Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

MickeyStuma

Že Luc Besson sci-fi umí nás už přesvědčil v roce 1997 snímkem ´Pátý element´, který měl být takovou evropskou odpovědí na americké ´Star Wars´. Nyní, po mnoha letech, od něj máme sci-fi další a v plné parádě. Pestrobarevná plejáda různých scén, které ve většině případů již známe z mnohých starších sci-fi  snímků, ale jelikož je to natočeno dle komiksu ´Valerian & Laureline´,  jakoby to nějak ani nevadilo. Fantasie všeho možného i nemožného tu byla využita naplno a tak se po dějové i technické stránce je na co se dívat. Zařazení snímku je na první pohled vcelku složitější, než se zdá. Dá se ještě vůbec považovat za honosné sci-fi a nebo se už jedná o výbornou výpravnou sci-fi pohádku s prvky fantasy? Buď jak buď, jedná se o snímek pro celou rodinu, kde si každý jistojistě najde to své. Současná filmová technologie je již na takové výši, že filmaři mohou bez problémů vyprodukovat snad už naprosto vše. A když tento snímek vezmu kolem a kolem, rozhodně se dá považovat jako silný konkurent Cameronova právě po technické stránce  revolučního snímku ´Avatar´. Veškerá vizuální kreativita a dovednost vypadá úžasně a po divácké stránce tak oslní, že lze bez problémů si nevšimnout určitých scenáristických chybiček. Děj příběhu není nijak špatný, ale místy přeci jen to chtělo krapet přibrzdit v tom tlačení na pilu a místy zase naopak. Každopádně Besson vytvořil skvěle vypadající film, který zachycuje ducha a pocit originálního (evropského) komiksu. https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--Id1ECCpS--/c_scale,f_auto,fl_progressive,q_80,w_800/l3eu89dwjwu1mvf2wgod.png ()

lemonova

Náhodou čo sa týka zábavy a fantázie v pohode porovnateľné so slávnejšími Sci-Fi z posledných rokov. Vymenila by som akurát toho nešťastného Valeriána. Inak v tom bolo dosť pekných nápadov (je fascinujúce, že ešte stále sa dá prísť s nejakým novým nápadom, hoci máme pocit, že všetko sme už videli) a párkrát som sa dokonca aj zasmiala. ;) ()

helloween93

Cara Delevingne je hlavní tahoun Valeriana. Dane DeHaan mě zaujal už v Cure for Wellness, ale tady byl ve stínu Cary. Sci-fi to není špatné, jen tomu chybí silnější moment, výrazný záporák (Cliwe Owen hodně slaboučký). K vizuální stránce filmu nejde asi nic namítat, tvůrci se u fantastkního světa vcelku vyřádili, bohužel však nedokázali úplně využít potenciál celého světa. Besson z námětu mohl vyždímat o trochu víc, především po emoční stránce. Když Valeriana porovnám s podobnými sci-fi projekty posledních let, tak je jednoznačně o parník lepší než byl John Carter a o dva parníky lepší než Jupiter Ascending. Bohužel, společný prvek s těmito filmy je brutální komerční neúspěch, kdy v případě Valeriana film stál kolem 180M dollarů a utržil 225M $ celosvětově, což z něho asi dělá propadák letní sezóny 2017. Není se moc nad čím podivovat, když někdo uvolní tak velký rozpočet na projekt ze světa, který zná hrstka lidí, to bývá hlavní příznak finanční katastrofy. Přesto se však nejedná o špatný film, s lepším scénářem a trochu větším focusem na divákovy emoce mohlo jít třeba o menší finanční pohromu. 3* ()

Olík

Luc Besson rok 1997 Pátý element - Luc Besson rok 2017 Valerian a město tisíce planet…..no co už, posuďte samy. Poslední dekádu už to prostě není ono. Synek instruktorů potápění je sice cítit až za rohem, ale jinak slabý odvar současných sci-fi fantasy. Zápletka jakých nakoupíte na každém rohu deset. Visuelně někde mezi Taxi a Arthur a Minimojové. Ale co je největší průšvih…..herečka aka modelka Cara Delevingne, kterou našinec zaregistroval především na bulvárních stránkách, díky jejím lesbickým eskapádám. A úlet roku Dane DeHaan. Rádoby vesmírný floutek mající rozestlanou postel v každém přístavu….takový fresh Han Solo. Ale jděte paní…..Lojza ze šroubárny s charismatem nohy jídelního stolu. Vzdálené galaxie už nejsou to, co bývaly za dob Lucasovy Nové naděje…..nakonec, ale co je :D ()

Wallis3 odpad!

