Z veľkolepej výstavy zmizol vzácny exponát: lebka cisárovnej Márie Terézie. Krátko na to sa v priestoroch patriacich múzeu nájde mŕtvola jedného zo zamestnancov. Detektív Majer rýchlo odhalí, že prípady spolu súvisia, ale páchateľ je vždy o krok pred ním. Keď Rexovi odhalí totožnosť vraha, veci dostanú rýchly spád. Podarí sa vyšetrovateľom zachrániť lebku a postaviť vraha pred spravodlivosť? (TV Markíza)

tron

„Mŕtvi ti neublížia. Živých sa treba báť.“ Páči sa mi Bača (neviem, ktorý slovenský herec by sa do tohto typu úlohy hodil lepšie), psy sú fotogenickí a pomerne dobre vycvičení (hoci sa na seba bohvieako nepodobajú a občas vidno, že namiesto svojho hereckého parťáka pozerajú a pokyny čakajú skôr od cvičiteľa za kamerou) a tvorcovia majú aspoň približnú predstavu o tom, ako fungujú rôzne procesy pri vyšetrovaní, čo sa týka policajnej práce. Bohužiaľ, kým dialógy sa ako-tak počúvať dajú, samotné scenáre sú nič moc, plné klišé a predvídateľných, očakávateľných zvratov. Poetika Bratislavy nie je zachytaná úplne zle, ale chcelo to ísť ešte viac do hĺbky a atmosféry hlavného mesta. Akčné scény sú potom už vyložene mimo, v podstate tu ani nie sú a ak je tu aj nábeh na nejakú, je veľmi rýchlo ukončená a celkovo veľmi zvláštna, ako keby spadla z neba (kriminálnik sa policajtovi vyhráža tým, že ak ho nenechá, zhodí zo strechy cenný artefakt, na čo policajt zábavne zahlási, že má chrániť ľudské životy a nie históriu, na čo týpek vec skutočne zhodí, ale dole čaká Rex a pred ničivým dopadom ju zachráni chytením do papule, toto proste ozaj nie je akčná scéna roka). ()

mira007

Nejzajímavější případ, ne tedy tím, že by to byla nějaká krimipecka, ale tím, že se tam řešila krádež lebky Marie Terezie... až jsem se zamyslel, jestli se ta lebka opravdu vystavuje a zda ji vůbec má tendenci někdo ukrást. ()