poster

Avatar

 • USA

  Avatar

 • Velká Británie

  Avatar

 • Slovensko

  Avatar

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Velká Británie, 2009, 155 min (SE: 171 min, Director's cut: 178 min)

Externí recenze k filmu (25)

 • Abysszine.com (Štěpán Šimek) *****

  "Prostředí Pandory je zfilmovaný sen každého milovníka fantastiky, každý detail, byť jen padající kapka na exotický květ, působí mimořádně sugestivním dojmem. Podobných momentů spatříme na ploše skoro tří hodin nespočet a už jen tento holý fakt činí z Avatara přelomové dílo. Velmi oceňuji, že se…" (více)

 • Blog.IDnes.cz (David Hanuš) *****

  "Po technické stránce nelze filmu skoro nic vytknout. Kamera funguje tak, jak má, ale zoomování na detail funguje poprvé, podruhé, jenže potřetí a počtvrté se jeví již mírně opotřebovaně. Střih není naštěstí zběsilý a nechává nás, zvlášť při akčních scénách, hltat dokonalost práce režiséra. Jediná…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "James Cameron je späť. Nie v úplne najlepšej forme, ale je cítiť, že mal víziu a urobil všetko preto, aby ju naplnil. Vizuálna stránka Avatara predstavuje určite to najlepšie, čo sme na poli počítačom generovanej grafiky mohli vo filme zatiaľ vidieť. Nemôžeme však kvôli tomu zásadne znižovať nároky…" (více)

 • Cinemo.cz (Jakub Miller) *****

  "Pokud má smysl zajít tento rok na nějaký film do kina, tak je to rozhodně Avatar v 3D. Za těch pár desítek korun totiž budete odměněni stovkami různorodých pocitů a zážitkem na několik dnů, týdnů, měsíců dopředu." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Avatar je velkolepě zpracované tisíckrát omílané téma o hodných divoších (mimozemšťanech) a zlých, peněz chtivých pozemšťanech. Mediální “humbuk” kolem filmu sice znásobil zisky, ale ubral na výsledném kouzlu. Ale o peníze jde až na prvním místě, že pane režisére?" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Hauer) ****

  "Tvůrci skutečně nelhali – snímek dělá všechny ostatní zastaralé a přichází nikoliv s počítačovým efektem, ale obrazem skutečnosti. S velkým zaujetím se pracovalo nejen na krásách planety, ale i na dalších věcech. Vznášedla, kráčející ozbrojení roboti, obrovské těžební stroje, to všechno vykreslené…" (více)

 • FantasyPlanet.cz (Boris Hokr, Jarmila Křenková) *****

  "Cameron, vizuální orgie, klišé využitá tak, že chápeme, proč jsou ve filmech méně zručných filmařů neustále používána, velká dobrodružství a ještě větší city v nejpohádkovějším masakru dějin... A sex s kočkou. <i>Avatar</i> se vám nemusí líbit, ale odsoudit ho můžete až po zhlédnutí…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Ľudovít Schmidt) *****

  "...napriek týmto málo mínusom dosiahol Cameron vo svojom Avatarovi správne vyvážený príbeh obsahujúci takmer všetky očakávané prvky. Podarilo sa efektívne spojiť scifi dobrodružstvo s dojímavým príbehom lásky..." (více)

 • Filmo.cz (Petr Semecký) *****

  "Samozřejmě i tady Cameron využívá předvídatelnosti plynoucí z ověřených žánrových klišé a jen dotahuje pomyslné šroubky k maximálnímu užitku. Výsledkem je nejen kulervoucí audiovizuál, nýbrž i emocemi naládovaná závěrečná katarze, jíž nedokáže zmrzačit ani sebehorší dabing, který možná paradoxně…" (více)

 • GTMagazin (Jiří Olmer) *****

  "Snímku se dá vytknout snad jen jediné, a to hudba, která v některých okamžicích lehce pokulhává za jinak dokonale sladěným celkem. Filmový štáb v čele s Jamesem Cameronem vytvořil něco nového, něco převratného a právem teď opřádají snímek nejrůznějšími superlativy." (více)

 • Houser.cz (Daniel Řehák) ***

  "Pokud by se měl v této recenzi hodnotit pouze technologický pokrok, dostal by Avatar pět hvězdiček bez přemýšlení. Sto šedesát minut trojrozměrné jízdy po od základů uměle vytvořeném světě, kde se střídají živí herci s virtuálními bez mrknutí oka, aniž by ztratili na věrohodnosti, zaslouží potlesk.…" (více)

 • iDnes.cz (Tereza Spáčilová) ****

  "Výsledný dojem z projektu, který by mohl být nejdražší v dosavadní historii filmu (přestože to producenti popírají), je tak více než rozpačitý. Skoro by se chtělo říct, že hybridem není ani tak Avatar jako postava, nýbrž sám film. Podivná směs moorovského envinromentalismu, zemanovské poetiky a…" (více)

