Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

Frajer42

Vyzkoušet se má v životě všechno, a tak se Tom Hanks pokusil si zahrát zápornou postavu. Pevně budeme všichni věřit, že ve svém životě naposledy. Myšlenku snímku chválím velmi pozitivně, ačkoli se nejedná o nic nového na scéně. Velký problém mám ovšem se zpracováním. Snímek zcela ignoruje nějaké filmové šablony. Celý snímek je pouze úvodem do určité problematiky. Ani přes dlouhou stopáž se nedostalo na pořádnou zápletku ani na závěr. Snímek končí stejně jako moderní seriály současnosti, jejichž cílem je navnadit diváky na další díl, který zákonitě musí následovat. Tak kdepak jej najdu? Vzhledem k tvorbě Jamese Ponsoldta nelze předpokládat, že se zde pokoušel o nějakou geniální satiru na současný vývoj společnosti. Bohužel to celé myslel s největší pravděpodobností vážně. Při některých dialozích a vývoji děje, jsem si tedy musel nahlas opravdu postesknout, jak moc je to zlé. Přitom úvodní minuty vypadaly více než nadějně. Jen po nich zákonitě mělo následovat něco, co by mělo potenciál diváky nějakým způsobem oslnit. Snímek se o nic takového snad ani nepokusil. Takhle to nevidím na více než pěknější hvězdičku. ()

JohnCZ

Opravdu jak epizoda Black Mirror, akorát roztažená na celovečerní stopáž a obsazená předními hollywoodskými herci. Jinak na to jdou tvůrci úplně stejně. Máme tu negativní vliv technologií, máme tu nějakou do absurdna vyhnanou myšlenku. Dokonce je i pro onu myšlenku často ignorována elementární logika. Ale jak mi sedí příběhy Black Mirror, tak mi seděl i tenhle film. Na Emču se stále dobře kouká a je zábava sledovat jak její entuziasmus postupně přechází v uvědomí. Ano, je to přehnané, je to naivní, ale i přes nadsazenost celé zápletky je to vlastně hodně pravdivé a varující. ()

3DD!3

Těšil jsem se démonického Toma Hankse a ono nic. Zápletka o zavedení velkého Bratra do každé domácnosti není zlá, jen film končí ve chvíli, kdy by konečně mohl začít těžit z pěkně odprezentovaného světa. Emma Watson příjemně civilní, ale to je tak všechno. P.S: Líbí se mi ten čistý design všech ukázaných aplikací. ()

verbal

Technologie pracuje ve prospěch člověka jen do té doby, než ji začne někdo monopolně ovládat. Tohle bylo dokonalé a naprosto reálné memento toho, čeho se v blízké budoucnosti dočkáme. A když ne my, tak cíleně manipulovaná degenerace našich dětí. Čip v prdeli, Velký bratr v zádech, totální kontrola konzumu a všudypřítomný zkurvený pokrytecký korporátní mentální komunismus, slibující perfektně řízenému stádu lepší zítřky a bezpečí v jedné velké usměvavé rodině pičusů s kolektivním vědomím. Mentální, nikoliv však proprietální! Během pouhých dvaceti let jsme se nevědomky stali otroky a uvízli v Kruhu tří globálních velezmrdů – Gůglu, Nahryznutého jabka a Maléhosměkkým inc., naprosto kontrolujících dva v současnosti zeměhybné elementy - virtuální komunikaci a data. Tři hrabiví velezkurvenci – Stránka, Práce a Brány, kteří se vlastním píárkem označují za vizionáře a průkopníky, jsou (byli) skutečně v jistém syslu genitální. Dokázali totiž korporátními intrikami, burzovními machinacemi a parazitováním na kreativitě druhých v podstatě kompletně ovládnout trh, stále rostoucí mocí kompletně zlikvidovat konkurenci a uvést do praxe Orwellovu nejhorší noční můru. Patová situace! Za dvacet let jejich postupného lhaní a kradení už jim není prakticky žádný soukromý subjekt (a pomalu ani stát) schopen konkurovat, protože prostě nemá a nebude mít zdroje na vybudování takové infrastruktury, kterou si za ty roky marketingově intrikářského banditismu nahrabali pod sebe, a všichni tentokrát nenásilnou formou míříme k patologickému konceptu Ein Korporát, eine Stádo ovcí, ein Führer. Tohle už není nějaké neuvěřitelné sci-fi, nýbrž pojebaná realita bez nároků na soukromí! Nedávno jsem infiltroval podobný Pátek snílků jednoho z těch svinských korporátů a s hrůzou musím konstatovat, že se Orwell sekl o pouhých 40 let. Reálným cílem těch altruistů a filantropů, jímž nejde o nic jiného než o veřejné blaho (hýkavý smích), na kterém nyní opravdu intenzivně korporát v korporátu pracují, je 80 procent soukromých dat v klaudu do roku 2024. Dokonale zřetězených, katalogizovaných a pečlivě archivovaných. A soukromá data nejsou jen to, co jim vy zpohodlnělí kokoti dobrovolně nahrajete, nebo co vám vykradou z děravých počítačů a telefonů. Jsou to i archivy všech veřejných kamer, kompletní emailové schránky, záznamy hovorů, které samozřejmě vůbec, ale vůbec nikdo nenahrává (dusivý chichot), údaje o poloze, údaje o nakupování atd. atp. A to je situace, kdy už se ani nevyserete, aniž by o tom někdo nevěděl, požádáte-li manželky bližního svého, bližní obdrží do minuty na mobil fulhádé péové videjko, a vy máte zkažené odpoledne a náběh na tenisový loket. Soudruzi z Netflixu opět neměli koule na to, ukázat přímo prostředníkem, nicméně Gůglplex, největší korporátní pěstírna sektářským kípsmajlackým multilevlem zmanipulovaných loutek, anebo manipulativní egomaniakální prezentace toho parazitního zkurvysyna Práce, budiž mu země těžká, jsou představeny dost věrně. Takováto zřetelná a skvěle zdramatizovaná mediální osvěta už tu dlouho tolerována nebude, taxe, kurva, rychle poučte, zabezpečte si veškerou komunikační elektroniku, jak jen to je možné, a sdílejte s těmi šmíráckými datokopy pouze fotografie svých řitních otvorů, ať vědí, kam se mají do budoucna ubírat. A závěrem udivená poklona čím dál tím hnusnější Hermioně. Ten přerod ze slaboduché piče ve zfanatizovanou korporátní běhnu mimicky zvládla tak skvěle, že ji snad začnu považovat za herečku, neboco. () (méně) (více)

Malarkey

Ten pocit, když Vám nabídnou místo operátora na hot lince a Vy jste z toho úplně u vytržení. Jenže to jsem ještě netušil, co je to ta firma Circle zač. Jinak jsem byl spíš zklamaný. Celý film mi onou myšlenkou přijde spíš naivní, než zajímavý. Zachází do absolutního extrému, ve kterém jsou lidé dokonalé ovce a sociální sítě zažívají dokonalou recesi. K tomu tu Emma Watson hraje tak důvěryhodně, že kdyby udělala cokoliv, tak budete stejně v šoku. Což se vlastně i stalo. ()

• Natáčelo se v Kalifornii (USA). Jeden z videohovorů Annie (Karen Gillan) se pak natáčel ve Skotsku. (BMW12)
  • Jedná se o poslední snímek herce Billa Paxtona, jenž zemřel jen pár měsíců před premiérou filmu. (Domin1359)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců