Na počátku případu stojí anonym, který upozorní policii na příliš nákladný život Dagmar Králové, laborantky Chemotexu. Ta zjistí, že dívka si opravdu žije nad poměry a až příliš často objíždí hotely v okolí, kde se však nikdy dlouho nezdrží. Kapitán Záruba se rozhodne ženu předvolat a záležitost s anonymem ukončit. Králová má mezitím ostrou hádku s inženýrem Vaněčkem, který si v domku na předměstí zřídil pokoutní výrobnu alkoholu. Příčinou je mentálně opožděný řidič Eda Pelc, který přivezl kradené zásoby čistého lihu až k němu na dvorek. Ten cestou zpátky zastaví stopařce, kterou začne obtěžovat a když se dívka brání, nešťastnou náhodou ji uškrtí bezpečnostním pásem. Když se Králová zmíní o svém předvolání, vyvolá tím mezi všemi, kdo se na nelegální výrobě a prodeji alkoholu podílí, zmatek a ředitel hotelu Černý, který je šéfem celé bandy, se rozhodne výrobu ukončit a všechny zásoby zničit. Další den ráno je poblíž místa, kde policie nalezla zavražděnou stopařku, objevena druhá mrtvá žena, Dagmar Králová. Zpočátku se sice zdá, že obě zabil stejný pachatel, tuto domněnku však vyvrátí pitva. A tak se rozjíždí pátrání po dvou vrazích, jehož prvním výsledkem je odhalení pokoutní výroby alkoholu. Od té chvíle je už jen otázkou času, kdy si kriminalisté dají všechny části mozaiky zločinu dohromady a odhalí pachatele. (oficiální text distributora)

evangelik

Jak se doba mění. Jedna vražda kvůli "pár" flaškám pančovanýho alkoholu v "pár" hotelech.... Pokud si vzpomínám, v lihové aféře z r. 2012 byly ve hře desítky, možná stovky tisíc litrů, zamořená celá republika a žádná mrtvola mezi "zainteresovanými" (nepočítám ty otrávené nic netušící konzumenty). Časy se rozhodně zlepšily. Kolik toho alkoholu mohl ten skladník zdefraudovat? Z dnešního pohledu tedy úplně nesmyslná zápletka. Nevzpomínám si, kdy jsem tuhle detektivku viděl poprvé, ale asi to bylo ještě za totáče a ty čtyři hvězdičky jsem dal z tehdejšího pohledu. Rovněž těch těch cigaret, co si detektivové zapálili bylo z dnešního pohledu "trochu moc" (contradictio in adiecto). ()

vinducha

Osvědčená dvojice tvůrců nám naservírovala kriminálku , které nechybělo v době vzniku prakticky nic. Dnes už je tam spousta věcí spíš úsměvných. Ale dívá se na to furt pěkně. ()

CharlieX

Slušná detektivka, relativně bez politiky (vzhledem k době svého vzniku).Kromě Lábuse i kvalitní role pro Karla Hlušičku. ()

quido.morava

Z Klainových předrevolučních věcí asi jedna z tech lepších detektivek - přesto, některé geniální úvahy kriminalistů na základě "jedna paní povídala" jsou mírně přehnané. Pomalý spád děje, jak už je na tu dobu v našich končinách zvykem. Regina Rázlová i Jiří Lábus podali sice trochu moc divadelní, ale i tak výborný výkon; ostatní postavy v šedi průměru. ()

karelondatra

Nijak excelentní, ale v pohodě zkouknutelná krimi ze zlaté éry českého filmu. Minimálně je na tom vidět poctivé řemeslo od všech, kdo se na tom filmu podíleli. ()

czprava

Detektivka z dob, kdy ještě vrahové měli strach z provazu, aneb "věšáku"., jak bravurně pronesl vyšetřovatel v podání Jelínka. Pobavil mě Lábus lezoucí na komín přesně do místa, kam dosáhl požárnický žebřík. Rázlová se v první půlce promenovala v krátké sukýnce a dokonce si jí i sundala, když jí Lábus chtěl postříkat studenou vodou ze zahradní hadice. Holkám to tehdy nebývale slušelo, první půlka byla proto moc pěkná na pohled a utekla jako voda. Ta druhá už byla moc veřejně bezpečná a tam na diváka mělo zapůsobit kriminalistické umění tehdejších "tajných". Není to špatné, ale jelikož už to vidět nemusím, nemohu dát víc, než tři hvězdy. Dávám je tedy za tu první půli, za Rázlovou a za sice trochu slabší, ale přesto koukatelnou zápletku. ()