 • JiriNapravnik.cz (Jiří Nápravník) *****

  "Kritici filmu vytýkají mizerný příběh. Já bych jej nenazval mizerným, je však jednoduchý a bohužel dosti předvídatelný. Na druhou stranu je otázkou, zda by příliš složitý příběh nebyl na škodu a neodtáhl by diváka od vnímaní propracovanosti světa apod. Nicméně i z jednoduchého příběhu se dá udělat…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) *****

  "Velkolepý comeback, velkolepý film. James Cameron se z postu režisérské špičky konce minulého ticíciletí přesunul na režisérskou špičku začátku toho nového - snad nebudeme čekat na další jeho film znovu dlouhých dvanáct let. Ano, Jime, jsi stále král světa..." (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ****

  "Hype funguje dokonale. Z Avatara sa stal najočakávanejší film dekády hneď po Pánovi prsteňov. Cameron dotiahol po 12 rokoch svoje dielo na veľké plátno 3D sál a chce nás presvedčiť o tom, že mu stále patrí trón kráľa blockbustrov. Avatar nie je revolúcia. Je to obrovský poctivý blockbuster, aký vie…" (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) *****

  "James Cameron, oscarový režisér takových hitů jako Terminátor nebo Titanic, si s myšlenkou natočit Avatara pohrával už kolem roku 1995. Tehdy mu jeho sny ještě brzdila nedokonalá technologie. Do kin se tak příběh o planetě Pandora dostává až nyní a můžete si být jistí, že Cameron ani tentokrát…" (více)

 • Kultura21.cz (Teodor Pravický)

  "Kdykoli se člověk dostane do konfliktu s něčím, co je mu sympatické, začne o svých pohnutkách přemýšlet. Do svízelné role naivního průzkumníka se dá vžít velmi snadno, protože dostává dost striktní instrukce, a přitom jde proti jakési lidskosti, kterou máme všichni rádi." (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) *****

  "Avatar zhmotňuje fantazie svého tvůrce téměř dokonale a bez zjevných upozornění na jejich nereálnost. Ve spojení s třetím rozměrem prolamuje hranici mezi představivostí a realitou. Můžeme se jako diváci jen těšit, co nás v budoucnu čeká, protože možnosti se za předpokladu dostatku financí…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Dokud se příběh stylizuje do pestrobarevnější verze střetu indiánů s civilizací, ohromení se nedostavuje. Příběhu chybí jiskra i motiv ke sledování. Plejáda digitálních postav za posledních deset let natolik otupila smysly, že národ Na’vi, jakkoliv digitálně mistrný a propracovaný, nevzbudí…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Velkolepý sci-fi návrat Jamese Camerona fascinuje svou audiovizuální prezentací, která nemá v historii obdoby. Čitelný příběh s výrazným ekologickým podtextem je mistrovsky zrežírován a technologicky maximálně vypiplán. Byl-li nějaký film stvořen pro kino, pak jím je nepochybně Avatar." (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) **

  "Až som sa hanbil, že takú blbosť vôbec pozerám a že ju streštene vymyslel pojašený takmer 60-ročný chlap so zapálenými lýtkami, ktorý neurobil nič iné, len blbý remake ARTURA A MINIMOJOV a bol pokakaný strachom aspoň to priznať v titulkoch." (více)

 • Rozhlas.cz (Mario Jarý)

  "Avatar je výjimečný film. Výjimečný dokonalým marketingem, který davy vrátil do kin, a potěšil tak filmové producenty. Za 17 dní v kinech vydělal celosvětově přes jednu miliardu dolarů, a suverénně se tak sápe na první příčku nejúspěšnějších filmů všech dob. Pochopitelně se mluví o druhém a třetím…" (více)

 • Sme.sk (Jiří Sčobák) *****

  "Existují prostě různé výborné filmy. Některé ohromí, některé přimějí k zamyšlení, některé rozpláčou, některé pobaví. Po některých zůstanou v hlavě otázky, po některých pocit. Po Avatarovi mi v hlavě zůstal svět. Svět, který chci vidět znova." (více)

 • Tn.Nova.cz (Petr Zelený) ***

  "Ne že by člověk čekal dilemata jak z pera Williama Shakespeara, ale aby to byla zápletka na úrovni lepších telenovel nebo zpackaných romantických komedií? Tak to pardon, ale to prostě údajný film roku (nebo dokonce desetiletí) prostě sráží mnohem níž. Když i průměrný divák hned na začátku odhadne,…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Milan Kajínek) ****

  "Animace postav Navianů působí opravdu přesvědčivě. Mimika tváří a vírazy očí jsou významným prvkem vytvářejícím charakter každého pandořana. Živí herci, v příěhu zastupují lidskou rasu z umírajícího světa. Kombinace herců s animací krajiny a pandořanů na autentičnosti snímku neubrala, naopak se…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace