Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

JohnBruk

Dvojice hlavních hrdinů působí uměle, tak že ve filmu překáží. Vedlejší postavy a jiné bytosti jsou doslova záchranou před otravnou dvojicí hrdinů, kteří svými replikami a plochými "vtípky" nezaujmou. Právě naopak. Scénář ke konci ztrácí dynamiku. Rovnice : něco z Avatara + vizuál a kontrasty Starwars universa + modní (neherecké) obličejíky = nezafungovala... Oproti tomu samotný nápad rostoucí kolonie různých civilizací "po vzoru kuličky brouka hovnivála" byl zajímavý. Film má nevyužitý potenciál. Škoda. ()

Zajdo

Besson to skoro dal, ukázal nám zaujímavé universum v skvelom kabáte ale ten rozťahaný, priemerný dej so slabým záporákom to zráža dole. Slabšie 4*. (Delevingne to dosť celé ťahala, čo by som nikdy nečakal, som zvedavý na jej ďalšie počiny, niečo v nej je.) ()

HH odpad!

Od začátku nuda, nuda, nuda. V tomhle filmu se nepovedlo nic - casting, scénář, režie, hudba a dorazil to dabing, na který jsem bohužel zabloudil...Když je prostě ústřední dvojice charismatická jako pytel otrub, a v případě Cary D. ještě ošklivý pytel otrub, nelze hodnotit lépe. ()

Kulda24

Sice to není další Pátý element, ale je to rozhodně zajímavé sci-fi, které je výbornou podívanou a který mě jako diváka dokázal uchvátit. Ve filmu je snad okolo 200 mega, takže je to pastva pro oči. Svět je představovaný velice hezky, ale bohužel v něm neměli hlavní hrdinové nějakou zvláštní úlohu. Ve většině případů se Cara a Dane neustále zachraňovali. Takže kdo jste čekali nějaký vymazlený příběh, budete možná trochu zklamaní. Myslím si, že i scénář nebyl tip top. Přišlo mi, že by to byl výborný úvodní díl trilogie, ale myslím si, že se ani dalšího dílu nedočkáme. Což je za mě veliká škoda. Film si toho moc nevydělá a i když měl dobrou propagaci, tak stejně zůstal v zastínění Dunkerku. I přes všechny ty nedostatky se mi film velice líbil a ty čtyři hvězdy si zaslouží. ()

dannyyy

Něco mezi Avaterem a Hvězdnými válkami. Dokonalé! Na ten film mě lákali do kina, ale myslel jsem, že je to nějaká dětská blbost. Nic jsem tedy od tohoto filmu nečekal. Teď, po shlédnutí mi zůstala brada dole a lituji, že jsem na to nešel do IMAXu. Hezký děj, dobrá akce, dobré masky, hudba, hodně barevné :) Opravdu se mi to líbilo. ()

Sydonai

Klasický post-recenzní obrat. Všichni to mají za průměr a já za nadprůměr. Graficky skvostné a nápadité, dialogy místy vtipné a ústřední dvojice funguje celkem dobře, i když Cara jednozančně vítězí. PS: Rihanny cameo potěšilo.:) 65% ()

Qeo

Valérian a Laureline budou pravděpodobně hodně zatracovaní. Neznám předlohu, ale hodně jsem se těšil na styl vyprávění jakým byl vyprávěn, snad již legendární, Pátý element. A přesně toho se mi dostalo. Vlastně romantická pohádka, přímočará a bez zbytečných odboček. Hlavní hrdinové jsou tak strašně nesympatičtí, až jsou strašně sympatičtí a proto sem si je hned zamiloval. Stojí to za to, nenechte se odradit. ()

