Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedinečná setkání jazzového kytaristy Rudyho Linky a jeho českých i zahraničních hostů v srdci šumavské krajiny. Rozhovory o životních příbězích, názorech i zkušenostech a společný jam na závěr! Nejen jako hudebník a moderátor, ale také jako hostitel se ve svém pořadu představuje jazzový kytarista Rudy Linka, který na své malebné šumavské chalupě postupně přivítá řadu jedinečných hostů. (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Sympatické zaujetí pro věc, které z Rudyho Linky sálá, je sice konstantní, ale jen výjimečně se povedlo jít aspoň trochu do hloubky. Ovšem dostat před kameru takové hudební megastars, jako je Pat Metheny a John Scofield, je frajeřina. Hosty Rudyho Linky byli Martina Bárta ***, Michal David ***, Pjér La Šé’z a Siddha Raj Joshi ***, Tomáš Linka **, Pat Metheny ***, Derek Moss a Soul Rebels ****, Matěj Ruppert ***, John Scofield ****, Felix Slováček ***, Miroslav Vitouš *** /komentář 20. 12. 2017/. -------- Ve druhé řadě se objevili Luboš Andršt ***, Randy Brecker ****, Bill Frisell ***, Tony Graves ***, Ondřej Havelka ****, Jaroslav Hutka ***, David Koller ***, Adam Plachetka ***, Mike Stern ***, Karel Šíp ***, navíc vznikl i vánoční speciál *** /komentář 20. 1. 2019/. -------- Třetí řada je ve znamení prohlubující se jistoty filmařského řemesla, což není zas až tak obtížné, když je k dispozici víc než jedna kamera. Změnou oproti dřívějšku je, že díly mají názvy, tedy v osmi případech z jedenácti (těžko říct, proč ne všechny - možná si Rudyho maminka, která se spolupodílela na jejich tvorbě, třikrát vybrala slabší den): Michal Prokop, hudebník, moderátor, politik, solidní člověk ****, Lenka Dusilová, zpěvačka, multiinstrumentalistka, umí zpívat ***, Petr Janda, hudebník, zpěvák, český Beatle **, Michal Pavlíček, hudebník, skladatel, pan kytarista ****, Jiří Macháček, herec, zpěvák, právník, není pilot *, Ralph Towner, skladatel, kytarista, pianista, ten Ralph Towner ***, Terezie Kovalová, violoncellistka, zpěvačka, je Terezie ***, Jiří Stivín, skladatel, saxofonista, flétnista, jazzman **; v dílech bez názvu byli protagonisty William Charles „Tuck“ Andress **, Jiří Suchý ***, celou řadu uzavřel vánoční speciál *** /komentář 2. 3. 2020/. -------- Čtvrtá řada je na kvalitativně stejné úrovni (jen ubylo efektních záběrů z dronu) jako předchozí. Pokrok nastal v názvech, které se zjednodušily a „odvtipnily“: jméno dostalo už devět dílů z deseti, z nějakého důvodu (tvůrci nejspíš zapomněli natočit displej telefonu, na kterém se v záběru kamery u vstupních vrat ve všech ostatních případech objevovali přícházející návštěvníci - stane se, ale proč nedali ten název do jiného záběru?) to odnesl Ivan Mládek. Tak snad se v příští řadě už konečně povede pojmenovat všechny díly, držím palce! Manžele Linkovy navštívili Václav Neckář, zpěvák, herec ***, Vladimír Guma Kulhánek, baskytarista, cyklista ****, Dan Bárta, zpěvák, fotograf ***, Debbi Kahl, zpěvačka **, Vojtěch Dyk, zpěvák, fotbalista **, Vladimír Merta, hudebník, spisovatel ***, Pavel Šporcl, houslista ***, Lenka Filipová, zpěvačka, kytaristka ***, Peter Lipa, zpěvák, promotér *** a jmenovitě i profesně utajovaný Ivan Mládek *** /komentář 21. 12. 2020/. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: režie Karel Koula (díly 1-10), Rudy Linka (díly 11-32); rok výroby 2017 (díly 1-10), 2018 (díly 11-21), 2019 (díly 22-32), 2020 (díly 33-42). ()

radeckator 

všechny recenze uživatele

Takový mix Ebenova Na Plovárně s Pavlíčkovým Na Kloboučku. Oba pořady byly svojí úrovní nadstandardní a i toto chytlo stejnou dobrou vlnu a jede na ní. Je vždy velmi poznat, když je průvodce nadšenec od fochu a dokonale rozumí tomu o čem chce mluvit, než když se pouze připravý z veřejně známých a dostupných materiálů. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nadšení Rudyho Linky je nakažlivé, a jeho znalosti hudební branže a věcí s ní spojených víc než dostatečné na to, aby mohl dávat dohromady "tak trochu jiné" rozhovory o muzice a muzikantech. S lidmi, o kterých povětšinou skoro nic nevím:) Díky, ČT! 80% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Ve čtvrté sérii, v epizodě věnované Vladimíru Mertovi, se Rudy Linka holedbá, že jeho dědeček vymyslel vlašský salát, ale není tomu tak. Vlašský salát, jak název napovídá, nevznikl v Čechách. Jisté je, že v Praze vlašský salát proslavilo Lahůdkářství Aloise Linky. Sídlilo v Hybernské, později v Havlíčkově ulici. Vlašský salát má mnoho druhů receptur. (sator)

Reklama

Reklama