Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

Kamil111

Televizní netflixovský film asi tak dva levely pod jejich profilovými seriály, ale přes neobjevnost tématu ty myšlenky stále stojí za to. Všichni o nich totiž vědí, akorát na ně kašlou. Takže opakování matka moudrosti. ()

Martin.Proko

Velice hezký pohled na svět virtuálních sociálních sítí a korporace, které ty data těží... ...po technické stránce film ničím nezaujal průměr záběry, hudba, výprava... ...závěrečná myšlenka, síla\význam\dopad informací je jen v tom že je "vlastní" je moc nevýrazná. ()

Tafi.CK odpad!

Fuj. Nevěřil bych, že to někdy řeknu o filmu kde hraje Hanks, ale tohle byl průser. Idea která je tak nevyužitá, že mám pocit že lépe by to zvládl i kdejaký študák FAMU. Většina filmu je jen doopravdy dloooouuuhý předkrm pro asi tak minutové vyvrcholení, ehm, ono to vlastně žádné kloudné vyvrcholení nemá. Tak trapně očekávatelné situace, využití snad pouze tradičních filmových klišé a zápletka jak vystřižená z titulku Blesku, aneb Velký bratr je všude a iPody budou lidi linčovat jak v Simsonových. Když jsem přemýšlel, jestli můžu dát alespoň jednu hvězdu za zvukovou stránku, došlo mi, že si ji vůbec nepamatuji, takže smolík. Pak jsem se rozhodl zamyslet nad kamerou, která je vlastně docela dobrá, ale v několika místech tak strašně podpoří Vaši intuici a jen Vás utvrdí v tom, že za chvíli se stane přesně to, co jste čekali, takže tak leda půl hvězdičky. Za Hermionu taky hvězdu nedám, neboť hraje tak hloupě napsanou postavu, že je úplně jedno, jak moc dobře ji hraje. Nemůžu si pomoc, ale tohle je prostě odpad. ()

smartynaf

Ani thriller, ani sci fi, ani romantika, ani nevimco, tak co to vlastně je?! Divný nejasný dej, divné nejasné postavy...chápu co se mi snažili sdělit, jen nechapu proč takhle. Škoda, potenciál na napínavý biják z toho kape všude možně... :-/ ()

Motyuek

Tak tohle bylo obrovské zklamání. Tak hezky rozehrané v pomalém tempu gradované až ke štvanici na kamaráda Emičky Watson. Připravené pole pro velkolepé finále ve spolupráci s tajemným třetím zakladatelem circlu a vyždímanou kamarádkou hlavní hrdinky. Představte si to. Zlí majitelé tuší nějakou neplechu, mají kamery všude a tak ví všechno předem. Už hlavní hrdiny skoro mají, ale ti jen zázrakem unikají a povede se jim je po brutální haluzi převést. Ale ono hovno. Slyšíme jen pár vět a je hotovo. Přijde mi to jako když tvůrci, kteří si do poslední chvíle hráli s dílem s aspirací na film roku si v závěru řekli "Hele, mě už to nebaví. Pojďme ten děj nějak zabít a jdem do hospody" ()

Jarvis555 odpad!

Tak stupídne až to bolí. Vypol som to po hodine a zvyšok času pozeral do steny a poviem vám bolo to zaujímavejšie než táto sračka. Hermajny prepáč ale odo mňa máš mráčik. ()

MKV

Rozpočet: $18,000,000▐ Tržby v USA: $20,497,844▐ Tržby celosvětově: $33,907,844▐ Tržby za prodej DVD v USA:▐ Tržby za prodej Blu-Ray v USA:▐ Myšlenka tohoto filmu nebyla vůbec špatná. Každý dnes tráví x minut, někdo dokonce i hodin, nad prohlížením profilů na sociálních sítích. Lidé denně přidávají nespočet fotek o tom, co zrovna dělají, přitom to ani nikoho moc nezajímá, ale stejně si to prohlíží. Film má potenciál, úplně jsem pochopil, co mi scénář chce říct, dokonce nám poodhalil budoucnost, jak by to doopravdy mohlo být a i vzhledem k tomu, že nejsem skeptický, myslím, že je to z velké části dost reálné. Jenže to nestačí, film měl sice dobrou myšlenku, ale celkově mě nějak nudil, dialogy, které se opakovaly, chtělo to něco víc, než jen hloupé plkání do větru. Škoda, že z toho režisér nevyždímal víc... 70% ()