Casting na tohle museli dělat pod parou, páč kdo věřil DeHaanovi toho hvězdnýho čupr supr agenta, by měl dobrovolně podstoupit lobotomii(mě osobně pořád tanul na mysli loňský vánoční rachitický kouzelník Žito)Příběh je prapodivná slátanina, která si dvou a čtvrt hodinovou stopáž absolutně nezaslouží, točící se kolem podivnýho ježka(kterýmu tam snad říkají odborně konvertor Jahaha), kterej sere perly. No a nakonec se neopomenou ani pindy kolem lásky. Nejlepší pasáž byla, když si ten Jabba skoro the Hatt pokapal hlavu Delevigneové citrónem a zkoušel ji otevřít tím louskáčkem. No zase se věnovalo víc pozornosti vizuálu než příběhu. ()

Ben Nevis

Je to vykrádačka všech možných space oper, ale ruku na srdce, jsou Star Wars o tolik lepší? Tenhle film snad ani nemá vyšší ambice než na béčko a pobavit umí. ()

tomik99

Film, který si pro sebe kradou hlavní dva představitelé. Ať už mluvíme o Daneovi DeHaanovi či Caře Delevinge, oba byli skvělí a nesou film na svých bedrech. Troufám si říci, že Cara byla o něco málo lepší a dodávala celému filmu potřebnou šťávu. Film dobře začne se zajímavým úvodem, který vtáhne diváka do děje, pak následuje velice zajímavá, progresivní a inovativní scéna na tržišti s dimenzemi a každý fanoušek sci-fi je v sedmém nebi. Bohužel zhruba od prostředku filmu snímek nečekaně ztratí tempo. Skoro mi to připadalo, jakoby si režisér uvědomil, že něco důležitého k vyprávění už má jen na chvilku a přece každý správný sci-fi film musí mít dvě hodiny, tak něco narychlo vecpal do prostředku filmu. A bohužel je to dost znát. Prostřední část je pomalá, únavná a prakticky nemá nic společného s hlavním dějem snímku. Když tuto část přeskočíte, prakticky o nic nepřijdete (pakliže nejste fanoušci Rihanny), protože se v ní nic nestane. Závěr vše zase trošku napravuje, ale je pravda, že mou pachuť z prostředku finální scéna neodehnala. Možná je to také tím, že jsem postrádal akčnější finále. Jaký je tedy Valerian film? Takové průměrné sci-fi, které na vás v prvních minutách vybalí to nejlepší, ale posléze stagnuje. Kdyby to šlo, dal bych tři a půl hvězdy. P.S.: Potvůrky jsou pěkné, ale chtělo by to lepší péči digitálním efektům. Nebo ještě lépe maskám, které na mě působí věrohodněji než jedničky a nuly. ()

bararich8

Krásné dílo, které muselo dát grafikům opravdu hodně práce, svět je velice živý, neskutečně zajímavý a opravdu skvěle zpracován. Další věc, co se povedla jsou postavy, kde ústřední dvojice opravdu funguje a další role nejsou taky k zahození. Pak se mi hrozně líbil humor - ten je všudypřítomný, ale přitom je tak hezky dávkován, že to není vyloženě komedie, ale prostě to neustálé hašteření, hlášky a provedení některých akčních scén (včetně chytrého využití dimenzí v první akci) - tím se odlišuje a rozhodně potěší. Pak chválím tempo, které je dost vysoko a neustále se něco děje, nejsou tam vyloženě hluchá místa a ve výsledku se za ty 2 hodiny stihne hrozně moc. Negativem můžou být mimozemšťané, kteří jsou jaksi bez nápadu (vždy mají stavbu lidského těla = nuda), ale hlavní problém je, že to nedokáže posadit na zadek, vtáhnout do děje, ani emočně. Po skončení tak odcházíte z kina bez toho, aby to ve vás něco zanechalo, a druhý den sice víte, že to bylo moc pěkné na oko, ale zbytek... Pokud vás však oslovil Jupiter Ascending a hlavně John Carter, mazejte do kina, budete nadšeni 4,5* ()

