Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

sedm.1

Počkejte,nesmějte se!V těhle letech se tyhle filmy opravdu točily a braly se velmi vážně8D!Ale teď vážně i já.Myslím si,že můžeme být opravdu rádi,že Bosworth nás dále neobšťástňuje svým hereckým uměním,a hrát v tom někdo jiný hlavního hrdinu,troufl bych si možná i napsat,že to je dobrej film.Jako akční béčko to totiž neni vůbec špatný,a ikdyž dneska by už asi nikdo nic takovýho nenatočil(tedy aspoň myslím,co?),mají tyhle snímky svoje kouzlo i po letech. ()

Haymar

"Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!! ()

tron

Snaživé. Za mňa vcelku sympatické akčné béčko za 17 miliónov, ktoré sa na nič nehrá. Svojho času šlo o pokus razantného Briana Boswortha preraziť na plátna kín a stať sa novou akčnou hviezdou. No... veľmi mu to nevyšlo. Napriek tomu to paradoxne vôbec nebol márny krok! Naopak, šlo o zaujímavý a originálny pokus o vyrobenie novej akčnej hviezdy, čosi medzi Schwarzeneggerom a Dolphom Lundgrenom a za seba hovorím spokojné: „áno“. Jednak je to obrovský chlap, ktorého by mal problém prebiť aj Schwarzenegger vo svojom vrcholnom období a jednak mu nemožno uprieť nenútený herecký prejav (čo u svalnatých akčných borcov býva nie vždy samozrejmosťou povedzme si na rovinu). Ale proste to nestačilo a dnes jeho existenciu vnímame ako slepú akčnú uličku. Naopak (tradične) poteší démonický Lance Henriksen. Zápletka o agentovi, tajne sa infiltrujúceho do zločineckého gangu, vskutku nie je originálna (a vskutku takou nebola ani v r. 1991). Ale mňa to bavilo. ()

genetique

Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%. ()

Ellmariachi

Tak jsem si i já tenhle restík dohnal. Co dodat? Jedná se o béčkovatý béčko se vším všudy. Akční hrdina, který se nezalekne ničeho, neskutečně boží záporák v podání Lance Henriksena a jeho motorkářský gang. V pozadí hezká tvářička a poldové co by bez hlavní postavy neměli nic. Celé to asi bylo v rámci možností slušně zafinancované, takže se na to dobře dívá. Průser je, když se začne mluvit. Dialogy trhají uši a to i ty potetované. Myslím tím ten obsah, protože jinak jsem si český v té době poctivý dabing, hodně užil. Vašut dokonalý. Na jedno podívání hodně dobrý. Kdo neviděl a má tyhle blbinky rád užije si to. Já dám silné 3hv a 65 procent. ()

• Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)
  • Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)
  • Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)

Časové pásmo bylo změněno