John8

Hezké na koukání ale jinak agresivně průměrné, několikrát během filmu je vidět moment kdy měl někdo z tvůrců nápad na Cool udělátko, zápletku nebo dokonce rasu které posune hrdiny a příběh dopředu, na udělátko se ale ihned po jeho použití zapomene nebo je briskně smeteno z povrchu (země?). Pořád jsem čekal že mě příběh někde překvapí ale nic se nedostavilo. Průměr a co hůř průměr s velkými ambicemi. ()

hazaba

Pěkná ptákovina s "herci", nad jejichž výkony by člověk brečel. Jediná dvě plus tak bylo roztomilé zvířátko, které maroko perly a pár vychytávek. ()

strikeman

Tenhle popkorn mi docela chutnal a já přitom popkorn nerad... Zábavná oddechovka, ve které Luc Beson dokazuje, že přecejen ještě dokáže vypotit něco koukatelného. 75% ()

char_t

Fifth Element meets Jupiter Ascending meets Avatar. Až na to, že Pátý Element byl výrazně zábavnější, Jupiter měl opravdové herce a Avatar... byl lepší úplně ve všem :-) Valerian má aspoň dokonalé vizuály - výprava je naprosto boží a designově se povedlo všechno od kostýmů přes tucty mimozemských ras až po kosmické lodě. Zbytek ale zaslouží absolutní nulu. Obsazení bych za herce označil asi jen v hodně velkých uvozovkách, scénář je děravý jak řešeto, celé univerzum nedává moc smysl, ani akce nestojí za nic. Luc Besson si zjevně splnil sen (fajnové CGI a striptýz od Rihanny included), a my ostatní můžeme v klidu Valeriana odeslat do hlubin zapomění... ()

Radek.SCH

DeHaan obsazený trošku nešťastně (sedlo by to Cruisovi), Cara je alespoň neskutečně hezká a dobře se na ni kouká (když už nic jiného), vizuál na jedničku, vtip to má. Konec... chjo. I tak je to povedené scífko a brát se to ještě o trochu míň vážně, mohl z toho být druhý Pátý element. A stejně nic lepšího v tomto žánru letos podle mě natočené ani nebylo. ()

BOURQUE

Vizuálne dobre zvládnutá vec, ktorá si zaslúži dostatočne kvalitný display a reproduktory. Príbeh bez väčších prekvapení, kde záver, vzhľadom na detaily, ktoré vidíme, je miestami nevypracovaný. Postavy E. Hawka a Rihanny tu slúžia len pre zvyšovanie dĺžky filmu. Herecké duo D. DeHaan a C. Delevingne je sympatické a funguje dobre, ale čakal som ešte viac spoločných akčných scén. Skratka, v rámci možností to nie je zlý film od pána Bessona a rozhodne zaslúži jednu šancu. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Rathalos

Pri sledovani tohto sci-fi filmu som mal rozne pocity,raz ma to bavilo a bol som spokojny,na druhej strane zase nebavilo a chcel som to vypnut,vrcholne nesympaticky bol herec Dane DeHaan,naopak Cara Delevingne je kocka,skoda,ze to nebolo aspon o 3/4 hodinu kratsie,ale zase spracovanie bolo velmi dobre,taktiez aj triky ci masky a aj vizualna stranka sa mi pacila,takze davam 4 hviezdicky so zazmurenim oboch oci...:-) ()

Flavors

Po vizuální stránce jsem nadšená, líbil se mi příběh a až na obsazení hlavních hrdinů, byla bych 100% spokojená. ()

Folky

Je to neuvěřitelná patlanice motivů a dějových odboček, ale dost mě to bavilo. Ten svět je vizuálně úžasný a rozhodně o mnoho víc zajímavý, než film stihne ukázat. A já ho chci co nejvíc prozkoumat. Jenže když se film snaží ukázat co nejvíc, jako celek se to rozpadá, takže nejlepší je úvodní akce, která má fajn nápad a ještě lepší provedení. Poté už to jde jen dolů, i když rozhodně ne na dno. Chtělo to pevnější uchopení a lepší scénář, který by to zkrátil na necelé dvě hodiny. Takhle si to rád někdy znovu pustím, ale zůstane spíš myšlenka o kolik lepší to mohlo být. ()

Ombak▼Penari

Průser je slabý scénář a opravdu nevhodný casting do hlavních rolí. Velké plus je naopak rozmáchlý a přitom sympaticky originální svět, kde je stále na co se dívat. Rozhodně se film příjemně sleduje, ale bohužel po skončení titulků nezůstanou žádné hluboké dojmy. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017