SAXCZ

Zajímavé téma snese desítky zpracování a neokouká se. The Circle to zkusil a selhal. Neukázal nic co by už jinde nebylo a použil k tomu prostředky, které už jsme také stokrát viděli. Bohužel ani v herecké rovině neopustil šeď průměru a James Ponsoldt nevymáčkl z Toma Hankse nic zajímavého a o Ammě Watson je škoda ztrácet řeč. Jediný moment, kdy u mě fungovalo to, oč se autoři snažili, byla motivační návštěva dvou vyšinutých magorů z Human Resources, která mi připoměla pár skutečných lidí, které jsem bohužel v životě potkal. (Za tuto zcénu je jedna ze dvou přiznaných hvězdiček). Spoiler: Kdyby v poslední zcéně jeden z těch dronů vybouchnul Ammičce do xichtu, přidal bych ještě jednu, pro uvěřitelný konec. No nic, jdu si pustit Truman Show! ()

Alvin

Život v obludném korporátu, nucený enthusiasmus epidemických rozměrů a falešné úsměvy kolegů, tak věrně zachycené, až je z toho fyzicky špatně. Po shlédnutí mám chuť smazat i to málo, co jsem o sobě někdy někde na tzv. sociální sítě vyblil. Verbal to shrnul celkem výstižně, takže nebudu dlouze opakovat. Tohle opravdu není žádné sci-fi, ani utopie. To co většina stáda ještě stále považuje za celkem neškodnou platformu na sdílení komentářů, fotek a videí s kámoši, je ve skutečnosti sofistikovaná mašinerie na sběr dat za účelem následného zne(užití). Ale zpět k filmu, dobře zrežírované i zahrané a jediné co opravdu zamrzí je ten konec. Proč se nedrželi původní předlohy moc nechápu. Tím pro mě shodili celý záměr filmu a většina diváků tak může odejít z kina s úlevným pocitem, že to přeci pořád ještě "máme pod kontrolou". ()

Mark1983

Rozhodoval jsem se mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, ač se vůbec nedivím celkovému hodnocení. Najde se ve filmu jedna či dvě zaujatelnější pasáže, ale jako celek je film na kraji podprůměrnosti. Dokázal jsem ho dokoukat, ale necítím žádnou motivaci pustit si tento film někdy v budoucnu. ()

sherpa

Emma není zrovna můj šálek kávy, ale do role dnešní povrchní blbky se dokonale hodila. Téma filmu dobré, ale příliš narychlo upečené, bez nádivky, která tomu dá tu správnou chuť. Asi to má být varování před zneužitím moderních technologií a absolutní ztrátou soukromí, která nás 100% čeká. A ať si každý říká co chce, ale špiclování v době STB byla hra na tichou poštu proti tomu, co nastane v brzké budoucnosti. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam! Amen ()

V.Sawyer

Myšlenka filmu se mi moc líbila. Jenže to provedení stálo podle mě úplně za *****. V momentě, kdy máte pocit, že už jde do tuhého, tak zjistíte, že se zase nic neděje. A když už jsem čekala na super odhalení, tak byl vlastně konec filmu. Výstup Toma Hankse mi přišel spíš jako: ,,Dobře, objevím se v pár scénách." Na Emmu Watson se krásně kouká a její obsazení bylo záchranou celého snímku... A tím bych to asi ukončila. ()

gatuso

My vime, ze FB, Google, Instagram atd, je cesta do pekel, bohuzel to nevi vetsina uzivatelu. Tento film potvrzuje, ze jsme na spravne strane uvedomelych a take vime, ze se to jednou zesere. Ohledne filmu, Hermiona fajn ale lehce me vadil charakter jeji role. ()

