Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Wacoslav1

Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem! ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

rockwoman

"Tak parťáku, je čas to roztočit." ...Na tyhle akčňáky nedám dopustit. Večer se zaplo video a pařilo se s nima až do brzkých ranních hodin. Brian Bosworth v roli drsňáka, který má rád motorky a svýho domácího mazlíka Fida. :-) Studený jako kámen = oblíbená VHS-ková nostalgie = a také vzpomínka na ***mého nejlepšího kamaráda*** ()

Eldrick

Klasická béčková akční podívaná (která vlastně ani moc akční není) s "ultra-drsnýn" Brianem Bosworthem s blonďatou hřívou ala tchoř v jeho prvním a zároveň 'nejlepším' filmu. Skvělý dabing Vašuta a spol. ve stylu 80. let, tudíž žádná snaha o eufemismus ala shit dabing televize Nova apod. Viz. "Chci novou děvku.", nebo "Poslyš, jestli chceš bejt korba jako já, musíš to všechno vylízat." při jedné z úvodních scén, kdy Brian Bosworth dělá svýmu leguánovi (nebo co to bylo) v mixéru kašičku ze Snickers, džusu, banánu, chipsů a chili :-D. U toho jsem se málem posral smíchy. Výborný obsazení záporáků Williamem Forsythem a Lancem Henriksenem drží tohle béčko v průměru. Bosworth býval možná hvězdou americkýho fotbalu, ale jako herec byl hrozný herecký prkno (ikdyž sympatický) a přezdívka Stone Cold na jeho kamennej ksicht dost seděla. Vůbec se nedivim, že než se jeho kariéra vůbec nastartovala, šla rovnou do sraček. ()

HellFire

Testosteron, ženská prsa, drsňácké hlášky, zbraně, motorky, výbuchy, akce! Tady není o cílovce pochyb. Bryan Bosworth hraje jako o život v téhle variaci na všechny myslitelné akční filmy 80. let. Nebýt kluků z RLM, tak mi tenhle klenot unikne. Stone Cold se mezi 90. akčními filmy rozhodně neztratí a má potenciál stát se kultem. Nejchlapáčtější film všech dob? ()

• V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)