Eduardo

Vizuálne neskutočná žranica, ale príbehovo to teda žiadna sláva nebola (aj keď nudiť to určite nenudilo). Hádam z toho vyťažia viac v prípadnom pokračovaní, keďže minimálne to univerzum má veľký potenciál. V každom prípade sa na to určite oplatí ísť do kina, len od toho neočakávajte druhý Piaty Element. ()

HenryIvan

Ľutujem len, že som to nevidel v 3D. Vizuál a grafika postáv či priestoru je tu skvostný. Besson sa tu s tým parádne vyhral. Inak to celkom ušlo. Popísalo sa tu toho dosť, no dej nebol najhorší. DeHaan ako Valerian ukázal, že sa v istých oblastiach dá staviť na viac-menej neznámu hlavnú postavu. Cara Delavingne je veľmi krásna a pôvabná. Má isté čaro, ktoré mi ulahodilo a aj jej herecký prejav v role Laureline bol adekvátny k očakávaniu. Inak povedané, ta rola jej sadla. Mrzia ma len dve veci, výber Clive Owena do role záporáka a isté špecifické poňatie filmu. Clive Owen hraje najbezmocnejšieho záporáka akého som videl, nie je to jednoducho správne zvolený herec do tejto role. To isté špecifické poňatie je, že sa z toho silou mocou snažil Besson urobiť love story. Isté napätie medzi postavami bolo správne, no už od začiatku nás prekvapí náhli pokus Valeriana o niečo, čo je úplne hlúpe a autormi povedal by som až blbo vykonštruované. Nebyť tých pokusov o to, ktoré sú bohužiaľ počas celého filmu, by sme nevideli pôsobivé cameo Rihanni a film by bol asi o 30 minút kratší. A tak by to bolo lepšie ( no tá Rihanna by mi tam asi chýbala ). Vtipných momentov tu bolo zopár a aby som si na nich spomenul, musel by som dlhšie loviť v pamäti. Ale kino robí svoje a vo väčšine stále zlepší celkový dojem. 65 %. ()

madejja1

Je to moc pěkný, to je tak všechno, DeHaan je divnej, Bruce to zvládnul přehodit z bizáru do kultu, to on nezvládne. Cara nakonec spíš lepší než horší a konec naprosto dojebanej :-( Lucu co to kurva děláš?? :-( ()

ludva10

Za mne docela zklamání. Když jsem poprvé uviděl trailer v kině ( scénárista "pátého elementu" ), říkal jsem si, na tento film bych mohl jít, vypadá dost zajímavě. A opravdu, začátek velice zajímavý, bohužel pak už se to tak nějak vleklo bez nějakého výraznějšího děje a že by mě nějak nadchli herecké výkony? To také ne. Jo a také mě nějak neseděl hlavní hrdina, který je ve filmu prý úplný playboy, ve skutečnosti se mě zdál skoro jako malý chlapec. Na zmiňovaný "pátý element" to nemá ani náhodou a i "Angel-A" měla alespoň zajímavý děj. Takže za mne horší 3*. ()

Rikky007

Jako velký fanda 5. elementu a Kurýra jsem se těšil. Vizuálně je to rozhodně moc pěkná podívaná se zajímavým obsazením. Tak trochu mi to díky hlavním mimozemským protagonistům evokovalo Avatara a i s ve výsledku ne příliš komplikovaným příbhem a pointou k němu nemá daleko. Zklamaný, ale ani vyloženě naděený jsem nebyl. Je to vizuálně působivá sci-fi stravitelná pro každého. Některé prvky z pátého elementu tu jsou, ale jaksi ve formě znormalizovaného odvaru. Celkově mírný nadprůměr. ()

