Ten dvanáctý

• Česko Dvanáctý muž (více)

Z dvanáctičlenného týmu, který je vycvičen k likvidaci nacistických strategických cílů v Norsku, přežije zradu pouze jeden. Čeká ho ale nejtěžší úkol jeho života. Musí zraněný uprchnout do Švédska přes nemilosrdnou severskou divočinu s pronásledovateli v zádech... (TV Prima)

von.netvor

Pět hvězd tomu neuvěřitelnému chlápkovi, který tohle opravdu prožil. Film je sice trochu přikrášlen, ale vůbec by nemusel. Zjistil jsem, že po trase, kterou se hlavní hrdina pohyboval směrem do Švédska se koná každoročně náročný pochod. Ač se koná v létě, je to docela nálož. ()

teekanee

Velice slušný mix survivalu a válečnýho dramatu. Nejvíc se mi na filmu líbilo to, že je to podle skutečný události a nikdy nepřestanu obdivovat hrdinstí lidí, který riskovali krk kvůli úplně cizím lidem. Nevím, jestli bych na to sám měl odvahu. 78% ()

StandikK

Velice silný příběh o hrdinství obyčejných lidí. Snad si filmaři moc nevymýšleli a já můžu věřit, že se toto skutečně stalo. ()

onevoice

Strhujúci a neuveriteľný príbeh. Skvele natočený. Zimu je cítiť až do špiku kosti. Nóri opäť nesklamali. Rhys Meyers vynikajúci záporák samozrejme aj so skvelým Gullestadom. ()

PORTER44

Další válečné drama sice bez bitev a bez většího střílení ale válečný z mrazivého Norska a to doslova když z nohou odpadávají prsty,né že bych tento snímek vyhledával znovu ale za podívání to stálo,klobouk dolů co toho ten chlapík vydržel. ()

Iloveporn odpad!

Už jsem to viděl, nahrál jsem si to, že se na to podívám znovu a nemohl jsem se k tomu odhodlat. Ne, nechci vidět ještě jednou nevěrohodné přežívání laviny, soba pašeráka, ani čekání, najdou či nenajdou-li esesáci pána ve stodole. ()

supg

Nechci hodnotit jestli je to možné, co se odehrálo ve filmu, i když asi ano, když jsem si našel info o hlavním hrdinovi. Ale film, byl profesně jistě slušně ztvárněn. Poslední scéna se stádem sobů byla poutavá, tak jako celý film. Snad jen stopáž mohla být kratší ()