Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Jara.Cimrman.jr

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi." V nebi ani v pekle jsem ještě nebyl, tak pravdivost prohlášení šéfa Bratrstva nemohu potvrdit ani vyvrátit. Nicméně je to jedno, protože tady jde o infiltraci do motorkářského gangu a ta ani v béčkové kategorii "Intersonic uvádí" nepatří k nejzdařilejším. Ale pro všechny zájemce, kteří chtějí vypadat stejně jako prkenný Brian Bosworth, tady mám jeho recept na vydatnou snídani: snickers, chipsy, vejce, banán a chilli omáčku rozmixujeme v džusu a dobrou chuť. Já si to nedám a stejně tak se nebudu znovu dívat na tento snímek. ()

rockwoman

"Tak parťáku, je čas to roztočit." ...Na tyhle akčňáky nedám dopustit. Večer se zaplo video a pařilo se s nima až do brzkých ranních hodin. Brian Bosworth v roli drsňáka, který má rád motorky a svýho domácího mazlíka Fida. :-) Studený jako kámen = oblíbená VHS-ková nostalgie = a také vzpomínka na ***mého nejlepšího kamaráda*** ()

JohnMiller

Jeden s ďalších VHSkových kultov môjho detstva. Na smolu ako väčšina kaziet sa mi ani tento kúsok nedochoval takže som po ňom pátral nesmierne dlho keďže na názov som úplne zabudol. Avšak, našťastie, sa mi to po dlhom, čase podarilo a tak som si opäť osviežil pamäť. Osvieženie však viedlo k rozplynutiu detského sna. Už ma to tak nebavilo ako keď som bol decko. Ide o svižný akčňák deväťdesiatych rokov v ktorom vybuchuje všetko čo má nádrž (aj čo nemá). V roli motorkárskeho bossa ma nesmierne prekvapil (opäť po rokoch) Lance Henriksen. Je to outlaw biker film ako sa patrí, lacná hudba, akcia, nič moc, všetky akčné klišé scénky sveta a hlášky Českého INTERSONIC dabingu sú proste tie správne ingrediencie na zábavu tejto kadencie. Ale už som s toho vyrástol. ()

Expendable

Aja 90. léta z toho úplně čiší, čisté střihy, plynulá kamera a charismatický hl. hrdina. Naušnice, svalnatá postava, dlouhé háro a tvrdácký hlas to je John Stone. Film má dost skvělých hlášek, akční scény jsou kvalitní, ale je jich málo. Dále jsou tu asi 4 výbuchy, které se také povedly. Nejvíc mě dostalo jak si John Stone dělal, koktejl z brambůrek a tyčinky mars a nakonec to dal svému leguánovi. Film má fanouškům starších časů a akčních filmů dost co nabídnout a stojí za pozornost. ()

Divočák

Brian Bosworth je tupé jalové tele, které nikdy nemělo stanout před filmovou kamerou. Tak nesympatického akčního hrdinu jsem snad ještě neviděl. Je mi jasné, že ve zlatých letech přelomu 80. a 90. let byla po nových akčních hrdinech poptávka, ale něco takového? Jinak ale Stone Cold není vůbec špatný. Scénář je "o něčem", špinaví fousatí motorkáři se na záporáky taky hodí (i když podobný plán jako tady by jim ve hlavě asi nikdy nevzniknul) a je potěšení je vidět umírat a ta hora hovězího masa jménem Bosworth mezi ně celkem zapadne. Lance "Bishop" Henriksen s tetováním, ďábelským smíchem a fousy až po triko je navíc opravdu kouzelný a i když by filmu neuškodilo trochu víc akce, rozhodně patří ve svém žánru mezi nadprůměr. 3,5*. ()

• V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)