Torpid

Klidně bez příběhu, jen dvě hodimy fantazie a humoru s dobře napsanými postavami a diaology. Bohužel špatný casting /DeHaan, Owen/, tragický příběh avatáru a doslovná poslední půlhodina - čiré bolestné zlo. A to mám Bessona vlastně rád. Tolik prachů za nádherný vizuál a oni nezaplatěj dobrýho scénáristu - tak jak to bývá u tohodle druhu filmů zvykem. ()

Kingjiri

Evropskejch akčních scífek je jako šafránu a takový, který maj rozpočet přes sto mega, se daj určitě spočítat na prstech jedný ruky. Potěšilo, že byly chechtáky naplno zužitkovaný v podobě vizuálu (s výjimkou kýčovitě zbarvený a předigitalizovaný planety Mül), solidní porce akce a výpravy. Jenže Besson byl z technickejch možností, kterejch nadšeně využíval, nejspíš natolik konsternovanej, že už jaksi zapomněl na příběh. Zápletka byla natolik triviální, že by k její odvyprávění bohatě postačila stopáž minimálně o půl hodiny kratší. Nějaký scény měly za úkol pouze nafouknout právě stopáž a nějaký zbytečný postavy zase nalákat diváky na jinak zajímavej casting (Ethan Hawke nebo Rihanna). Hodně mi chybělo epický napínavý finále a pořádnej záporák (Clive Owen by ho zvládnul s přehledem, ale z hovna bič neupleteš). Hlavní postavy se zkrátka stále za něčim honěj, občas pronesou vtipnou hlášku, jenže jsem postrádal jakejkoliv motiv nebo moment, kterej by mě donutil v napětí očekávat, co se bude dít dál. Finanční neúspěch byl bohužel plně zaslouženej a Besson promarnil velkou (a nejspíš poslední?) příležitost vrátit se do první ligy, ačkoliv potenciál na to bezesporu měl. ()

bif

S láskou zpracované sci-fi, které má své skvělé momenty, ale i vyloženě béčkové. Kolem a kolem je to samozřejmě zklamání, protože nové sci-fi od Bessona, to přece musela být bomba! Ve výsledku mi to ale nevadí. Je to hezký film, na který se jednou rádi podíváte a potom zapomenete. Nic víc, nic míň. ()

rukay

No, žádná sláva. Pátý Element (5*****) 2 se nekoná. Ano, digitálního obžerství se vším všudy bylo znovu dosaženo, od Cameronova Avatara (5*****) je to po delší době opět pořádně nestřídmé vizuální i trikové porno, bohužel ale navěšené na příběhu, kterému tak nějak už od půlky citelně nestačí dech. Snaha oslnit a překvapit je tak očividná, až se závěr stává předvídatelným a poslední minuty filmu dějově vyprázdněnými. Nadto bylo silně znát, že se ve prospěch pompézního úvodu muselo v závěru střihat až příliš nemilosrdně. Těžko říct jaký by mohl být director's cut. Už teď by to ale možná celé působilo lépe jen jako úvod k rozsáhlé filmové sérii velkolepého universa či drahému seriálu - což je ostatně podtrženo epizodickým stylem vyprávění - ale jako samostatný snímek nemá prostě Valerian co nad průměr nabídnout. A i když hlavní postavy jsou slušné, Dane DeHaan s Carou Delevingne tvoří působivou dvojici, sympaticky jinou od očekávaného stereotypu, tak ve vedlejších rolích to už žádná velká sláva není. Kromě zábavného camea Rihanny a Ethana Hawka, samozřejmě. Jako blockbuster nadprůměrné, nahoru to táhne i soundtrack, jako velkofilm a aspirant na vyšší příčky však “jen” lepší 3***. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017