ChmelovaZ

Jak nějak nevím...Mně to přišlo jako dobrý film, to bezesporu. Určitě oceňuji zajímavé téma a to konkrétně, že technologie nám nemusí být vždy ku prospěchu. Snímek ve mě vyvolával až úzkostlivý pocit a naději v to, že k tomuto snad nikdy nedojde. Nejhorší je to, že k tomu v brzké době opravdu dojít může. Nebo už jsem paranoidní? Film měl fajn herecké obsazení, rozumějte Emmu Watson mám moc ráda a Toma Hankse jakbysmet. Měl skvělou myšlenku, i když děj dosti předvídatelný. Lituju, že jsem se na něj nepodívala v originále protože dabing byl naprostá trága. Dávám filmu 3*, protože podle mě poukazuje na velmi aktuální téma a nutí člověka přemýšlet i po skončení závěrečných titulků a není na něm vyloženě nic co by mi vadilo, ale mohlo to být prostě zpracované trošku lépe. ()

PSyk

Další dobrá knižní předloha, kterou filmaři naprosto zkazili. Zajímalo by mne, jak moc autor knihy Dave Eggers "spolupracoval" na scénáři a jak se mu "líbil" naprosto změněný závěr, který ve filmu je zcela nevěrohodný a neuvěřitelně odbytý. To, že se blíží katastrofa - ve smyslu: WTF! - sedalo tušit od nočního výletu na kajaku, který je v knize sice taktéž přelomový, ale úplně jinak! Navíc je zcela upozaděna postava Annie, která v knižní předlože má významnou funkci a nosný příběh. Ve filmu musí být Mercer 100% sympaťouš (na rozdíl od knihy) a ve filmu nesmí být ani náznak sexu. A nejhorší zhůvěřilost: oproti knize je zcela potlačena satirická rovina. Jako kdyby si tvůrci řekli, v kině se nesmí nikdo smát! Diváci musí jen hlubokomyslně přemýšlet... Film do cca 70 minuty nám pokládá docela dobře docela důležité otázky, ale pak je to všechno hrubě pošlapáno. Jak asi na film reagoval Tom Hanks, který se o něj od počátku "staral"? BTW: Hanks a jeho hrníček je největším kladem filmu! Pokud divák nečetl předlohu, tak film má šanci u něj uspět - tedy když se smíří s tím, že na konci není vlastně kromě nesmyslné pointy vůbec nic. Divák, který předlohu přečetl, je zklamaný, popř. velmi zklamaný. ()

Pavlo

Tento film nahryzava jednu z moznosti nasej buducnosti - ved uz teraz su exhibicionisti na facebooku a youtube, co zdielaju svoje chvilky pri ranajkach, chodze do prace a podobne intimnosti, ktore bohuzial vela ludi sleduje - pre mna nepochopitelne. To je ako telenovela z realneho sveta. Nic neprinesie, len zabija cas, ktory sa uz nikdy nikomu nevrati. Tento film ide viac do hlbky - kamery vokol, stale online, ludia ktori radsej drzia mobil, nez aby pomohli.. Avsak napriek vybornym hereckym vykonom, nie su vysvetlene hlavne motivy postav a tym padom je posledna tretina filmu bez logiky a poriadneho ukoncenia s nejakym posolstvom. Skoda. ()

nezavisle

Film pôsobil reálne, akoby sa to všetko už vo svete odohrávalo, takže to bolo také točenie sa okolo "hrnčeka var". Že to nejako prepukne bolo isté, avšak jediné napätie bolo s toho ako. Postava Hanksa ako herca ma skôr vyrušovala v tomto prípade. Záporáci nie sú asi jeho silnou stránkou. Žiaľ samotný koniec bol trocha prisablý. Zverejneiť všetko o tých najvyšších a tak položiť experiment Circle? To sme mnohokrát už videli. Čakal som niečo silnejšie. Bola to však chutná novinka. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců