovský twist na konci. No co víc si přát? Inu, třeba trochu víc rozpočtu. Po Grave Encounters je sice pravda, že s malým rozpočtem lze vyčarovat kvalitní podívanou, nicméně bohužel zde to kvalitu značně sráží. Jsem si jist, že zdejší triky by člověk uklohnil sám doma na svém železe. Pominuli triky, tak herci jsou taky nic moc. Rozhodně jim nefandíte a jen tiše doufáte, že brzo zdechnou :D I přes všechny nedostatky jsem se ale příjemně bavil a dostal jsem co jsem očekával. Řekl bych, že jsou i horší výplody Found footage v červenejch číslech, než je tohle. ***(5.12.2017)

• etsaym13

Chcel som si pozrieť nejaký horor. Pozrel som si Monster Project bez toho aby som sa pozrel aké má hodnotenie. A urobil som chybu. 95 minút nudy. Žiadne dobré ľakačky a ku tomu sa mi to zdalo ako veľmi hlúpy a stupídny nápad natočiť takýto film. Toho by sa bálo iba malé dieťa. Vizuálne efekty a masky boli jediné čo sa mi na tomto filme páčili. Inač nič.(14.6.2018)

kingik ma pravdu ,len dodam, ze az na upirku, boli herecke vykony dost ochotnicke, ale inac podhodnotene silno(5.11.2018)