Neoreul saranghan shigan (TV seriál)

• Jižní Korea

The Time We Were Not in Love

(neoficiální název)

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2015, 16x60 min

Byla jsem dlouho na vážkách, jak bych tohle měla hodnotit. Ha Ji Won a Lee Jin Wook tvořili krásný pár, hezky se na to koukalo, ale jinak děj mě moc nebavil a byl pro mě takový dosti a zbytečně komplikovaný, což nemám ráda. Myslím si, že kdyby tam byl někdo jiný, tak bych hodnotila spíše méně než více, proto jsem se nakonec rozhodla, že tak budu hodnotit i teď. Proto dávám pouze 3+(30.1.2016)

Další relativně příjemná předělávka taiwanského originálu, kratší, svěžejší s výraznějšími herci. Ale tak nějak mi nesedla celková myšlenka série (spoiler ahead), že partnera si vybíráme na základě toho, jak uspokojí naši rodinu, přátele, nikoliv jen nás. Sorry, ale fakt ne! Asi jsem poslední žijící romantik (nebo spíše tragický romantický hrdina) ve své věkové kategorii, kdy jsou všichni v tomhle věku buď už jen pragmatici, nebo cynici. Navíc ačkoliv je Ha ji Won, úžasná herečka, Lee Jin Wok jako Choi Won mi do hlavní role nějak nesednul, bylo to od něj až moc chtěné a křečovité, pasivní čubík, který měl dávno jednat jinak, nemůže být úplně sympatický. Daleko zajímavější byl charakter náladového pianisty Cha Seo-Hoo, kterého famózně podal Yoon Gyun-Sang, který zároveň rozšíří vaše obzory o dílo Johannese Brahmse, Franze Liszta.Seriál je to celkově zajímavý a napínavý, protože hlavní hrdinka má ve svém životě 3 zajímavé možnosti výběru, ale prostě jsem nebyl spokojen s celkovým vyzněním, průběhem, koncem, který tradičně nemá po 14 díle moc co nabídnout, tradiční korejský nešvar, který už veteráni neřeší.(3.9.2015)

• - Původní pracovní název Neoreul Saranghan Shigan, 7000 Days (The Time That I Loved You, 7000 Days) byl změněn na Neoreul Saranghan Shigan (The Time That I Love You). (andiek05)

• - Ve 2. epizodě (cca 28. minuta) Oh Ha Na (Ji-won Ha) a Choi Won (Jin-wook Lee) hrají hru "Tekken 3". (Denila)

• - A možná že se na celém ne zcela úspěšném šestnáctidílném tažení jihokorejskými televizními přijímači podepsal i fakt, že se produkční společnost rozhodla již v době samotného natáčení odvolat původní scenáristku Min-hyo Jeong, jejíž výsledky produkční společnost zřejmě nenadchly tak, jak by ji nadchnout měly, aby ji hned nato nahradila zkušenou ženskou scenáristickou dvojicí Do-yoon Jeong a Ha-na Lee. (Conspi)